Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

devlet lojmanın da sevgilisle yaşamak suç mu değil mi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-05-2010, 11:43   #1
Konuk mavi

Varsayılan devlet lojmanın da sevgilisle yaşamak suç mu değil mi

eşimle 2 senedir ayrı yaşıyoruz ve sonuçlanmasına yaklaştığımız bir boşanma davamız var.eşim devlet memuru boşanma davasının ilk senesi nerde yaşadığı ili dışında bilinmiyordu fakat son 6 aydır devlet lojmanın da kaldığını kesin olarak kanıtlayabiliyorum.ikimiz de ayrı şehirlerde olmamıza rağmen eşimin evli olarak gösterilip lojmana yerleştirilmesi kanunimidir.eşimin başka bir kadınla yaşadığını bilmeme rağmen ispatlayamadım.diğer kadını eşi olmadığı bilinmesine rağmen ikisinin evliymiş gibi lojmana yerleştirilmesi gibi bir durumdan şüpheleniyorum.böyle bir durum yasal olabilir mi.bir çocuğumuz var üstelik yaşı küçük olmasına rağmen nafakadan kurtulmak için son bir senedir çocuğu istiyor nafaka bağlanmadan önce çocuğunu hiç aramadı.karı koca olmadığı çalıştığı işyeri tarafından da bilinmesine rağmen evliymiş gibi ailelerin kaldığı lojmana yerleşmelerine onay veren amir ve yetkililer bu durum da bir suç işlemiş oluyormu.yoksa tüm bunlar onların yanına kar mı kalıyor bu konular da beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.teşekkürler.
Old 05-05-2010, 19:30   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk mavi
eşimle 2 senedir ayrı yaşıyoruz ve sonuçlanmasına yaklaştığımız bir boşanma davamız var.eşim devlet memuru boşanma davasının ilk senesi nerde yaşadığı ili dışında bilinmiyordu fakat son 6 aydır devlet lojmanın da kaldığını kesin olarak kanıtlayabiliyorum.ikimiz de ayrı şehirlerde olmamıza rağmen eşimin evli olarak gösterilip lojmana yerleştirilmesi kanunimidir.eşimin başka bir kadınla yaşadığını bilmeme rağmen ispatlayamadım.diğer kadını eşi olmadığı bilinmesine rağmen ikisinin evliymiş gibi lojmana yerleştirilmesi gibi bir durumdan şüpheleniyorum.böyle bir durum yasal olabilir mi.bir çocuğumuz var üstelik yaşı küçük olmasına rağmen nafakadan kurtulmak için son bir senedir çocuğu istiyor nafaka bağlanmadan önce çocuğunu hiç aramadı.karı koca olmadığı çalıştığı işyeri tarafından da bilinmesine rağmen evliymiş gibi ailelerin kaldığı lojmana yerleşmelerine onay veren amir ve yetkililer bu durum da bir suç işlemiş oluyormu.yoksa tüm bunlar onların yanına kar mı kalıyor bu konular da beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım.teşekkürler.

Eşiniz bir başka kadını sizmişsiniz gibi tanıtıp lojmana taşındıysa, lojman tahsis edenleri tanık olarak gösterebilirdiniz. "Amir ve yetkilileri" suçlamadan önce bu durumu açıklığa kavuşturmanız boşanma davanız bakımından faydalı olacaktır.

Çocuğunuzun küçük olduğundan söz etmişsiniz ama yaşından söz etmemişsiniz. Anne bakım ve şefkatine muhtaç yaştaysa, babasının istemesi yeterli değildir. Olağan dışı koşullar olmadıktan sonra küçük çocuğun velayeti anneye bırakılır.
Old 05-05-2010, 20:27   #3
halit pamuk

Kamu Konutları yönetmeliğinin 13.maddesine göre; "Konutta Birlikte Oturabilecekler
Madde 13 - Konutlarda oturanların yanlarında yalnız kendisinin veya eşinin usül ve füruu ile üçüncü dereceye (üçüncü derece dahil) kadar hısımları veya gelenek, görenek ve ahlak kuralları gereği, korumak ve bakmakla yükümlü bulundukları, kimseler oturabilir. "
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi