Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

peşimi bırakmıyor rahatsız ediyor

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-01-2013, 00:55   #1
Konuk123

Karar peşimi bırakmıyor rahatsız ediyor

mrb
bir kaç yıl boyunca birlikte olduğum sevgilim ile evlilik hayalleri kurarken hatta gidip ev bakarken evli olduğu gerçeği ortaya çıktı...ilk başta inkar etti..sadece kağıt üzerinde olan bir evlilik dedi ama çok geçmeden eşi telefonunda arama kayıtlarından ve msjlarından numaramı bulup beni aradı..kocamın peşini bırak dedi haklı olarak tabi..bunları öğrendikten sonra zaten devam etmek gibi bir niyetim yoktu.. adam resmen ikimizi idare etmiş...telefon numaramı değiştirdim..işimden ayrıldım...ama bunlar ondan kurtulmama yetmedi..ailemin telefonunu bulmuş arıyor...apartmanın önüne gelip zillere basıyor..devamlı bana ulaşmaya çalışıyor..konuşmayı denedim ama beni terk edemezsin asla benden başkası ile olamazsın diye tehdit ediyor..bu konuda ne yapabilirim ?????yardımcı olursanız sevinirim
Old 26-01-2013, 14:07   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Mağduru olduğunuz ve şiddet olarak tanımlanan eylemler nedeni ile ;

1-Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz

2-Aile mahkemesine başvurarak koruma/önleme kararı verilmesini isteyebilirsiniz.Karara uymayan saldırgan hakkında ilk defasında üç günden 10 güne kadar zorlama hapsine karar verilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 26-01-2013, 16:15   #3
Konuk

şikayet edeceğimi eşi beni aradığı zaman söyledim..
ama eşi eğer benim kocamı şikayet edersen bende seni mahkemeye veririm kocamın peşini bırakmıyor derim diyor...
böyle bir şey yapabilirler mi ????yada telefon kayıtlarından msjlardan benim istemediğimi ortaya çıkartabilir miyim ???
Old 26-01-2013, 16:27   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Suçun mağduru olarak şikayet hakkınız var ve bunun için kimsenin olurunu almak durumunda değilsiniz.

Karşı tarafla evli olduğunu bilmeden bir beraberlik yaşamışsınız.Hukuki durumu öğrendiğinizde ise ilişkinizi bitirmiş bulunmaktasınız.

Karşı tarafın eşi,siz evli olduğunu bilerek beraberlik kurmuş olsaydınız hakkınızda manevi tazminat davası açabilirdi. Karşı taraf "eşimin peşini bırakmıyor" diye şikayet etse de Ceza kanununda böyle bir suç düzenlenmemiştir.

Yine de herkesin her davayı açma hakkı karşısında telefonunuzda kayıtlı mesajları muhafaza etmeniz uygun olacaktır.Telefon görüşmelerinin içeriğini tespit etmek mümkün değildir.Sadece arama aranma kayıtları mahkemece incelenecektir.

Eğer ceza yargılaması olacak ise karşı tarafın eylemlerini tanık dahil her türlü yasal delille kanıtlama olanağınız bulunmaktadır.

Bir avukattan yardım almanız yararınızadır.
Old 26-01-2013, 16:59   #5
Konuk

ben küfür ve tehdit içeren msjları sildim...okuyup okuyup sinirim bozuluyor diye...onları operatörden çıkartamıyor muyuz ???
Old 26-01-2013, 18:53   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

GSM operatör kayıtları ;sadece iletişimin arama,aranma ve sms zamanlarını göstermektedir.İçerik bulunmamaktadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi