Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Hakİm Sanik Dİyaloglari-nİÇİn SuÇ İŞledİn?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-05-2010, 08:46   #1
Durdu GÜNEŞ

Varsayılan Hakİm Sanik Dİyaloglari-nİÇİn SuÇ İŞledİn?

HAKİM SANIK DİYALOGLARI

Av.Durdu GÜNEŞ

Suç işleme suçlu açısından trajedi, toplum açısından kanayan yaradır. Suça ilişkin mizah komik değil traji-komiktir. Ben bu diyaloglarda Hakimin “Niçin suç işledin?” sorularına sanıklarca verilen cevapları sıraladım.

-Helva tatlı, nefis kâfir hâkim bey! Neylersin?
** **

- Suçlu olmak da bir kariyer mesleğidir. Bu âlemde ne kadar suçlu ve acımasız isen o kadar kariyerin yüksek olur.
** **

- Okulda başarısızdım. Başarılı olacağım bir alan seçeyim dedim. En uygunu suç işlemektir.
** **
- Suç; Özgürlük, serüven, heyecan duygusu veriyor hakim bey! Yakalanmadığın sürece harika bir duygu.
** **
- Toplum bana pas veriyor ben golü atıyorum. Suç bir sonuçtur. Ona giden yollar açıksa suçluya bu tür sorular sormak saçmadır.
** **
- Aile, okul ve çevre üçgeni içinde suçum mayalandı bende suçlu oldum. Üçgeni temiz tutun, bana da bu soruyu sormayın.
** **
- Bir otobüsün ön tekerleri hangi yoldan giderse arka tekerleri de aynı yoldan gider. Ben babamın yolundan gittim. “Bir insanın atası neyse ötesi de odur.”
** **
- Bazı suçlarım “Kol kırılır yen içinde kalır.” diye aile içinde gizlendi. Bazı suçları işlediğimde yakalanmadım. Yakalandığımda ise artık bir suç bağımlısı olmuştum.
** **
- İnsanın aklı başındayken suç işlemesi zor, onun için uyuşturucu kullanarak aklımı devre dışı bırakmak zorunda kalıyorum. Aslında en büyük suç ortağım uyuşturucu. Onu da asli iştirakten suça dahil edecek misin?
** **
- Hırsızlık bir ekmekten o…luk bir öpmekten başlar. Bir başlayınca arkası geliyor. Bir suç işleyince yeni suçlara eğimli hale geliyorsun. Duvar eğimli olan tarafı yıkılırmış. Bizim eğimimiz de suç yönünde hakim bey!
** **
- Köpeğin bile yaşayamayacağı bir evde yaşıyoruz. Kimse sormuyor “bu evde nasıl yaşıyorsunuz.” diye. Suç işleyince soruyorlar “niçin suç işledin?” diye. Biraz da sonuca değil sebebe bakın hakim bey!
** **
- Siz bizim nasıl hayat yaşadığımızı biliyor musunuz? Çöplükteki atılan ekmeğe muhtacız. Yattığımız yerde it bağlasan durmaz. Hiç olmasın cezaevinde karnım doyuyor. Suç işlemekle kaybedeceğim şey yok Oysa kazanacağım bir şeyler var. Karnımın doyması, yatağımın hazır olması.
** **
- Ben bir psikopatım. “Bir köpeğe niçin ısırdın?” diye sorabilir misiniz? Benim de karakterim bu.
** **
- Suçun içinde keyif, alışkanlık, özgürlük, cesaret, serüven, zevkli hayat hepsi var. Normal yoldan para kazanan insanlar bunu nasıl gerçekleştirirler? Sora bakıyorsun belli zenginlerinizde bu güzergâhlardan gitmişler. Onun için baktım suç karlı bir iş. İşlediğime değiyor.
** **
- Suç işleyince namımız yürüyor ya o bana yetiyor. Atalarımızda “Nam olsun kar olmasın dememişler mi?”
** **
- Bir ülkede ekonomik adalet yoksa hırsızlar bu adaletsizliğin parazitleridir. Biz de haksız yere zengin olanlardan çalıyor garibanlara da dağıtıyoruz.
** **
- Bir ülkede insanlar adalete devlete güvenemiyor, suçluyu şikâyet edemiyorsa yolumuz hep açık demektir. “Hırsızın cesareti subaşının ihmalindedir.” demiş atalarımız.
** **
- Cezaevine girip suç konusunda eğitimimi tamamlamak için suç işledim hakim bey! Suç Süpermeni olmak istiyorum.
** **
- Suçluyu kazıyın altından insan çıkar.” derler. Mahkemeler, cezaevleri suçluyu kazımıyor, çiziyor. Biz de daha azgınlaşıyoruz. Yeni suç işleyip yeniden ceza evine giriyoruz.
** **
-İşi olmayana şeytan iş bulurmuş, işim yok, suç işlemeyip ne yapacaktım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi