Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-09-2007, 21:00   #1051
üye18721

Bir önceki mesajıma binaen ben de cep telime "horoz ötüşü" sesi eklemek istiyorum!... Ama nereden yükleyeceğimi bilmediğimi İ.E. Her ne kadar; her sabah 05.00 gibi uyansamda; bu uyanışıma horoz seslerinin eşlik etmesinin ben de "nirvanaya ulaşmak" gibi huzur verici olduğunu yine İ.E...Şunu da İ.Ediyorum ki; duruşma sırasında- cep tel.imi kapatmayı unuttuğumu varsayarsak- ender de olsa- bu nedenle cep tel.imin "horoz ötüşü" melodisi!... çalması olasılığında; sırada başta kendim olmak üzere; hakimin, meslektaşların... yüzlerinin ne şekil alacağını merak ettiğimi İ.E.
Old 21-09-2007, 21:37   #1052
üye18721

Evet Sayın Jeanne D'arce!...Dediğiniz gibi; " teknoloji ve modern yaşam belası! beni hayallerimde bile yalnız bırakmıyor!... " Batsın bu teknoloji!. Batsın bu hayat!"... Ben de bir zamanlar şahsımın ve yaşadığım hayat sürecinin imbiğinden süzülen deneyimlerimle kendimin " Jeanne D'arce" gibi bir karakter olduğunu - gerek bilinç üstü gerekse de bilinç altı- düşünüyordum; ama bu siteye girdikten sonra - kendi adıma esefle belirtiyorum- zamanımızın Jeanne D'arc'ı sizsiniz!...
Old 21-09-2007, 22:38   #1053
Jeanne D'arc

Sayın Av.Ferda Aydın, Sayın THS, Sevgili Halkım

Sayın Admin'in gazına gelip, "Çantalar Elimizde Biz Gideriz Adliyeye Hey Adliyeye" isimli panoda ilanı bulunan (ilan süresi dolan) meslektaşlarıma tek tek teşekkür eklediğimi;

hal böyle olmakla bu gün eklediğim sadece 9 teşekkür olmasına rağmen matrıx tarafından yine engellendiğimi;

matrıx'ın her seferinde yeni bahaneler bulduğunu; bazen "başka bir üyeye teşekkür ekle öyle", bazen "bugünlük bu kadar" dediğini;

geçen gün 11 olan teşekkür limitinin, bugün 9'a düştüğünü; günlük dozumun sürekli azaldığını; sitenin iki lafından biri teşekkür olan ve 2. en çok teşekkür eden üyesi olarak teşekkürsüz yaşayamayacağımı;

bugün bir çok üyeye teşekkür etmem gerekirken edemediğimi, içimde kaldığını, bir üstteki mesajıyla Sayın Av.Ferda Aydın'ın da bu olumsuzluktan nasiplendiğini;

Admin tarafından o teşekkürler sayılmaz denildiğini hatırladığımı, bi daha kimselere kanmayacağımı
i.e.
Old 21-09-2007, 22:42   #1054
Jeanne D'arc

Üstteki mesaj uzun, okumayın boşverin onu da bu yeni gülenyüzler çok güzel!

Eleştirisiz olmaz: Hani deliyüz?
Old 21-09-2007, 22:46   #1055
üye18721

" Çok reca! ederim, sayın meslektaşım; teşekkürün ne önemi var! Mühim olan insanlık!... "Önemli olan kantite değil; kalite" demiş bir büyüğümüz...
Old 21-09-2007, 23:04   #1056
Ahmet Turan

Paranoidandroid neden siteyi terk etti, görünmez oldu merak ettiğimi itiraf ediyorum..
Old 22-09-2007, 10:58   #1057
Gülümse

Sayin Duygu Keles'in Meslekte usandigimiz diyaloglar bolumunu oksuz yetim biraktigini dusunuyor kaleminin rengini tekrar gormek icin sabirsizlandigmi I.E
Old 22-09-2007, 12:09   #1058
Av. Hatun Olguner

Sevgili Sinequanon ;

Tatlılığın,güzelliğin ve kıpır kıpır neşenle hayata çok güzel bir armağan gibi gelmişsin,bu halinin sürmesini dilerim.

Ama unuttuğun birşey var,her insanın yapısı ve yansıttıkları farklı olabildiği gibi,senin de algılamaların eksik olabilir. Şu asık suratlı dediğin tip/leri buldum, sordum: " neden surat asıp bu güzel insanların canını sıkıyorsun/uz? " diye. Şaşırdı/lar," Suratımızı nereden görmüşler,biz burada güzel güzel keyifle oturuyoruz,çalışıyoruz,ona öyle gelmiştir,üzülmesin biz de epey mutlu,şen,huzurlu bir şekilde yaşayıp gidiyoruz" diyor/lar.

Tabii,bir de şu var : Yaşama her türden insan lazım, çok neşeli,neşeli,az neşeli,çok çalışan,çalışan,çalışmaya,ciddiyete daha fazla alan ayıran,piknik tipler,atletik tipler,sempatik,antipatik,apatik...say say bitmez. Bütün gün gülüp oynasak,bu siteye ciddi ciddi yazacak adam bulamayız, o da var. Sen,neşenden kaybetme,öyle kal.Neşeli arkadaşlar da çok zaten.Bu kategoride eksiğimiz olursa birkaç kişi daha temin ederiz.

Boş zamanlarımda kelime çözümlemesi yapar ve günlük yıpranmalardan,yorgunluklardan uzaklaştırıp insan ruhunu besleyen,dinlendiren şiirlerden okurum,alışkanlık...

Bu hafta en sevdiğim,aklımda kalan iki dize :

" İster gökyüzünde seyret,ister gözlerimde,
Körler onları görmese de yıldızlar vardır dedi"

N.Hikmet (İlk zaman şiirlerinden)
Old 22-09-2007, 16:24   #1059
Av.Nur

Ben yine yaptım, malum bir konuda yeniden yazdım! İtiraf ediyorum!
Bilenler bilmeyenlere söylemesin, bilmeyenlerin bilmez kalmasını istediğimi itiraf ediyorum.
Ay ben ne yaptım duygularımla saygılar efendim.
Old 22-09-2007, 20:48   #1060
_kübra_

evet kahve gibisi yok gerçekten ama bir süre sonra resmen bağımlılık yaptığını itiraf ediyorum
Old 22-09-2007, 21:08   #1061
_kübra_

sayın avukat hatun olguner,
itiraf ediyorummm yazdığınız yazı gerçekten çok güzel ..!
Old 22-09-2007, 23:22   #1062
Gülümse

Bugun Gulyuzlu kizimla 3 filme gittigimi ve filmlerden bir tanesinden ciktigimizi dolayisi ile 2.5 film seyrettigimizi I.E

Sevgi ile kalin
Gulumsemeyi unutmayin...
Old 22-09-2007, 23:46   #1063
cesur_yürek

İtiraf etmemi engelleyecek kadar başımın ağrıdığını itiraf ediyorum.
Old 22-09-2007, 23:57   #1065
üye18721

Son yıllarda yemek yapmaktan nefret ettiğimi,ama yemeye bayıldığımı i.e. Yemek için mi yaşanır? Yaşamak için mi yenir?
Old 23-09-2007, 00:18   #1066
Armağan Konyalı

Sayın cesur yürek

Sabır dilerim. Sabredin ki, baş ağrısının çaresi diş ağrısıdır.

(Teselli veremediğimi itiraf ediyorum.)

Saygılarımla
Old 23-09-2007, 00:58   #1067
*sinequanon*

Sayın Olguner'in şeker tadında,son derece nazik bir insan olduğunu,ama beni yanlış anlamış olduğunu;neşeli olup olmamanın herkesin kendi inisiyatifinde olduğunu ancak kırıcı olmanın bundan öte bir durum olduğunu düşündüğümü İ.E. (Bu yazıdan sonra kullanıcı adımı "olduğunu" şeklinde değiştirmek gerekeceğini de İ.E. )

Saygılarımla...
Old 23-09-2007, 01:12   #1068
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Gulumse
Cesur Yurek dosta acil sifalar dilerim..

İçtenlikle yazdığınız mesajınızın tekrar itiraf etmemi sağladığını ;daha da önemlisi duyarlı oluşunuzun beni mutlu ettiğini itiraf ediyorum.

Saygılarımla ...
Old 23-09-2007, 01:18   #1069
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın cesur yürek

Sabır dilerim. Sabredin ki, baş ağrısının çaresi diş ağrısıdır.

(Teselli veremediğimi itiraf ediyorum.)

Saygılarımla

Sayın Armağan Konyalı öncelikle teşekkür ederim.

Eğer, bir başınız varsa mutlaka ağrıyacaktır ; Zira ağrımayan baş olmaz.Bu sözü diş için de söyleyebiliriz (baş ağrımın geçtiğini itiraf ediyorum.)

Saygılarımla ...
Old 23-09-2007, 01:28   #1070
üye18721

Akşam üzeri yine 2-3 saat uyuduğum için bu geceyi de zombi olarak geçireceğimi ve bunu hep yaptığımı İ.E. Bu saate kadar uyumamış sayın THS sakinleri zaten sabaha az kaldı uyumayın! Değerli zamanınızı uyuyarak geçirmeyin! Beni bu sitede sabaha kadar tek başına bırakmayın, İ.E. tek başına kalmaktan korkuyorum.
Old 23-09-2007, 01:37   #1071
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Sayın Olguner'in şeker tadında,son derece nazik bir insan olduğunu,ama beni yanlış anlamış olduğunu;neşeli olup olmamanın herkesin kendi inisiyatifinde olduğunu ancak kırıcı olmanın bundan öte bir durum olduğunu düşündüğümü İ.E. (Bu yazıdan sonra kullanıcı adımı "olduğunu" şeklinde değiştirmek gerekeceğini de İ.E. )

Saygılarımla...

Bu işin fazla uzadığını, kırıcı bir mesaj yazmadığımı, eğer hitap edilen kişiyi kırdıysa bile kendisinin mukabil mesajının aynı ölçüde kırıcı olarak nitelendirilebileceğini, ancak benim bunu kırıcı olarak algılamayıp, kimseye kırılmadığımı, zaten ortada kırılınacak bir şey olmadığını, buna rağmen ilgilisinin kendi kendini savunmaktan aciz olmadığı ve meseleyi uzatmadığı halde, durumdan vazife çıkaran bir kısım tebasının meseleyi uzattığını, hamurun fazla katılaştığını Tam bu noktada biraz su katmanın lazım geldiğini İ.E.
Old 23-09-2007, 01:41   #1072
Armağan Konyalı

Sayın AV. Ferda Aydın

THS ''sınırlarında güneş batmayan'' imparatorluklardan biridir. Burada hiç bir zaman yalnız kalmazsınız. Dünyanın öteki ucundaki üyelerimiz için saat daha erken.

Saygılarımla
Old 23-09-2007, 01:44   #1073
*sinequanon*

İtiraf ediyorum.Sanırım avukatlık genlerimde var.Vazife çıkarmadan yapamıyorum
Old 23-09-2007, 01:53   #1074
Gülümse

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
İtiraf ediyorum.Sanırım avukatlık genlerimde var.Vazife çıkarmadan yapamıyorum

Buna psikologlar meslek zehirlenmesi diyor. Ama ben katilmiyorum dostum, ne guzel genlerinize isleyecek bir meslek bulmussunuz kendinize... Herkesin sizin kadar sansli olmadigini i.e

Sevgi ve saygi ile kalin
Ve gulumsemeyi unutmayin..
Cunki gulumsemek esnemek kadar bulasici..
Old 23-09-2007, 10:20   #1075
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
, durumdan vazife çıkaran bir kısım tebasının meseleyi uzattığını,.

bu söze katıldığımı itiraf ediyorum.
Old 23-09-2007, 12:45   #1076
Av. Hatun Olguner

THS İLE DAHA DA MUTLU OLDUM...

Negatif iletişimi hiç ama hiç sevmediğim ve hayatımın sonuna kadar yetebilecek negatif iletişimlere,isteğim ve eğilimim olmadığı halde beni çeken,geçmişte bıraktığım dönemlerden sonra,bu alandaki mesaim bitti.Beni hiç kimse artık negatife çekemez diyerek,kendime ömür boyu muafiyet tanıdığım halde,THS ne yazmaya başladıktan kısa bir süre sonra,negatif bir özel mesaj aldığımda kırıldım ve bu tür rahatsızlıklara katlanmayı gerektiren bir gerekçem olmadığı için de küsüp geri durdum. Sebebini açıkladığım yönecilerimiz ise,mükemmel yönecilik üslupları ile,konuyu zaman içinde pozitife çevirdiler ve anlayış,hoşgörü ve uyum konularında aşılmaz zannettiğim sınırlarımın ötesine beni taşıyarak,buradan bir teşekkür göndermeme neden oldular;

Kırıcı,hatta hakaret teşkil eden bir mesaj üzerine,Sn.Admin"i,pasif üyeliğe geçeceğim konusunda bilgilendirdim.Sn.Suat Ergin,sonra da Admin,nedenini açıklamamı istediler.Admin"e.Suat Bey"e ve Armağan Bey"e kırılma nedenini açıkladım. En tatlı yorum Armağan Bey"den geldi :Bana yapılan hakareti kastederek:
" Hanım kızımız,size duyduğu hayranlığı abartmış,hepsi budur" yorumunu yaptı.Hayatımda duyduğum ve tanık olduğum en tatlı ve yapıcı savunmaydı...

Suat Bey"den ise yanıt alamadım,20 gün sonra,hatırlatınca,konuyu unutmuş olduğunu,
ama sarfadilen sözde "kırıcılık değil,olsa olsa cıvıklık vasfı bulduğunu"(dolayısıyla abarttığımı)yorumladı.(-de,da eklerinin yazılışı ile ilgili bir soru ve konu olsa,Suat Bey"in unutmayacağından eminim,unutmuşum diyerek:bana da -unut gitsin- mesajı vermişti)
En etkin ve etkili yorum ve yönlendirme ise,Admin"den geldi : Kırılmama hiç bir anlam veremediğini,anlamasının mümkün olmadığını,kusuruna bakmamamı ve kendisinin daha ağır hakarete uğrasa bile,gülüp geçtiğini",benim de öyle yapmam gerektiğini,kırgınlığımı anlamsız bulduğunu söyledi.Ben hala kırın mırın edince de epey kızdı ve öfkelendirmişim ki,o da biraz kırıcı bir iki laf etti.

Tüm bunları,benim de öfkem dinince birarada değerlendirdim : Bir kırıcı sözü gerçekten abartmış olduğumu,Admin"i çileden çıkardığımı,diğer yöneticilerimizi üzdüğümü düşündüm ve kırgınlığımı atlattım. Uzakdoğu felsefesinden öğrendiklerimle yakaladığım huzur ve sükuneti geride bırakan ve artık hakarete uğrasam bile,"gülüp geçmek suretiyle" en huzurlu,
en sakin,sınır ötesi tepkisizlik dönemlerime girdim,Admin"in sayesinde. Şimdi herşeye gülüyorum,hem esprilere,hem neşeli konulara,hem sataşma ve hakaretimsi tüm uyaranlara,THS ile daha da mutlu oldum.Teşekkürler Admin.
Old 23-09-2007, 13:37   #1077
Gülümse

Sevgili Av.Hatun Olguner,

En samimi duygu ve dusuncelerin yaziya dokulmesinde ciddi sapmalar yasanabiliyor.. Espiriler, kinayeler, neseli sarf edilen sozcukler ses tonlari ve yuzleri olmadigi icin kabalikla, alaycilik, asagilama hatta hakaret ile karisabiliyor.. Ancak bir kalem ustasinin kaleminden yada klavyesinden cikmis yazilari daha net tartisabilir daha rahat kirilabiliriz..

Tabi tum dostlara hatirlatmak gereken bir ince nokta daha var. Bilgisayarimizin basina oturdugumuzda gunluk hayatimida kullandigimiz tum koruma zirhlarindan ariniyoruz. En saf ve en pur halimizle birbirimize hitap ediyoruz.. Zirhsizligimiz bizi daha cabuk yaralanir hale getiriyor..

Birbirlerimiz icin ne kadar guvenilir ortam yaratabilirsek o kadar pur o kadar samimi ortam yaratmis oluruz..

Bence THS'yi diger sitelerden ayri kilan tarafta bu..

Sevgi ve Saygi ile kalin
Ve lutfen Gulumsemeyi unutumayin..
Ozellikle siz, cok guzel gulumsuyorsunuz bence..
Old 23-09-2007, 13:50   #1078
Ahmet Turan

Sayın Gülümseye aynen katılıyorum.
Ayrıca THS gibi başka hiç bir forumda bu kadar saygıyı ve anlayışı bir arada bulmak mümkün değildir.

Old 23-09-2007, 13:58   #1079
_kübra_

sayın turan,ben de size katıldığımı itiraf ediyorumm ayrıca yarın okul başlayacak,THS bende bağımlılık etkisi yaptığı için okuldayken derslerin bitmesi ve eve gelip THS'ye kavuşmak için zamanın çabuk geçmesini dileyeceğimi itiraf ediyorum ...
Old 23-09-2007, 14:32   #1080
Admin

Sayın Olguner,
Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
En etkin ve etkili yorum ve yönlendirme ise,Admin"den geldi : Kırılmama hiç bir anlam veremediğini,anlamasının mümkün olmadığını,kusuruna bakmamamı ve kendisinin daha ağır hakarete uğrasa bile,gülüp geçtiğini",benim de öyle yapmam gerektiğini,kırgınlığımı anlamsız bulduğunu söyledi.Ben hala kırın mırın edince de epey kızdı ve öfkelendirmişim ki,o da biraz kırıcı bir iki laf etti. Tüm bunları,benim de öfkem dinince birarada değerlendirdim : Bir kırıcı sözü gerçekten abartmış olduğumu,Admin"i çileden çıkardığımı,
Çileden çıkmadığım gibi, kızmam ya da öfkelenmem de söz konusu değildi. Ben pek kolay kolay çileden çıkmam zaten o nedenle içiniz rahat olsun. Sözlerimin de kırıcı olduğunun farkında değilim, sadece sitedeki meşguliyetim gereği özel mesajlara genellikle hızlı yanıt yazma zorunluluğuma verip affediniz.

Size vermek istediğim mesaj aslında belki de internet forum kültürünün (ve bu bağlamda THS'nin de!) ilk kuralıydı: 15.000 kişilik bir sitede herkesi sevemezsiniz, herkesle anlaşamazsınız, herkesle iletişim kuramazsınız. Keza aynı şeyler diğer üyeler için de geçerli: onların da hepsi sizi sevemez, anlaşamaz, sizinle iletişim kuramaz. Nasıl ki, bir avukat meslektaşınızla anlaşamamanız sizin için Baro'dan ayrılma nedeni olmuyorsa, bir THS üyesiyle (ve hatta yöneticisiyle!) anlaşamamanız, ona ısınamamanız ve hatta kavga etmeniz de, THS'den ayrılma nedeni olmamalı.

THS ve bu yoğunluktaki forum bazlı diğer siteler, çok kalabalık ve kozmopolit topluluklardır ve üyelerin iyi ya da kötü davranışları topluluğa kolayca mal edilmemeli, üyenin bireysel davranışı olarak değerlendirilmelidir. Bunu sadece olumsuz örnekler için de söylemiyorum, bu "ders" bence olumlu örnekler için de aynen geçerlidir.

Topluluğun sizin gözünüzdeki genel değerlendirilmesi ve sizin oraya ait olup olmadığınızın kararının verilmesi ise, 1-2 üyenin (veya yöneticinin) olumlu ya da olumsuz davranışı ile değil, topluluğun genelinin yapısı, atmosferi, ilkeleri, misyonu, vizyonu ile bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Bu genel değerlendirme sonucunda kendini THS'ye ait hissetmeyen bir üyemizin siteden ayrılma (veya yeni ziyaretçinin siteye kayıt olma) kararına ben sonsuz saygı duyuyorum ancak sitede birini sevdiği için burada kalan veya birini sevmediği onunla kavga ettiği için buradan giden bir üyemizin davranışı ise beni herzaman şaşırtıyor. Size o mesajlarda naçizane iletmeye çalıştığım mesaj buydu.

Ve aslında belki de bu mesajı daha müsait bir zaman daha çok okunacağı bir yerde tüm siteye iletmeliyim diye düşündüğümü de İ.E.

İtiraf 2 : Yukarıdaki smilie'yi de çok sevdim! onun kullanımını da şahsıma munhasır kılmam gerektiğini de İ.E.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08401394 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.