Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Erkek Nafaka Alabilir mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2012, 00:40   #1
Konuk

Varsayılan Erkek Nafaka Alabilir mi?

6 yıl önce boşandım.. Boşanma davası süresince vekaleti avukata vermiştim. Bu dava sonucunda maddi ve manevi tazminat ile çocuğa nafaka aldım. Boşanma kesinleştikten üç yıl sonra avukatım icra işlemlerine başladı. Bundan sonraki süreçte icra takip işlerini kendisine bırakmadan dosyayı bulunduğum şehre aldırdım (nafaka ile ilgili olanı) ceza davası açtım. Diğer dosyaya da 6 ayda işlem yaptırdım nöbetçi icra dairesi yoluyla dilekçe göndererek. Bu zaman içerisinde usulsüz tebligat gönderiminden ötürü temyize gitmişler benim haberim olmadı. Öğrendiğim an şok oldum. Boşanma kararı iptal olmuş dava yeniden başlamış. Avukatı azlettim, gerekli işlemlere hukuki bağlamda mağduriyetim olduğu için başlayacağım. Edinmek istediğim bilgi şudur. Erkek yıllardan beri çocuğunu aramadığı halde ve boşanmadığını iddia edebiliyor, bunun akabinde yargıtay kararı bozuyorsa, yeni süreçte nafaka talebinde bulunabilir mi? resmi bir işde çalışmaması onun çocuğunun sorumluluğunu almasına engel mi? Eğer öyleyse bu beyfendiye çalışmıyorsan nasıl geçindin bu kadar zaman diye sorulmaz mı? Yeni süreçte ona delil ve tanık sunması istenmiş, yalancı tanık sunması durumundan nasıl bir yol izlenmeli. Bu aşamada ben sadece 5 yıldır kendisiyle görüşmediğimi ikametgah belgelerimle ispat ederek ve kendisiyle aynı şehirde oturmadığımı şahitlerle sunarak boşanmak istediğimi belirteceğim. Çocuğum yıllardan beri benimle, zaten kendisine sorulacaktır. Böyle bir insana nafaka bağlanabilir mi?
Old 27-02-2012, 09:14   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Sorularınızın sağlıklı cevaplabilmesi için TÜM EVRAK VE DOSYALARINIZIN (Boşanmaya ilişkin ve icra dosyalarınızın), Yargıtay kararının- gerekçelerinin, eşinizin ve sizin iddiları ve delillerinin incelenmesi gerekmektedir.
Zira burada 6 yıl gibi uzun bir süreçten kısaca bahsetmektesiniz.Verdiğiniz bilgiler ışında sağlıklı cevap verilmesi mümkün değildirir.

Elinizde ki tüm evrak ve belgelerle bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi