Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evli Erkeğin Bekarım Diye Kandırması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-11-2009, 19:22   #1
Konuk

Varsayılan Evli Erkeğin Bekarım Diye Kandırması

ben 4 çocuklu bir eşinden ayrılmış bayanım.bir arkadaşlık sitesinde biriyle tanıştım ve bu kişi bana bekar olduğunu söyledi biz bununla 1.5 yıl görüştük ama en son 3ayında birlikte olduk bu bana nişan yüzüğü aldı ve asla evliyim demedi.tabi benimde onu araştırma imkanım yoktu çalışmıyordum bana ailem bakıyordu bu kişi bana olduğu yerden ben istemeden 400tl gönderdi.artı bir cep telefonu.çocuklarımla dialogtaydı çocuklarım onu bir abi baba gibi gördü.ne zmn evleniriz dediğimde ise ben bu yaşa kadar evlenmedim bu yaştan sonrada evlenemem dedi.ama ben onu hep ikna ederim dedim son aradığında ise 12 yıllık evli olduğunu 5 yaşında bir kızı olduğunu söyledibana söylermisiniz ben buna nasıl dava açabilirim çünkü benim duygularımla ve onurumla oynadı ne yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bununla 3 kez gittiğimiz otel var orda kayıtlar mümkün ve kuyumcudan yüzük alma var oda kayıtlı nasıl bir hukuki yol takip etmeliyimki emsal teşkil etsin kadınları böyle kandıranlara
Old 15-11-2009, 22:24   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
ben 4 çocuklu bir eşinden ayrılmış bayanım.bir arkadaşlık sitesinde biriyle tanıştım ve bu kişi bana bekar olduğunu söyledi biz bununla 1.5 yıl görüştük ama en son 3ayında birlikte olduk bu bana nişan yüzüğü aldı ve asla evliyim demedi.tabi benimde onu araştırma imkanım yoktu çalışmıyordum bana ailem bakıyordu bu kişi bana olduğu yerden ben istemeden 400tl gönderdi.artı bir cep telefonu.çocuklarımla dialogtaydı çocuklarım onu bir abi baba gibi gördü.ne zmn evleniriz dediğimde ise ben bu yaşa kadar evlenmedim bu yaştan sonrada evlenemem dedi.ama ben onu hep ikna ederim dedim son aradığında ise 12 yıllık evli olduğunu 5 yaşında bir kızı olduğunu söyledibana söylermisiniz ben buna nasıl dava açabilirim çünkü benim duygularımla ve onurumla oynadı ne yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim ayrıca bununla 3 kez gittiğimiz otel var orda kayıtlar mümkün ve kuyumcudan yüzük alma var oda kayıtlı nasıl bir hukuki yol takip etmeliyimki emsal teşkil etsin kadınları böyle kandıranlara

Sayın katılımcı,
Yazdıklarınıza göre yaşadığınız bu talihsiz olayda bir suç unsuru bulunmamaktadır. Yine de bir avukata doğrudan başvurarak ayrıntılı bir biçimde olayları anlatıp danışmanızı öneririm.
Old 17-11-2009, 12:30   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Sayın Meslektaşımın, yaşadığınız olayda suç unsuru bulunmamaktadır görüşüne tamamen katılıyorum.

Ancak, kişinin size kendini bekarım diye tanıtması ve bu şekilde aldatarak, menfaat elde etmeye çalışması manevi tazminat sebebi olabilecektir.

Eğer bu şekilde manevi tazminat davası açmaya karar vermeniz halinde, somut olayınızın tüm özellikleri, sizin bu aldatmayı anlayabilecek durumda olup olmamanız, ne şekilde evli olduğunu öğrendiğiniz,kişinin medeni halini bilebilecek durumda olup olmamanız İYİNİYET çerçevesinde araştırılacaktır.

Sayın Katılımcı;

Manevi tazminat ve somut durumunuzun ayrıntılarını bir avukat ile yüzyüze görüşerek değerlendirmenizi öneriyoruz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03629088 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.