Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Fax yolu ile basvurunun gecerliligi hakkinda!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-01-2012, 21:42   #1
umutlaw

Varsayılan Fax yolu ile basvurunun gecerliligi hakkinda!

Sayin meslektaslarim,
Fax ile her hangi bir devlet kurumuna yapilan basvurunun gecerliligi hakkinda kanun maddesi ve var ise bu konu hakkinda yargi kararlarina ihtiyacim var.
Ilginiz icin tesekkurler.
Old 28-01-2012, 21:45   #2
tiryakim

Alıntı:
Yazan umutlaw
Sayin meslektaslarim,
Fax ile her hangi bir devlet kurumuna yapilan basvurunun gecerliligi hakkinda kanun maddesi ve var ise bu konu hakkinda yargi kararlarina ihtiyacim var.
Ilginiz icin tesekkurler.

Başvuru dilekçeleri faks yoluyla da, kurum ve kuruluşlara gönderilebilir. Ancak faks yoluyla yapılacak başvurularda ayrıca, gerçek kişiler ile tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin T.C. kimlik numaraları belirtilir. Faks yoluyla iletilen dilekçelerde, dilekçe sahibi kendisine faks yoluyla cevap verilmesini isterse, cevap verilecek faks numarasını dilekçesinde ayrıca belirtir.Kurum ve kuruluşlar, faks yoluyla yapılan başvurulara, faks yoluyla veya elektronik ortamda cevap verebileceği gibi, istenen bilgi veya belgenin niteliğine göre yazıyla da cevap verebilir. Faks yoluyla gelen başvuru dilekçesinin kurum ve kuruluşların bilgi edinme birimlerine ulaştığı tarih, başvuru tarihidir.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/BilgiHiz...es/Faxile.aspx
Old 28-01-2012, 21:47   #3
umutlaw

Ustad ilginize tesekkurler, istirham etsem yasa maddesini hatirlatirmisiniz dusundum dusundum bir turlu bulamiyorum bunu okudugumdan eminim ama ne yazik ki yaslaniyorum iste
Old 28-01-2012, 21:49   #4
tiryakim

Alıntı:
Yazan umutlaw
Ustad ilginize tesekkurler, istirham etsem yasa maddesini hatirlatirmisiniz dusundum dusundum bir turlu bulamiyorum bunu okudugumdan eminim ama ne yazik ki yaslaniyorum iste

Üstad Bilgi edinme kanunu kapsamı içinde değerlendirilebilir diye düşünmekteyim...
Old 28-01-2012, 21:54   #5
umutlaw

Ustadim, sorunda tam burda iste bende onu okumusum ama bendeki sorun baska bu basvuru bilgi edinme degil kisi hakkinda feragat etmis ve kuruma fax ile bildirmis. Sorun surda ki kurum kisi bizzat gelecekmis diyor!

Bu basvuru bir kuruma yapilmis, bu sekilde bir basvuru fax ile gecerli sayilmasi hususunda hangi yasaya tam olarak dayanmak gerekir onu bir turlu cozemiyorum
Old 30-01-2012, 14:11   #6
De jure

Alıntı:
Yazan umutlaw
Ustadim, sorunda tam burda iste bende onu okumusum ama bendeki sorun baska bu basvuru bilgi edinme degil kisi hakkinda feragat etmis ve kuruma fax ile bildirmis. Sorun surda ki kurum kisi bizzat gelecekmis diyor!

Bu basvuru bir kuruma yapilmis, bu sekilde bir basvuru fax ile gecerli sayilmasi hususunda hangi yasaya tam olarak dayanmak gerekir onu bir turlu cozemiyorum
Sn UMUTLAW;
2004 yılı kamu ihale kurumunun genel tebliği ve Resmi yazışma kuralları hakkında genelgeyi bir inceleyiniz.Kati bir şey diyemiyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi