Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yanlız bir kadınım hayatım ve namusum tehlikede

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-06-2011, 20:55   #1
Konuk

Varsayılan yanlız bir kadınım hayatım ve namusum tehlikede

merhaba ben annemi bababı yıllar önce kaybettim evliydim boşandım bir kızım vardı onuda annemle birlikte kaybettim bir erkek kardeşim var oda şuan cezaevinde anlayacagınız yapayanlızım benim bi amca kızım var yakamı bırakmıyor beni kötü amaçları için kullanmak istiyo yani satarak üstümden para kazanmayı istiyo bir cafe de günlük on tl ye çalışıyorum bide babamdan kalan maaşim var bana yetiyo çok şükür şimdide işyerime gelip beni ve patronumu tehdit ediyo beni içinden çıkamayacagım zorluklara sokuyo bütün yollarımı tıkayıp sadece ona kalmamı istiyo ben bu kadın için ne yapabilirim savcılıga şikayet etsem benden uzaklaştırırlar mı çok tehlikeli bir kadın şikayet ettigimi ögrenirse hayatım tehlikeye girer beni öldürürebilir ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olun teşekkür ederim şimdiden
Old 13-06-2011, 12:14   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın Katılımcı;

Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmanız durumunda hayati tehlike altında olabileceğinizden bahsediyorsunuz. Bu durumda şikayetinizi yapmadan önce kadın sığınma evlerine başvuruda bulunmanızı öneririz. Burada belirttiğimiz bilgiler, sitemizi takip eden ve benzer mağduriyetler yaşayan kadınlara da yararlı olacaktır.

Kadına karşı şiddete ilişkin hizmet veren kuruluşların irtibat telefonları ve başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

1. Dilekçe,
2. Nüfus Cüzdanı,Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
3. Kadının bulaşıcı ve sürekli tıbbi bakım isteyen bir hastalığı bulunmadığı,ruh sağlığının yerinde olduğu,alkolik ve uyuşturucu madde bağımlısı olmadığına dair sağlık raporu,
4. Kadın,çocuklarıyla müracaatta bulunduysa çocukların nüfus cüzdanı,
5. Kadın evliyse evlenme cüzdanı, boşandıysa boşanma belgeleri,
6. Kadın herhangi bir şiddete maruz kaldıysa polis tutanağı

Belirtilen kötü şartlar altında bulunan kadınlar, çocukları da varsa yanlarına alarak bulundukları yerleşim yerindeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne bizzat başvurabiliyorlar.

1. Küçükçekmece Belediyesi Kadın Danışma ve Sığınma Evi (İstanbul)

2. Ankara Barosu Kadın Hukuku Komisyonu Kadın Danışma Merkezi
Tel:0 312 311 51 15

3. Mersin Bağımsız Kadın Grubu (Mersin)
Tel:0 324 336 50 92

4. Kadın Dayanışma Vakfı (Ankara)
Tel:0 312 435 00 70

5. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı (İstanbul)
Tel: 01212 292 52 31-32
Fax:0212 292 52 33

6. Bornova Belediyesi Kadın Danışma Merkezi (İzmir)
Tel:0 232 461 47 94

7. Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü Bilgi Başvuru Bankası
Tel:0 312 419 29 64

8. Ka - Mer (Diyarbakır)
Tel: 0412 228 10 53
Old 13-06-2011, 15:31   #3
Konuk

benim kendi evim var evimi kapatıp sıgınma evine mi gideyim bu kadını durdurmanın başka bi yolu yokmu efendim ayrıca ben erzurum da yaşıyorum burda varmı sıgınma evi bilmiyorum
Old 14-06-2011, 14:54   #4
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
benim kendi evim var evimi kapatıp sıgınma evine mi gideyim bu kadını durdurmanın başka bi yolu yokmu efendim ayrıca ben erzurum da yaşıyorum burda varmı sıgınma evi bilmiyorum
Yapılması gerekenler size açık bir şekilde ifade edildi ancak hayati tehlike altında olduğunuzu söylediğiniz için size kolaylıkla ulaşılamayacak bir yer olan sığınma evlerini araştırmanızı önermiştik. Erzurum'da şu şekilde bir adres ve tel. bilgisi mevcut, arayabilirsiniz: Yönetim Cd. Hükümet Konağı 3.Kat
0442.2341541 - 2341543 - 2341547

Ayrıca Sayın Av. Habibe Yılmaz KAYAR tarafından kadın sığınma evleri konusundaki paylaşımları içeren bağlantıyı incelemeniz yararlı olabilir:http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=3202
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi