Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Polis ve Şarapnel mesaisi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-11-2006, 22:44   #1
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Polis ve Şarapnel mesaisi

Şarapnel mesaisi

Nuretin KURT / ANKARA

Şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın koruması Mustafa Dinçer’in de aralarında bulunduğu, kafasında mermi, ayağında şarapnel ile dolaşan, malulen emekli 26 polis işe çağrıldı. Kendilerine ödenen ikramiye ve maaşlarda yasal faizleriyle geri istendi.

EMEKLİ Sandığı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmenliği’nin bir maddesine aykırılık bulduğundan, 26 gazi polis, emekli maaşından oldu. Şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın koruması Mustafa Dinçer’in de aralarında bulunduğu, kafasında mermi, ayağında şarapnel ile dolaşan, malulen emekli 26 polisten yeniden işbaşı yapmaları istendi. Emekli Sandığı, gazi polislere gönderdiği yazıda 15 gün içerisinde kendilerine ödenen ikramiye ve şimdiye kadar aldıkları emekli maaşlarını yasal faiziyle birlikte ödemelerini istedi.

YEŞİL KARTLILAR

Bildirimde bulunulmadan hakları alınan polis memurları ortada kalınca, bazıları kaymakamlıklardan Yeşil Kart çıkarttı. Emniyet Genel Müdürlüğü ise geçim derdine düşen personelinin daha da mağdur olmaması için harekete geçti. Kafasında mermi, ayağında şarapnel ile dolaşan, psikolojik tedavi gören, 2 saatten fazla uyku uyumaması gereken, eli ve ayağı sakat 26 polis memuru, eline silah verilerek yeniden işbaşı yaptı. Çatışmada sol ayağına kurşun isabet eden, patlayan el bombaları sonucunda ayağında 15-20 küçük şarapnel parçaları bulunan, Gaffar Okkan’ın yakın koruması Mustafa Dinçer de göreve dönmek zorunda kalanlardan oldu. Gazi polis memurları, sorunu görüşmek üzere, heyet halinde iki defa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nu ziyaret ederek dertlerini anlattılar. Bakan Başesgioğlu, Emekli Sandığı Genel Müdürü ile telefonla görüşüp söz aldı ancak, kurum kararından geri adım atmadı. Terör saldırısından değil, devletin bu davranışından çok üzüntü duyduklarını belirten gazi polisler, "Toplam 98 gazi meslektaşımız var. Bunlardan bir bölümü sakat olmalarına rağmen idari birimlerde görevlerini yapmaya devam ediyorlar. Bizlerden heyet raporları istendi. Aldığımız raporlar, Emekli Sandığı tarafından onaylandı ve emekli edildik. Emekli olmamıza karar verenlerle emekliliğimizi iptal edenler aynı kişiler. Bizim ne günahımız var?" dediler.

Kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5489538.asp?gid=48

-------------- 0 --------------------

En kısa zamanda polis görevlileri ÖRGÜTLENMELİ ve SENDİKALI OLMALIDIR.

Eğer o polis görevlileri sendikalı olsaydı, işveren bakanlık aynı hukukdışı uygulamayı rahatlıkla yapar mıydı ?

Polis görevlileri, AMİRİNİN değil YASANIN GÖREVLİLERİ ve yasanın GÜVENCESİ ALTINDA olmalıdır.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, yeni sanık
Old 19-12-2006, 00:59   #2
Av.Ömer KAVİLİ

Acaba, şarapnel mesaisi başladı mı?

Acaba, sahipsizlik duygusu yaşayan memurlara el uzatıldı mı?

Acaba, sesi duyulmayan memurların sesini MEDYA duyuracak mı?

Acabalar çoğalırken yanıtsızlık ve yorumsuzluk hukukçuları rahatsız etmez mi?

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık
Old 19-12-2006, 01:18   #3
semih

Varsayılan tesekkure konu haber..

Ömer Bey .. medyada haberi işittim ancak,ardından malesef ses soluk cıkmadı.
Artı,işin garip yanı ise ;
Habere konu olan memurlardan birinin,durumunu izah ederken KAR MASKESİ TAKMAK ZORUNDA KALMASIYDI.
Bu durum beni derinden etkilemişti.

Saygılarımla.
Old 19-12-2006, 01:24   #4
Av.Ömer KAVİLİ

Benim görüşüme göre, o maskeyi onuruyla görevini yapan memur değil, o memurun karşısındakiler takmalı, utanması gereken yüzlerini o memurdan gizlemelidir.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık

Alıntı:
Yazan semih
Ömer Bey .. medyada haberi işittim ancak,ardından malesef ses soluk cıkmadı.
Artı,işin garip yanı ise ;
Habere konu olan memurlardan birinin,durumunu izah ederken KAR MASKESİ TAKMAK ZORUNDA KALMASIYDI.
Bu durum beni derinden etkilemişti.

Saygılarımla.
Old 19-12-2006, 01:28   #5
ömer adaleti

Pes bu kadarınada,bu insanlar emeklimi olayım demiş?
bu insanlar tazminat mı istemiş? bu insanlar ne istemiş ?devletin emekli sandığı raporlara dayanarak emekli etmiş,maaşa bağlamış,bana göre asıl para ödemesi gereken emekli sandığı,yarın bu polisler psikolojik bunalıma girip para ödeyemem kaygısına düşüp intihar ederse sorumlusu kim olacak? yazık değil mi,bu kadar utanmazlık olmaz.
Old 19-12-2006, 01:31   #6
semih

Varsayılan ...

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
Benim görüşüme göre, o maskeyi onuruyla görevini yapan memur değil, o memurun karşısındakiler takmalı, utanması gereken yüzlerini o memurdan gizlemelidir.

Saygılarımla.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu, Yeni sanık

Kesinlikle katılıyorum.

Saygılarımla.
Old 19-12-2006, 01:37   #7
ibreti

Bedbinleşmiş biçare insanları, terörizmin kucağına iterek terörist olmasını sağlayan, bu duruma çanak tutan ve bu durumu besleyen dinamiklerin (hepsi olmamakla birlikte) bir kısmı bu haberin içinde bütün çıplaklığı ile sırıtıyor.

Haberde de açıkça görüldüğü gibi;
Terörist kurşun sıkmıyor!
Devletlü bürokrasi gerçekte kendi bacağına kurşun sıkıyor!
Old 19-12-2006, 17:58   #8
kum

Varsayılan yazık

Yutdışına çıkıp anlatsanız fıkra diye gülerler herhalde. gerçek olduğuna inanmazlar çünkü.Ama o polisleri ve ailelerini düşününce ağlanası bir olay.Ben bu haberi duymamıştım.Ağaçta kalan kediye yardım etmeyen itfaiyeyi eleştiren medya bunu unuttumu acaba.
Old 19-12-2006, 22:49   #9
asiyeöngü

Emekli sandığının, emekliliğine karar verdiği bu yirmialtı kişinin, emekliliklerini tekrar geri alması oldukça dramatik bir durum. Mağdur olan yirmialtı kişininde vakit geçirmeden haklarının arkasında durmaları için mahkemeye başvurmaları gerekir.
Kanunlarda atlanan madde, kim tarafından, neden atlandı. Bunun faturası bugün bu insanlara çıkartılıyor. Bu maddeyi atlayan her kimse bedelini de o ödemeli.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi