Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Anket Sonucu: Kaç kişi katılmak istiyorsunuz?
1 Kişi 8 36,36%
2 Kişi 3 13,64%
3 ve yukarı 0 0%
Çok istiyorum ama katılamayacağım. 11 50,00%
Oy Verenler: 22. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 255)

THS. 4 ncü Ankara buluşması' nın 1. ayağı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-03-2009, 13:00   #211
Av.Ufuk Bozoğlu

Lafı mı olur, yeter ki toplanın

Toplananlar toplanamayanlara anlatsın
Old 20-03-2009, 13:05   #212
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Atahun
Bu arada, gelemeyeceklerini bildirdikleri halde manevi desteklerini esirgemeyen, motive eden, başta Sayın Admin, Habibe hanım, Sayın süpernatural, Sayın Av.Ufuk, Zeynel bey, Adli Tip ve diğer dostlarımıza teşekkür ediyorum.

keşke gelebilseydik abi
Old 20-03-2009, 13:59   #213
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Saim
20 yıllık bir ömür kısa sayılmaz mı üstadım?

Siz de (Süperkardeşimizin iki katı kadar uzun bir) ömürsünüz Üstadım
Old 20-03-2009, 14:48   #214
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Siz de (Süperkardeşimizin iki katı kadar uzun bir) ömürsünüz Üstadım

hepimize
Old 20-03-2009, 15:29   #215
Atahun

İyi iyi, 14 kişiye çıkmışız. Söyliyim de eti fazla alsınlar.
Old 20-03-2009, 15:59   #216
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Atahun

Rakıyı da ona göre alsınlar.
Old 20-03-2009, 16:03   #217
Dilge

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Rakıyı da ona göre alsınlar.

Bu rakı mevzuunda sizi kaç kişi saysınlar?
Old 20-03-2009, 16:06   #218
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Dilge

Toplantıya katılacak üye sayısı-1=Cengiz Aladağ
Old 20-03-2009, 16:12   #219
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Dilge

Suat abinin yarısı kadar.
Old 20-03-2009, 16:13   #220
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan supernatural
Toplantıya katılacak üye sayısı-1=Cengiz Aladağ

Çatlasanız da toplantı kalabalık olacak.
Old 20-03-2009, 16:15   #221
Dilge

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Suat abinin yarısı kadar.

Ben gelseydim hakkımı size verebilirdim. Bir Adanalının rakı sevmemesi mutad dışı ama sevmiyorum işte!
Old 20-03-2009, 16:17   #222
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Dilge
Ben gelseydim hakkımı size verebilirdim. Bir Adanalının rakı sevmemesi mutad dışı ama sevmiyorum işte!

25 Nisan'da verirsiniz.
Old 20-03-2009, 16:19   #223
Dilge

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
25 Nisan'da verirsiniz.

Beni ihbar etmemeniz karşılığında anlaşacağımızı düşünüyorum

İmza: Forumları birbirine karıştıran üye!
Old 20-03-2009, 16:23   #224
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Dilge
Beni ihbar etmemeniz karşılığında anlaşacağımızı düşünüyorum

İmza: Forumları birbirine karıştıran üye!

Adli Tip'in sözettiği yerde kokoreç ısmarlamak gibi bir ivaz ilavesi ile kabul edilebilecek bir teklifiniz var.

İmza: Gözü doymayan üye.
Old 20-03-2009, 16:28   #225
Dilge

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Adli Tip'in sözettiği yerde kokoreç ısmarlamak gibi bir ivaz ilavesi ile kabul edilebilecek bir teklifiniz var.

İmza: Gözü doymayan üye.

Aksi gibi kokoreçi de sevmiyorum. Kokoreç hakkımı da feda ediyorum.

İmza: Bir de ben "yemek ayırt etmem" diyen üye!
Old 20-03-2009, 19:24   #226
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Atahun
Sevgili Atahun,
Geleceğim deyip gelmemenin
Gelmeyeceğim deyip gelmenin
Bir kişi işaretleyip birden fazla kişi ile gelmenin
İki kişi işaretleyip bir kişi gelmenin muhtemel sonuçlarını açıklayar mısınız?

Kimsenin gelmemesinin sonuçlarını biliyoruz .

Tarih itibarı ile başka bir şey de kutlayacağız gibime de geliyor .
Old 20-03-2009, 21:12   #227
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Atahun
Mesajların tamamını okudum. 20 yıldır Ankara' da yaşayan biri olarak;

Daha mekan seçimi yapılmadan tercihimi, Çankaya civarı vaya Eskişehir yolu üzeri bir yer olması yönünde kullanmış ve bu yönde görüş beyan etmiştim. Zenger Paşa Konağı' da bir alternatifdi. Ancak üyeler Zenger Paşa Konağını tercih edince ben de hazırlıklarımı buna göre yaptım. Şimdi;

Durup durup toplantının yapılacağı son günlere yakın mekanın çevresi hakkında olumsuz ifadeler kullanmak bence hoş değil. Kaldı ki, Ankara' yı bilen veya bilmeyen Ankara kalesinin nerde olduğunu, çevresinin nasıl olduğunu az-çok bilir. Tekrar söylüyorum, mekan için hiç bir olumsuz hisse kapılmaya gerek yok. O saatlerde çevre ile de işimiz yok. Arabamızla gidip arabamızla döneceğiz. Ayrıca Sayın Ufuk' un dediği gibi bu güne kadar ve bildiğim kadarıyla orada hiç bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Ayrıca orası Kültür ve Turizm Bakanlığının denetimindedir. Biz oraya yatıya gitmiyoruz ki... Orası yıllardır toplumun her kesimine hizmet veriyor. Yine de zaman geçmiş değil. Böylesi bir gecede kimsenin tedirgin olmasını istemem. Kimseyle bir anlaşma imzalamış da değilim. Talep gelmesi halinde yeniden mekan arayışına da girebilirim. Hatta gerek bile yok bir cafede toplanır ilk kebapçıya gireriz. Amaç birlikte olmak değil mi?

Özge hanım; Sizi çok iyi anlıyorum. Gelemediğim o gece için sizden en çok ben özür dilemiştim. Cenazem olmasına rağmen... Ancak bu toplantı hakkındaki yorumunuzu ve duygularınızı anlamakta zorluk çektiğimi de belirtmek istiyorum. İtiraf edeyim, bir sürpriz yapıp,bu gecenin onur konuğu olarak sizi davet edecektim. Bunu bir kaç üyeyle de paylaştım. Bilmiyorum, siz de beni anlayabildiniz mi?

Kıssadan hisse, zamanımız var. Mekandan dolayı kimsenin tedirgin olmasına gerek yok. Talep gelmesi halinde alternatifimiz çok mekan değişikliği anında yapılır.

Toplantı yapılacak konağa hiçbir sözüm olmadı, tabii ki araç ve taksi olduktan sonra oraya gidilmesi de sorun değil. Ama benim için o saatte oraya gidip oradan dönmek olanaksız. (Tüm koşullarımı dikkate alırsanız) Daha önce bunu belirtmeye de gerek duymadım çünkü zaten gitmek istemiyorum. Beni onur konuğu olarak çağırmayı düşünmekle onurlandırdınız, teşekkür ederim ama katılmayacağım. Ben gelmeyeceğimi belirtmiştim demek yeterli değildir, o yüzden de beni anlamayanları ben de hiç anlamadım. Sadece size kızamadım Sayın Atahun ölümün önüne geçilmez olduğu ve öngörülemediği için. Ama üzgünüm sizin dışınızdakilere kızgınlığım ve kırgınlığım geçmez, beni görmek isteyen yerimde görebilir, bir Ankara toplantısında değil. Size mutlu toplantılar dilerim. Saygılarımla
Old 20-03-2009, 21:27   #228
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Yücel,
Gelmeyi düşünmediğiniz toplantının yerinin sizce bir önemi olmaması ve o Ankara toplantısı ile ilgili düşüncelerinizi yazacağınız yerin de bu Ankara toplantısı ile ilgili forum olmaması gerektiğini düşünüyorum.
Old 20-03-2009, 21:29   #229
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Atahun,

Bence evinize uzak bir yer ayarlarsanız, Cengiz bey dışında gelen olmazsa eğer, geleceğim deyip de gelmeyen arkadaşların hal ve hatırını sormak için yolda uzunca bir zamanınız olmuş olur.
Old 20-03-2009, 21:31   #230
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Yücel,
Gelmeyi düşünmediğiniz toplantının yerinin sizce bir önemi olmaması ve o Ankara toplantısı ile ilgili düşüncelerinizi yazacağınız yerin de bu Ankara toplantısı ile ilgili forum olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Ben sizin bu görüşünüze katılmıyorum. Katılmak istemediğini açıkça söylüyorsa, hoşumuza gitmemiş olsa da bu görüşe hoşgörülü olmalıyız.
Old 20-03-2009, 21:33   #231
Doç. Dr. Özge Yücel

Ben de hoşlanmıyorum bunları yazmaktan ama adım geçtiği için dahil oldum ve Atahun'un yazdıklarına yanıt vermek istedim sadece, bundan sonra yazmam olur biter. Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.
Old 20-03-2009, 21:49   #232
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Ben de hoşlanmıyorum bunları yazmaktan ama adım geçtiği için dahil oldum ve Atahun'un yazdıklarına yanıt vermek istedim sadece, bundan sonra yazmam olur biter. Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.

Adınız durup dururken geçmiyor ki sayın Yücel; 168. mesaj nedeniyle size yanıt verilemek zorunda kalındığı için adınız geçiyor.

Anlayamıyorum; sanki kimse gelmese, biz sayın Atahun'la ikimiz kalsak memnun olacaksınız! Öyle olacağını sanmıyorum ama olsa bile ben bir THS'li arkadaş ile sohbet etmekten memnun olurum.

Bir kez daha söylemek gerek: O toplantı ile bu toplantı arasındaki tek benzerlik, ikisinin de Ankara'da olmaları.
Old 20-03-2009, 21:50   #233
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Ben sizin bu görüşünüze katılmıyorum. Katılmak istemediğini açıkça söylüyorsa, hoşumuza gitmemiş olsa da bu görüşe hoşgörülü olmalıyız.

Saim bey, hangi görüşüme katılmıyorsunuz? Sayın Özge Yücel'e "neden katılmıyorsunuz?" demedim ki.
Old 20-03-2009, 22:03   #234
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Adınız durup dururken geçmiyor ki sayın Yücel; 168. mesaj nedeniyle size yanıt verilemek zorunda kalındığı için adınız geçiyor.

Anlayamıyorum; sanki kimse gelmese, biz sayın Atahun'la ikimiz kalsak memnun olacaksınız! Öyle olacağını sanmıyorum ama olsa bile ben bir THS'li arkadaş ile sohbet etmekten memnun olurum.

Bir kez daha söylemek gerek: O toplantı ile bu toplantı arasındaki tek benzerlik, ikisinin de Ankara'da olmaları.

Hayır 114 numaralı mesajda adım geçtiği için foruma yazdım. Hayır 5 kişi de katılsa 50 kişi de katılsa benim için fark etmez çünkü önemi yok. Dediğim gibi mutlu toplantılar dilerim. Anlaşılamamanın kaderim anlamamanın inadım olduğunu varsayın ne diyebilirim.
Old 20-03-2009, 22:20   #235
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, hangi görüşüme katılmıyorsunuz? Sayın Özge Yücel'e "neden katılmıyorsunuz?" demedim ki.

"Madem katılmıyorsunuz o halde bu alana da yazmayın" anlamına gelen görüşünüze katılmıyorum Cengiz bey.
Old 20-03-2009, 22:22   #236
Adli Tip

Ben zaten tumden toplantiya katilmiyorum ( Simdilik)
Old 20-03-2009, 22:24   #237
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Ben zaten tumden toplantiya katilmiyorum ( Simdilik)

O zaman yazmanızda mahsur yoktur.
Old 20-03-2009, 22:27   #239
Av.H.Sancar KARACA

Sevgili Atahun'un Acem Kızı'nı söyleceğini sızdırsam ilgi artar mı?
Old 20-03-2009, 22:28   #240
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
"Madem katılmıyorsunuz o halde bu alana da yazmayın" anlamına gelen görüşünüze katılmıyorum Cengiz bey.

Saim bey, yazdığım mesaj orada duruyor, yoruma ihtiyaç olmayacak kadar açık. Şu anlama geliyor diye çarpıtmayınız. Buyrun bir kez daha okuyun isterseniz:

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın Yücel,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi