Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim beni 10günlük lohusa iken terk edip imam nikahlı evlendi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-04-2011, 09:50   #1
Konuk

Varsayılan eşim beni 10günlük lohusa iken terk edip imam nikahlı evlendi

merhabaler.eşimle 1yıldır ayrı yaşıoz.boşanma davası açılmadı henüz.1 yaşında bi kızım var eşim cocugunu hiç görmedi bni 10günlük lohusa iken terk etti gitti başka bi kadınla imam nikahlı evlendi şimdi o kadından bi tane çocugu var..beni de dikişli oldugum için annemlere bıraktı sırf eşyaları taşımak için bırakmış o günden sonra da yok oldu zaten.eşim evimi ziynet eşyalarımı çeyizimi herşeyimi kaçırdı evime gttim bomboştu.şikayette bulundum ama bi sonuç alamadım.eşyalarımı nasıl alabilirim.mahkeme oldugunda ziyenet eşyalarımı tazminat alabilirmiyim.kızım benimle beraber babasını hiç görmedi tanımıo eşimde çocugunu görme talebinde bulunmadı.çalışmıyorum ailemin yanında kalıyorum.kızımı benden alabilirmi velayet kaç yaşına kadar bende kalır yüz kızartıcı bi suç işlemedigim sürece.boşanmak istiom ama bi avukat dedi ki sen açma davayı bekle eşin açsın sen açarsan çocugunu alırlar dedi.boşanmak istiom ama kızımı alacaklar korkusu ile açamıorum davayı açmalımıyım bn açsam alehimi bi durum olur mu.evlendigine dair bizi terk ettigine dair de şahitlerim var.eşyalarım için napmalıyım.
Old 06-04-2011, 14:34   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Anlattıklarınızdan evlilik birliğinin bozulmasında eşinizin kusurlu olduğu anlaşılıyor. Bu durumda; eşinize karşı boşanma davası açma hakkınız var. Çocuğun yaşı ve babanın çocuğa karşı tutumu göz önüne alındığında velayet size verilecektir.
Kişilik haklarınızın saldırıya uğraması sebebi ile manevi ve maddi zararlarınızla ilgili olarak maddi tazminat talep etme hakkınız var. Ayrıca evlilik birliğinde takılan takılar kadına ait olduğundan takı ve kendinize ait olan ve eşinizin size vermediği mallarla ilgili alacak davası açma hakkınız var.
Davanızda iddialarınızı her türlü delil ile ispatlayabilirsiniz. Şahitler sizin en önemli delilliniz olacaktır.
Sorununuz itibarıyla hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki destek almanız gerekiyor. Maddi gücünüz yeterli değil ise bağlı bulunduğunuz ilin Baro Başkalığı'ndan ücretsiz avukat talebinde bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi