Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2008, 22:11   #2581
supernatural

Alıntı:
Yazan Saim
Adli Tıp değil, Adli Tip! Lütfen güzel Türkçemize sadık kalalım.

demez olaydım dediğimi i.e
Old 05-09-2008, 22:39   #2582
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Muzaffer ERDOĞAN
Şimdi ben Suat'a tipsiz dersem bu tıbbi yardımdan yoksun anlamına mı gelecek?

Hayır belki bir itiraf olarak kabul edilebilir. Ancak tehlikeli bir itiraf olacağını i.e.
Old 05-09-2008, 22:45   #2583
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Varsayılan THS İtiraf.com

ben geçmişte lokantalar da falan da çalıştım.

orada bahşişler tip olaran isimlendirilir. Bir kutudsa toplanır. sonra bölüşülür.

bunun psikolojik anlamda mı hastane giderleri anlamında mı tıp ile ilişkisini çözemedim.
Old 05-09-2008, 22:49   #2584
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:

bunun psikolojik anlamda mı hastane giderleri anlamında mı tıp ile ilişkisini çözemedim.

Üstüne üstlük ben bir de bunun Adalet ile ilgisini kuramadım.
Old 05-09-2008, 23:12   #2585
Av. Muzaffer ERDOĞAN

O zaman tıp niye tip oldu?

Bir de çocukken oynadığımız oyun var dı
tıp deyince kimse kımıldamazdı.

Bu tıp ve tip işi çok karışık. Doktriner bir araştırma gerektiriyor.
Old 05-09-2008, 23:30   #2586
Av.Mehmet Saim Dikici

Suat Ergin işi karıştırdı. Ne güzel "Adli Tip" diyorduk. İş geldi "Tip"'e dönüştü.
Old 05-09-2008, 23:38   #2587
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Suat da "başınıza benim kadar taş düşsün" diyormuş.

Nereye kaçacaz (Bu da gıcık dı)

Ayıkla princin taşını
Old 06-09-2008, 00:02   #2588
üye18332

Soru

Dün İzmir'de "Bayraklı Hareketi" adı altında bir oluşum olduğunu öğrendiğimi....
Bu etkinliğin Ramazan sebebiyle kutlama afişi yaptırdığını....
Afişte ise "Ramazan Ayı'nız mübarek olsun" diye yazdığını hayretle gördüğümü...
Gülmekten kendime gelemediğimi....

Sayın Aladağ'ı,Sayın Ergin'i,Sayın Saim'i,Sayın Konyalı'yı dil konusundaki hassasiyetinden dolayı bir kere daha tebrik ettiğimi i.e.....

Not:Bayraklı eskiden Karşıyaka ilçesine bağlı olup yeni kararname ile ilçe olmuştur.
Old 06-09-2008, 01:22   #2589
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Dün İzmir'de "Bayraklı Hareketi" adı altında bir oluşum olduğunu öğrendiğimi....
Bu etkinliğin Ramazan sebebiyle kutlama afişi yaptırdığını....
Afişte ise "Ramazan Ayı'nız mübarek olsun" diye yazdığını hayretle gördüğümü...
Gülmekten kendime gelemediğimi....

Sayın Aladağ'ı,Sayın Ergin'i,Sayın Saim'i,Sayın Konyalı'yı dil konusundaki hassasiyetinden dolayı bir kere daha tebrik ettiğimi i.e.....

Not:Bayraklı eskiden Karşıyaka ilçesine bağlı olup yeni kararname ile ilçe olmuştur.

Gerçekten "ÖZEL bir İSİM" olmuş.
Old 06-09-2008, 02:35   #2590
Nur Deniz

Tüm mesajlarımı okuyup, dilbilgisi eksikliğinden doğan hasar tesbitini yapana kadar artık bu siteye mesaj yazabilecek kadar cesur olmadığımı itiraf ediyorum.

(Umarım anlatım bozukluğu yoktur.)
Old 06-09-2008, 02:37   #2591
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Tüm mesajlarımı okuyup, dilbilgisi eksikliğinden doğan hasar tesbitini yapana kadar artık bu siteye mesaj yazabilecek kadar cesur olmadığımı itiraf ediyorum.

Virgül (,) eksik...
Old 06-09-2008, 03:48   #2592
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sayın Nur Deniz

Gösterdiğiniz özen nedeniyle teşekkür ederiz.

Bazı arkadaşların cesaretine hayran kalmamak elde değil: İlkokul düzeyinde yazım bilgileri ile yüksek lisans düzeyinde hukuki görüş bildiriyorlar.

Smokinli bir bisikletli gibi gülünç oluyor. Saygılarımla,
Old 06-09-2008, 10:47   #2593
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Suat da "başınıza benim kadar taş düşsün" diyormuş.

Nereye kaçacaz (Bu da gıcık dı)

Ayıkla princin taşını

Üstadım, yukarıdaki "dı" niye ayrı yazıldı?
Dahi" ailesinin "De" ve "Da" dan başka "Dı" diye başka bir çocuğu daha mı vardı, bizim tanımadığımız?
Old 06-09-2008, 12:40   #2594
Admin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Aşağıdaki mesajı da okumanız gerektiğini i.e.:
http://www.turkhukuksitesi.com/showp...52&postcount=2
Old 06-09-2008, 12:40   #2595
tuval2310

Kendini öven insanlardan hiç hoşlanmadığımı , onlar konuşurken içimden 'yeter , yeter' diye çığlıklar attığımı , bir gün artık daha fazla dayanamayıp bu defa gerçekten çığlık atmaktan korktuğumu i.e
Old 06-09-2008, 13:36   #2596
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Üstadım, yukarıdaki "dı" niye ayrı yazıldı?
Dahi" ailesinin "De" ve "Da" dan başka "Dı" diye başka bir çocuğu daha mı vardı, bizim tanımadığımız?

İtiraf ediyorum. Kendimi "De, da" avına çıkmış gibi hissettim. Silecektim ama, i.e. daha kolayıma geldi. Muhatabımdan özür diliyorum.
Old 06-09-2008, 13:52   #2597
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Nur Deniz

Evet. Yine kendime verdiğim sözü tuttum. Tüm mesajlarımı okudum. Tabi ki hatalar gördüm. Ama Türkçe üye ismi kullandığım için, kelime seçmelerinde ki özenimden dolayı, bir de artık Eski Tiryaki olmam nedeni ile ,çok da alınacak kadar hatam olmadığını farketmem nedeni ile , mesajlarıma geri döndüğümü itiraf ediyor ve çok ince ve öğretici uyarınız için teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgi ile.
Old 06-09-2008, 13:55   #2598
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
İtiraf ediyorum. Kendimi "De, da" avına çıkmış gibi hissettim. Silecektim ama, i.e. daha kolayıma geldi. Muhatabımdan özür diliyorum.

Alıntı:
Yazan Admin
Aşağıdaki mesajı da okumanız gerektiğini i.e.:
http://www.turkhukuksitesi.com/showp...52&postcount=2

Sayın Karaca, alıntıda adresi verilen mesajda sayın Admin "yoksa amacımız ayrı yazılan -de -da'ların avına çıkmak ... değil." derken beni kastetmiş sanırım. Bu sözünden dolayı sayın Admin'e çok kırıldığımı; katılacağım ilk THS toplantısına gelip bana ve Reklam Müdürüm Saim beye (bakınız: http://www.turkhukuksitesi.com/showp...postcount=2566 ve http://www.turkhukuksitesi.com/showp...postcount=2362 ) rakı ve balık ısmarlamazsa (şartlı tehdit!) sayın Admin'in yazdıklarında ava çıkacağımı ("ava giden avlanır" mı dedi biri?) i.e.
Old 06-09-2008, 14:31   #2599
Av.Suat Ergin

Alıntı:
O zaman tıp niye tip oldu?

Bir de çocukken oynadığımız oyun var dı
tıp deyince kimse kımıldamazdı.

Bu tıp ve tip işi çok karışık. Doktriner bir araştırma gerektiriyor.

Bence Adli Tip, sevgili kardeşimizin esprili kişiliğini ve zekasını yine kullandığını göstermektedir(E, artık ismen hitap edemeyecek miyiz? ).
Old 06-09-2008, 14:35   #2600
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Şimdi ben Suat'a tipsiz dersem bu tıbbi yardımdan yoksun anlamına mı gelecek?

Bana tipsiz demenizin önemi yok. Benim yakışıklılığımı herkes bilmektedir. Sayın tuval2310 kendini övenleri sevmiyor ama dayanamadım itiraf ettim.
Old 06-09-2008, 14:47   #2601
uSaRe01

İtiraf.Com'un az da olsa ozanların atışma sahnesine benzemeye başladığını düşündüğümü....
Old 06-09-2008, 15:13   #2602
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Bir yanlış anlaşılma olmasın;

Suat beyi sadece yazılarından tanıyorum.

Kendisini hiç görmedim.

Yaptığım sadece hoşgörüsüne sığınılarak yapılmış bir şaka idi.

Atışma yok.

Saygılar
Old 06-09-2008, 15:32   #2603
Admin

Sayın Aladağ,
Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Karaca, alıntıda adresi verilen mesajda sayın Admin "yoksa amacımız ayrı yazılan -de -da'ların avına çıkmak ... değil." derken beni kastetmiş sanırım. Bu sözünden dolayı sayın Admin'e çok kırıldığımı; katılacağım ilk THS toplantısına gelip bana ve Reklam Müdürüm Saim beye (bakınız: http://www.turkhukuksitesi.com/showp...postcount=2566 ve http://www.turkhukuksitesi.com/showp...postcount=2362 ) rakı ve balık ısmarlamazsa (şartlı tehdit!) sayın Admin'in yazdıklarında ava çıkacağımı ("ava giden avlanır" mı dedi biri?) i.e.
Sizi kastetmemiştim, site yönetimi olarak böyle bir moderasyon yapılmadığını belirttim sadece.

Siz bireysel avlandığınız için diyecek bir sözüm yok ancak tercihen av partinizde av olmamayı rica ederim, benden çok daha kötü yazışanlar var, sitenin ulvi menfaatleri için lütfen öncelikle onları avlayınız. İE. (burada i istirham etmenin i'sidir, itiraf etmenin değil. i.e. )
Old 06-09-2008, 15:56   #2604
Av.Mehmet Saim Dikici

İsminde "Tip" geçmeyen her üyenin ismi "Tip" sizdir sayın Ergin.

Sayın Adli Tip'e teşekkür ediyorum. Çok insaflı birisi olduğunu i.e.
Old 06-09-2008, 17:09   #2605
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:

Kendisini hiç görmedim.

Atışma yok.

Saygılar

Emin misiniz? Çok güldüğümü i.e.
Old 06-09-2008, 17:13   #2606
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bana tipsiz demenizin önemi yok. Benim yakışıklılığımı herkes bilmektedir. Sayın tuval2310 kendini övenleri sevmiyor ama dayanamadım itiraf ettim.

Valla ben de bilmekteyim. Suat Abimiz gerçek bir yakışıklıdır. İki kişi konuşurken duydum. Öyle dediler. Muzaffer Bey lütfen yakışıklılık hususunda kıskançlık yapmayalım. Çalışın sizin de olur. )
Old 06-09-2008, 17:13   #2607
Hümaniter

İtiraf ediyorum 2007'e kadar beyaz yalanlar söylerdim.2007'den sonra beyaz yalanlarım dahi olmadı.Çünkü yalanı bıraktım.
Old 06-09-2008, 17:22   #2608
Gülümse

Sayın Adli Tip ile tanıştığımı, kendisinin hoş bir tip olduğunu ve zarif eşiyle harika görüntü verdiğini i.e.
Old 06-09-2008, 17:30   #2609
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sayın Adli Tip ile tanıştığımı, kendisinin hoş bir tip olduğunu ve zarif eşiyle harika görüntü verdiğini i.e.

Sayın Gülümse,

Bizim zekamızı çok küçümsediğinizi i.e.
BU zarif açıklamanızdan sonra biz hiç tahmin edemeyiz artık... Adli Tip'in kim olduğunu. )

İlahi Adli Tip... Bize bunu nasıl yaparsın?
Old 06-09-2008, 17:47   #2610
Av.Suat Ergin

Alıntı:

Kendisini hiç görmedim.

Atışma yok.

Saygılar

Koyulaştırdığım bölüm de mi şaka??? Ömer Kavili'nin duruşmasına geldiğimde tanışmıştık ya!

Not:Şakalarınıza tabii ki alınmıyorum. Siz ve Sayın Nur Deniz sigarayı bıraktığı için hoşgörümün sınırsız olduğunu itiraf ediyorum. Ama tekrar başlarsanız o zaman görüşürüz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,12577796 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.