Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Nesebi gayrisahih çocuk

 
Old 11-02-2002, 23:47   #1
M.Mehmet Metin

 
Varsayılan Nesebi gayrisahih çocuk

Evlilik dışı ilişkiden olan çocuk annenin nüfüsüna kaydedilebilirmi yoksa babanın nüfüsuna kaydedilmesi zorunlulukmudur. Anlaşma halinde anne kendi nüfüsuna kaydettirebilirmi?

18-06-2000 00:32:47
Old 11-02-2002, 23:48   #2
armagan

 
Varsayılan YNT:Nesebi gayrisahih çocuk

Sayın Katılımcı,
Evlilik dışı doğan çocuk annenin nüfusuna kaydedilir.
Babanın nüfusuna kaydı zorunluluğu yoktur.

Babanın nüfusuna kayıt babanın mirasından yararlanma hakkını verir.
Babanın nüfusuna kayıt olmazsa, yalnızca annesinin mirasçısı olabilir.

Umarım olayınızda baba zengin değildir.


19-06-2000 17:17:53




YNT:Nesebi gayrisahih çocuk (0 defa değiştirildi.) bilge

Üye Kimliği | Email

Evlilik dışı doğan çocuk annenin nüfusuna kaydettirilir;ancak anne açacağı babalık davasında eğer çocuğunun babaya bağlılığını ispat ederse ve davalı taraf bunun aksini ispatlayamazsa çocuk babanın nüfusuna kaydettirilir, babanın soyadının alır,mirasçısı olur..vs.
Burda önemli olan annenin babalık davası açıp açmayacağı,açarsa bunu ispatlayıp ispatlayamayacağıdır

05-07-2000 19:56:22
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Bir Çocuk ! Sibel Site Lokali 1 06-11-2007 10:59
TCK 86/3-b ve 53/1 maddeleri - Yaralama - Görev - Öz çocuk / üvey çocuk ayrımı Av.Tevfik TATAR Meslektaşların Soruları 5 30-05-2007 12:55
Çocuk Hakları Komitesi-BM Çocuk Hakları Sözleşmesine Ek Protokol- Dönemsel Türkiye Ra üye14540 Çocuk Hakları Çalışma Grubu 0 17-02-2007 00:00
Boşanmada Çocuk hande Hukuk Soruları Arşivi 4 04-12-2003 16:26


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03472400 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.