Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Banka kayıtlarında yeterli kimlik bilgisi olmadığı için para ödenmiyor.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-06-2010, 13:27   #1
abdalcan

Önemli Banka kayıtlarında yeterli kimlik bilgisi olmadığı için para ödenmiyor.

Yaklaşık 20 yıl kadar önce müvekkilim abim ile yengem Pamukbank'ta ortak bir vadeli hesap açmışlar. Bu bankanın faaliyetine son verilince hesap H bankasına devredilmiş. Müvekkilimin eşi yengem üç yıl önce öldü. Bana önce bu hesabın yengeme ait olduğu söylendiği için veraset ilamı ve özel yetkili vekaletname ile ilgili şubeye başvurdum. Olumlu karşıladılar ve hesaba baktılar. Ancak bana da gösterdikleri gibi ekranda sadece yengemin adı ve soyadı yazıyordu. Bu kaydın müvekkilimin birasbırakanına ait olup olmadığını saptayamacaklarını, bu nedenle para ödeyemeyeceklerini söylediler. Ben hiç bir bankanın mudinin kimlik bilgilerini almadan hesap açamayacağını, kayıtlarında ve arşivlerinde mutlaka bu kayıtların bulunduğunu ileri sürünce de birçok bankanın hesaplarının kendilerine devredildiğini, kayıtların karışık olduğunu, bulamayacakklarını, hukuki yollara başvurabileceğimi söylediler. Hesap hakkında bilgi de vermiyorlar.
Old 02-07-2010, 12:31   #2
altınhukuk06

Sorununuzu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumu Başkanlığı'na iletmeniz durumunda çok kısa sürede cevap alabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca, bahse konu banka BDDK- TMSF'na devredilmiş bir banka, orada da kayıtları olabilir.
Old 03-07-2010, 13:08   #3
ali ekmekçi

mutlaka kayıt vardır.bildiğim kadarıyla hesap 10 yıldan fazla hareketsizse hazineye intikal ediyor.Demek ki hesap hareketleri var.Yani yengeniz ve eşi birtakım işlemler yaptılar,kimlik ibraz ettiler,fotokopi vs imzaları alındı,altın hukukun da belirttiği yolla sonuca ulaşacaksınız aksi halde yargı yoluna başvuracaksınız.iyi çalışmalar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi