Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bankalar arası kart merkezi.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-02-2011, 19:22   #1
cemaydın

Varsayılan Bankalar arası kart merkezi.

Merhabalar.

Site içi arama yaptım ama müspet bir sounç alamadım.

Hakkında icra takibi yaptığımız borçlumuzun, herhangi bir bankada hesabı varsa banka adı ve şubesinin bildirilmesi için elden takipli müzekkere aldım ve Bankalar arası kart merkezi ne elden götürdüm ama anladığım kadarıyla böyle bir bilgiye ulaşamayacaklrını söylediler. Peki boçlunun herhangi bir bankada hesap olup olmadığını nereden öğrenebilirim.
Old 09-02-2011, 20:07   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan cemaydın
Merhabalar.

Site içi arama yaptım ama müspet bir sounç alamadım.

Hakkında icra takibi yaptığımız borçlumuzun, herhangi bir bankada hesabı varsa banka adı ve şubesinin bildirilmesi için elden takipli müzekkere aldım ve Bankalar arası kart merkezi ne elden götürdüm ama anladığım kadarıyla böyle bir bilgiye ulaşamayacaklrını söylediler. Peki boçlunun herhangi bir bankada hesap olup olmadığını nereden öğrenebilirim.
Bankaların borçlunun bulunduğu ildeki şubelerine teker teker müzekkere yazılması gerekir diye düşünüyorum.Mahkemelerde bu şekilde yapıyor.
Old 09-02-2011, 20:56   #3
tiryakim

Olumlu Merkezi Kayıt Kuruluşuna Müzekkere Örneği

Merkezi Kayıt Kuruluşuna Müzekkere gönderebilirsiniz..

Müzekkere Örneği ise ;

Alıntı:
T.C.
..........
İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO:2011 /

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.
( Askerocağı Cad. Süzer Plaza No:1-15 Kat:2 34367 Elmadağ-Şişli / İSTANBUL )

Alacaklı ............... vekili Av....................’a toplam ................TL. ödemeye borçlu ....................................’un (..............oğlu/kızı, .... doğ. T.C.Kimlik No:....................) iş bu borcundan dolayı nezdinizde bulunan mevduat, hak, alacak, menkul kıymet ve hisse senetlerinin borcu karşılayacak miktarlarının haczine karar verilmiştir.
Karar gereğince borçlu adına nezdinizde mevduat, hak, alacak, menkul kıymet ve hisse senetleri varsa haczin tatbiki ile sonuçtan müdürlüğümüze bilgi verilmesi rica olunur. 09.02.2011

İCRA MÜDÜRÜ

Umarım Faydalı Olur.
Saygılar...
Old 10-02-2011, 09:59   #4
avukat tuba ünal

kanaatimce en pratik yol merkezi kayıt kuruluşuna bir müzekkere gönderilmesidir .

iyi çalışmalar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi