Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra Avukati İÇİn İstahbarat Anlamindakİ İnternet Sİtelerİ Hangİlerİdİr.

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 4,33 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-10-2007, 23:53   #1
Av.Mesut YILMAZ

Varsayılan İcra Avukati İÇİn İstahbarat Anlamindakİ İnternet Sİtelerİ Hangİlerİdİr.

Genelde icra işleri yapan bir avukatım ve zaman zaman özellikle esnafların icra takiplerinde borçluların bilgilerine ulaşmada sıkıntı çekmekteyiz. Bu anlamda borçlular hakkında bilgi toplayabileceğimiz internet adresleri konusunda bilgi sahibi olan meslektaşlarımla bu site adlarını ve ne gibi bilgileri bize sağladığını paylaşmak istiyorum.
Old 21-10-2007, 12:51   #4
Av.Turan

yüksek seçim kurulunun internet sayfasından, maliye bakanlığının e vergi sayfasından yararlanabilirsiniz. ayrıca olaya ssk, bağkur, emekli sandığı ve s. gibi farklı adreslere de başvuruda bulunabvilir.
Old 22-10-2007, 08:19   #6
Protesto

Selamlar;

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Türkiye İstatistik Kurumu
http://tuikapp.tuik.gov.tr/adressonuc/IMAGE/header.jpg 2 99 99

Sn. Meslektaşım bu linklerden nasıl bilgi edinilebileceğini açıklar mısınız?
Sanırım alttaki link kırık, diğerinde ise hangi bağlantıdan sorgulama yapılabileceğini bulamadım...

Bu arada aşağıdaki linkten de faydalanılabilir:

http://www.gib.gov.tr/vergilevhasi/vergilevhasi.html

Saygılarımla...
Old 22-10-2007, 12:39   #7
üye18721

Türkiye İstatistik Kurumu linkini tıklayın.Açılan pencerede; sağ üst köşede yer alan Kayıtlımısınız?i yazılı yere tıklayın. Borçlunun T.C Kimlik Numarasını bildiğiniz takdirde adrese ulaşabiliyorsunuz.
Old 22-10-2007, 13:48   #8
üye18721

SSK adresine girdiğinizde İnteraktif Uygulamalar denen bir bölüm var.Burayı tıkladığınızda SSK'lunun hakkında ne öğrenmek istiyorsanız ulaşabiliyorsunuz. Bunlardan biri de SSK SİGORTALI HİZMET DÖKÜMÜ; Burada SSK'lunun ad ve soyadı yanında çalıştığı işyeri no ve il/şube kısmı yer alıyor.Diyelim ki SSK'lunun çalıştığı işyeri no;12345. Bu işyeri no'dan hareketle işyeri adresine nasıl ulaşabilirim?.Saygılarımla
Old 22-10-2007, 16:34   #9
Protesto

Selamlar;

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
SSK adresine girdiğinizde İnteraktif Uygulamalar denen bir bölüm var.Burayı tıkladığınızda SSK'lunun hakkında ne öğrenmek istiyorsanız ulaşabiliyorsunuz. Bunlardan biri de SSK SİGORTALI HİZMET DÖKÜMÜ; Burada SSK'lunun ad ve soyadı yanında çalıştığı işyeri no ve il/şube kısmı yer alıyor.Diyelim ki SSK'lunun çalıştığı işyeri no;12345. Bu işyeri no'dan hareketle işyeri adresine nasıl ulaşabilirim?.Saygılarımla

Bunu ben de araştırmıştım, borçlunun çalıştığı yerdeki ilgili Kurumu arayıp sorduğumda bu bilginin telefon ile öğrenilemeyeceğini söylediler. Ancak yalnızca işyeri unvanını öğrenebilirseniz, bununla da Ticaret Sicilinden adres bulunabiliyor.

Yalnız TUIK sitesinden adres bilgilerine nasıl ulaşabildiğinizi hala anlayamadım. Kayıtlımısınız? bağlantısına tıkladığımda T.C. kimlik numarasını girmek yeterli olmuyor malesef...

Teşekkürler,

Saygılarımla...
Old 22-10-2007, 16:47   #10
üye18721

Sayın Protesto;T.C Kimlik No girdikten sonra eğer kişi sisteme kayıtlı değilse bulunamıyor.Kayıtlıysa kimlik no yanında biraz daha fazla bilgilere ihtiyacınız olacak; mesela borçlunun oturduğu semt gibi.Semti yazdıktan sonra sistem cadde ismini veriyor.Bundan sonrası biraz zor.Dış kapı,iç kapı no'ları isteniyor.Ama semti ve caddeyi bildikten sonra muhtarlığına gidilip adres alınabilir.
Old 22-10-2007, 17:21   #11
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Türkiye İstatistik Kurumu linkini tıklayın.Açılan pencerede; sağ üst köşede yer alan Kayıtlımısınız?i yazılı yere tıklayın. Borçlunun T.C Kimlik Numarasını bildiğiniz takdirde adrese ulaşabiliyorsunuz.

Keşke bu şekilde olsa...

Ama maalesef adrese ulaşamıyorsunuz; tersine TİK sizden adresi istiyor!
Old 22-10-2007, 17:30   #12
üye18721

İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ sayfasına girin.Orda yer alan Bilgi Edinme yazısının üzerini tıklayın.Karşınıza bir form çıkıyor,bu formu doldurup (-e-posta adresini ekleyerek) yollayın. Ben daha önce uygulamıştım.Biraz önce aklıma geldi bu yöntem.Bana cevap Büyükçekmece Kaymakamlığına gönderilmek suretiyle gelmişti.www.nvi.gov.tr'ye bir uğrayın.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi