Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

şişli adliyesinde uyap uygulanıyor mu?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-07-2007, 21:19   #1
ad-hoc

Varsayılan şişli adliyesinde uyap uygulanıyor mu?

Sayın meslektaşlarım,
Uyap'la en az herkesin olduğu kadar benim de başım dertte... Sorum kısa ve net Şişli adliyesinde başlatacağım bir takip için Uyap formatı aranmaya başlandı mı başlanmadı mı? Ne olur beklediğim cevabı verin Herkese saygılar ve sevgiler....
Old 17-07-2007, 21:34   #2
Admin

Bildiğim kadarıyla şu anda istanbuldaki tüm adliyelerde uyap uygulanıyor. Sanırım ve üzüntüyle maalesef diye de eklemeliyim.
Old 17-07-2007, 21:39   #3
ad-hoc

Bakırköy'den başlatacağım bir takip için de onca debelendm ve elimde "filaş disk" dedikleri şeyle icraya umutla gittim.... Başarmıştım,,, Uyap'ı çözmüştüm hem de onca badireye rağmen ve icra dairesinden girmemle hayallerim alt üst oldu ... Bırakın Uyap'ı memurun yakarışları hala aklımdan gitmemekte: "Yanlış defter vermişler sonra bizden esas kayıt yap diyorlar ha avukat bey siz de mi buraya geldiniz sağolun valla hepiniz de buraya geliyorsunuz hayır ben söyledim defter yanlış diye şimdi kim geçircek bunları tekrardan"
Sayın Admin ağlayayım mı güleyim mi? Uyaaaaaaaaaaappppp
Sanırm Bakırköy'ü muaf tutmak gerekecek... Filaş diski aynen cebime soktum da...
Old 17-07-2007, 21:44   #4
Av.Ayse E.

maalesef evet....
1-icra takibini zar zor diske yüklersiniz...
2-icraya gidersiniz tevzide sorun cıkar sayfa acılmaz bir sürü sırada dosya vardır memur yorulmustur vs oturur kendiniz takibi kaydederiniz.
3-nasıl olursa(?) eninde sonunda tevziyi yaparsınız bir kosu icra dairesine gidersiniz ordada kaydı siz yaparsınız eger takıbınızın haftaya kalmasını ıstemıyorsanız cünkü calısan memurlar gecen haftanın takiplerini bilgisayara gecırmekle mesguldur...uyap var ama sinirlerinizi büroda bırakmanızı tavsiye ederim cok yogun cünkü en azından gecen hafta öyleydi...ıyı calısmalar...
Old 17-07-2007, 23:21   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Zeytinburnu henüz UYAP a geçmedi.Yetki sorunu yaşamayacaklara duyurulur.

Saygılar
Old 18-07-2007, 14:30   #6
Koray Ö.

www.adalet.gov.tr adresinde uyapın çalıştığı adliyeler ve yargı çevreleri çok güzel düzenlenmiş...
Old 20-07-2007, 07:36   #7
üye18721

Büyükçekmece Uyap a geçmedi. Küçükçekmece adli personeli uyap eğitimi aldı diye biliyorum ama sanıyorum uyap a geçmediler.
Old 26-07-2007, 13:37   #8
avrecep

şişli icra takibi için flaş disksiz gitmeyin ve sırada beklemeye hazır olun.
küçükçekmece de uyap a eylül de geçecekmiş dün klasik tarz icra bir takibi yaptım. Bu bile uyap tan sonra insana bir rahatlık veriyor. Bol şanslar!!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09337807 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.