Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

İranlı eşimin babası tarafından işkence görüyorum! ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-07-2011, 16:51   #1
Konuk: Rukiye

Varsayılan İranlı eşimin babası tarafından işkence görüyorum! ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olun

15 yıl önce ailem tarafından henüz 16 yaşımda evlendirildiğim iran uyruklu eşim ve ailesi tarafından bir fiil işkence görüyorum. sayısını unuttuğum rapor ve darpların sebebi; "onların dediği gibi giyinmem ve örtünmemi istemeleri.bana yıllardır kendi ülkesin de işkencede bulunuyorlar. İki yıl önce işkencelere dayanamayıp boşanma davası açtım. İki yıldır bu evlilikten olan 3 çocuğumu göremiyorum. On gün önce çocuklarımı görmek için gittiğim de yine eşimin babası tarafından darp edildim. Adli tıbbın "kolay tedavi olabilir bir durum değil" dediği maruz kaldığım olayda başımdan ciddi yaralanmalar alıp ve rapor kullanmak zorun da kaldığımdan şu an çalışamıyorum. Beni bu derece defalardır darp eden kişi ise bir gün dahi karakolda tutulmadı neden? Ve ne yapmalıuyım. Beni her darp ettiğinde memleketine kaçıp yakalanmıyor şimdi yine kaçmış. Beni darp eden kişi serbest ve beni telefonla rahatsız ediyor cezasız kaldığını ima ederek "bak devletin yine bana bir şey yapamadı" Benim Can güvenliğim olmadığı gibi ailemin de can güvenliği yok.
Ömrümü kara zindana çeviren bu kiş cezasını bulmayacakmı? yada bu konuda ne yapabilirim?
Defalarca kafama aldığım darplar nedeniyle uzun süredir psikolojik tedavi görmekteyim. Artık Büyük Türk Adaletinin bunların cezasını vermesini istiyorum. Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz?
Asgari ücretle çalıştığımdan dolayı maaşım kiram ve faturalarıma ancak yetiyor. Boşanma gerçekleşmediğinden nafaka alamıyorum.
Lütfen yardımcı olurmusunuz?
Old 23-07-2011, 09:41   #2
kezzy

Sayın konuk;
Sorunuz net anlaşılmamaktadır. Öncelikle boşanma davasını nerede açtınız, eşiniz ve ailesi nerede ikamet etmekte, evliliğiniz Türk Hukukunun tanıdığı şekilde mi gerçekleşti ?
Sorunuzda belirtilen detaylarla birlikte, somut durumunuzun ayrıntılarına girilmesi durumunda daha sağlıklı cevaplar verilebilecektir. Ancak sorununuzun çözümü aynı zamanda uluslararası hukuk alanı ile de ilgili olduğundan bu konuda bilgi ve tecrübesi olan bir meslektaşımızdan DOĞRUDAN destek almanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi