Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Anahtar Teslim Tutanağına Rağmen Mecuru Tahliye Etmeyen Kiracı Fuzuli Şagilmidir

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-11-2015, 20:25   #1
denipre

Varsayılan Anahtar Teslim Tutanağına Rağmen Mecuru Tahliye Etmeyen Kiracı Fuzuli Şagilmidir

Sayın meslektaşlarım
Yeni malik müvekkillerin vekili bir meslektaşımiz , kiracının Mecuru boş olarak teslim ettiğine ve o doneme kadar kira borcu bulunmadığına dair bir anahtar teslim Tutanağı düzenliyor . Ve kiracıni imzasını teslim eden sıfatıyla alıyor . Teslim alan kısmında imza yok .
Kiracı bugün yarın diyerek Mecuru tahliye etmiyor tam 8 aydır bir odeme yapmadan oturuyor.sizce;
Kiracı anahtar teslim Tutanağı tarihinden itibaren Fuzuli şagil midir?ecri misil ve tahliye davası açılabilir mi ?
Kiracının muhtemel ben hala kiracıyım .bos olarak teslim edildiği ibaresine rağmen taşınmazı hiç boşaltmadım . Anahtarı teslim etmedim . Savunması itibar görür mu ? Saygılar
Old 16-11-2015, 15:13   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan denipre
Sayın meslektaşlarım
Yeni malik müvekkillerin vekili bir meslektaşımiz , kiracının Mecuru boş olarak teslim ettiğine ve o doneme kadar kira borcu bulunmadığına dair bir anahtar teslim Tutanağı düzenliyor . Ve kiracıni imzasını teslim eden sıfatıyla alıyor . Teslim alan kısmında imza yok .
Kiracı bugün yarın diyerek Mecuru tahliye etmiyor tam 8 aydır bir odeme yapmadan oturuyor.sizce;
Kiracı anahtar teslim Tutanağı tarihinden itibaren Fuzuli şagil midir?ecri misil ve tahliye davası açılabilir mi ?
Kiracının muhtemel ben hala kiracıyım .bos olarak teslim edildiği ibaresine rağmen taşınmazı hiç boşaltmadım . Anahtarı teslim etmedim . Savunması itibar görür mu ? Saygılar

Fuzuli şagildir. Ecrimisil ve müdahalenin men-i davası açılmalıdır."Ben hiç boşaltmadım ki" diye itiraz etmesi ihtimal dahilinde olan kiracıya, muhtemelen "Mecuru boşalttım" diye verdiği belgeyi mantıklı bir şekilde izah etmesi istenecektir.
Old 16-11-2015, 15:16   #3
denipre

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Fuzuli şagildir. Ecrimisil ve müdahalenin men-i davası açılmalıdır."Ben hiç boşaltmadım ki" diye itiraz etmesi ihtimal dahilinde olan kiracıya, muhtemelen "Mecuru boşalttım" diye verdiği belgeyi mantıklı bir şekilde izah etmesi istenecektir.
Cevabınız için teşekkür ederim . Ecrimisil ve müdahalenin meni talepli dilekçem hazırdı zaten . Engin tecrübenizle katkıda bulunduğunuz için tekrar teşekkür ederim . Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi