Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Feragat ve evrakın kaybı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-04-2012, 08:31   #1
Konuk

Varsayılan Feragat ve evrakın kaybı

Merhaba eşim beni üç yıldır aynı bayanla aldatıyor. Ve sırf onunla olabilmek için beni terketti. Boşanma davası açtı. Daha öncede açmıştı. Ancak feragat etmişti. Aradan çok az bir süre geçmesine rağmen tekrar başka bir adliye de dava açmış. Dava dilekçesinde önceki olayları baştan sona yine yazmış. Ve önceki davadan feragat ettiği tarihi de yazmış. Feragat tarihini belirttiği halde ve dava dilekçesindede sunduğu konular feragat tarihinden önce , önceki dava dosyasındaki konular olduğu halde hakim davanın açılmasına karar vermiş. Ben tekrar eşimin aynı iftiraları ile uğraşmak, strese girmek istemiyorum. Hakim feragat tarihini gördüğü ve belirttiği hususların da feragat tarihinden önce olduğunu da gördüğü halde neden davayı açmış olabilir ?
Bir ikinci konu da eşim telefonla boşanmam için beni tehdit ediyor. Konu ile ilgili Polis Merkezine bir hafta önce şikayette bulunmuştum. Bana polis koruması verdiler. Evraklarımı da savcıya göndereceklerini söylediler. Adliyeye gittim evraklarımı sordum gelmedi polis getirmemiştir henüz dediler. Tekrar polise sordum . Polis Biz gönderdik şu tarih ve sayı ile dedi. Tekrar adliyeye sordum. Hayır bize sizin evrakınız gönderilmemiş dediler. Savcı ile görüştüm. Karakoldan bir nüshasını al aile hakimliğine koruma için başvur dedi. Karakol da bizde evrakın yok. Bir nüshasını kaymakamlığa bir nüshasını da savcılığa gönderdik dedi. Ortada bir suç var . ama evrak yok. Bu durum da ne yapmalıyım ? Eşim beni ondan boşanmazsam ölümle tehdit ediyor.
Old 05-04-2012, 18:52   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Hakimler davaların açılmasına karar vermezler. Herkes dilediği davayı harcını yatırarak, kimsenin kabullüne bağlı kalmadan açabilir.

Dava açma, davanın kabulü veya reddi anlamına gelmez. Yapılacak hukuksal inceleme ve delillerin değerlendirilmesi ile nihai karar verilir.

Evraklarınızın kaybolduğu kesin ise ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz, boşanma ve ceza şikayetinizin takibi için bir meslektaşımızdan doğrudan destek almanızdır.

Hak kaybına uğramazsınız.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi