Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma/ edinilmiş mal

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-02-2015, 08:45   #1
Konuk

Varsayılan bosanma/ edinilmiş mal

İyi günler boşanma davam var evliyken kredi ile ev aldık ev benim üzerime ev kredisi benim üzerime ve 1 yildir ben tekbasima oduyorum birazda ihtiyaç kredisi eşim çekti pesinat için,birde benim altin paralarimi bozdurup pesinata koyduk,ben evi satmak istemiyorum,onun ev ile ilgili neyi talep edebilir,eğer ev satılır ise ödediğimiz taksitleri geri alabilir miyim,evi saymazsak ona ne gibi bir ödeme yapmam lazim teşekkürler,ve altın paramı alabilir miyim
Old 26-02-2015, 16:42   #2
kezzy

Sayın katılımcı;

Kredi ile evlilik birliği içinde alınan ev edinilmiş mal kapsamındadır.

Fakat kişisel mal sayılan altınlarınızın tüm değeri taşınmaz alımındaki ödeme oranı dikkate alınarak kişisel malınız olarak hesaplanacaktır.

Sizin boşanma davası açılıncaya kadar yaptığınız ödemeler ve eşinizin tüketici kredisi ile yapmış olduğu katkılar edinilmiş mal sayılacaktır.

Mal rejimi tasfiye davasında evlilik birliği içinde edinilen malların değerinin yarısı borçlar çıkarıldıktan sonra kalan miktar üzerinden karşı tarafça katılım alacağı olarak talep edilebilir.

Sayın katılımcı;

Gerek mal paylaşımı gerekse boşanma davaları profesyonellik ister. Hak kaybına uğramamak için her aşama muhakkak bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek almanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Kahdeme gösterdiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi