Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Muris Muvazaasi, Tenkis Zamanaşimi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-02-2022, 21:18   #1
Av.ElifAktasyaka

Varsayılan Muris Muvazaasi, Tenkis Zamanaşimi

Merhabalar Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Muris muvazaasına dayalı tapu iptal tescil davası ile tenkis terditli talep edilmiştir.

Muris muvazaası söz konusu olduğu takdirde tenkis için zamanaşımının olmadığına yönelik bir kararı olan var mıdır? Şimdiden nazik cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

İyi günler diliyorum.
Old 22-02-2022, 22:19   #2
AHMET01

Meslektaşım işin içinde hile varsa hile yapan zaman aşımına dayanamaz diye bir bilgi hatırlıyorum. Bir fikir verme adına sizinle paylaşmak istedim.
Old 24-02-2022, 10:06   #3
drako

Böyle bir karar bulabileceğinizi zannetmiyorum meslektaşım.Muvazaa varsa zaten tapu iptal-tescil davasını kazanacaksınız.Tenkis için neden ihtiyacınız olacak onu anlayamadım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Muris Muvazaasi- Tenkis Davasi av.md Meslektaşların Soruları 4 24-03-2021 09:59
Muris Muvazaasi Ve Tenkis Davasi Yargilama Süreci Av.enesturhan Meslektaşların Soruları 1 17-10-2020 16:46
Muris Muvazaasi Nedeniyle Tapu Iptal Ve Tescil Davasi Ile Tenkis Talebi AV.SİBEL Meslektaşların Soruları 2 11-09-2020 12:11
Muris Muvazaasi - Imzalatilan Kötü Niyetli Belgelerin Geçerliliği- Noter Huzurunda Haklarin Feragat Ettirilen Mirasçilar 10 Sene Sonra Muris Muvazaasi BERKAN AYDOĞAN Meslektaşların Soruları 4 09-02-2017 11:38
Muris Muvazaasi,muris Ile Kardeşinin Murisin Imam Nikahli Eşinden Olan Kiz çocuklarini Miras Dişi Birakilmasi Konusunda Anlşamasi mehmetcansiz Meslektaşların Soruları 1 13-02-2014 22:00

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09635091 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.