Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Hak...

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-03-2002, 15:03   #1
bilgeali

Mutlu Hak... Eş nedeniyle tayin

Ben Gençlik Genel Müdürülüğüne bağlı Bayburt İlinde Spor Uzmanı olarak çalışıyorum.3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri hakkında kanunun 30.maddesi uyarınca işe alındım ve tam olarak haklarımı bilmemekteyim .Daha doğrusu benim tayinle ilgili bir sorunum var ve bu konuda bilgi almak istiyorum...
Nişanlım Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Araştırma Görevlisi...ve tabii doğal olara evlenmeyi düşünüyoruz...benim işe alındığım yönetmeliğe göre tayin durumumu nedir??? nişanlım yer değiştiremeyeceğinden dolayı benim yer değiştirmem mümkünmü...kısacası benim konumum memur statüsünde değil..Sözleşmeli personel olarak çalışmaktayım...ve bu sebebten dolayı anladığım acaba 657 Devlet Memurları kanununa tabii olarak atamam yapılabilirmi ya da nişanlımın yani eşimin kanunlarına göre yani Yüksek Öğrenim kanununa göre..tayinim Sivas İli Gençlik Spor İl Müdürlüğüne yapılabilirmi...ve şunuda belirteyim..bizim işe alınmamız sırasında Maliye Bakanlığı tarafından Sivas iline açılan kadrolardan biri boş durumda oraya atanan kişi görevine başlamamış durumda...ve bundan dolayı oradaki kadroya evlilik durumu ile yani eş durumu ile tayin olabilirmiyim...Bu konuda bilgilerinize ihtiyacım var...Daha öncede yazdığım gibi Yüksek Öğrenim Kanunu 2547 ye göre yani kısa zamanda eşim olacak kişinin çalıştığı işe alındığı kanuna göre atamam yapılabilirmi...
Bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var...
Yazımın yani anlatımımın kusuruna bakmayın...biraz doğaçlama oldu..yani aklımdakileri ,bildiklerimi anlatmaya çalıştım...
Hatalarım için affınıza sığınıyorum..
Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim...
Old 30-03-2002, 18:06   #2
nus

Varsayılan Merhaba

Sayın Bilgeali

Yanıt açısından kolaylık düşüncesiyle, iki iletiniz birleştirildi.

1) Nişanlısınız. Tebrikler. Nişanlanma evlenme vaadi ile olur ise de, "Eş nedeniyle tayin" vb. konular sizin için henüz erken (yasal anlamda).

2) Özlük haklarınız sorunuza aşağıdaki kısa bilgiyle yardımcı olmaya çalışalım :

İzleyebildiğimiz kadariyle, sorunuza ilişkin son duyuru, 03.01.2002 tarihli.
"Maliye Bakanlığı, Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü
SAYI : B.07.0.BMK.0.021.01
KONU: Özlük hakları ve diğer ödemeler 03.01.02* 89
03.01.02* 89"
http://www.bomko.gov.tr adresine bir uğrayınız lütfen.

Gelişmeleri bildirmenizi bekler, esenlikler dileriz.

Saygılarımızla

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09197807 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.