Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim benden boşanıyor ve ben hamileyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-05-2015, 13:35   #1
Konuk

Varsayılan Eşim benden boşanıyor ve ben hamileyim

Ben 10 aylık evli bir kadınım. Eşimle çok severek evlendik. Ailem ilk başlarda evlenmeme çok mani oldu ama ben yine de evlendim. İlk zamanlar her şey çok güzel di. Taa ki kayın babamın düğünde takılan altınları \'bize ev alacağı vaadiyle\' benden alarak bütçemizin çok çok üstünde ev ve eşyalar almasıyla bizi borcun içine sokması zamanına kadar. Eşimin ailesi her zaman eşimle benim arama girmiş bize özel hayat bırakmamış bizim aramızı bozmuştur. Herşey kaynımın benim bile oturamadığım yeni alınan eve bazı kadınlar getirip birlikte olmasıyla başladı. Ben bundan şikayet etmeye başladığımda kayın babam ve eşimden küfür işiterek hırpalandım. Evliliğimin 3üncü ayından beri her zaman küfür kavga ve itiş kakışa maruz kaldım. Fakat bunları korktuğum için aileme söyleyemedim. Şuan 5 aylık hamileyim ve eşimle kavga ettik. Çenemi sıkarak bana küfürler ederek canımı yaktı sonra da beni ailemin evine bıraktı. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Alınan ev eşimin üzerine olmadığından hak iddaa edemiyorum. Çektiğim onca sıkıntı da cabası. Boşanmak için avukata gidecek yol param dahi yok. Çalışırken eşim maaşımı elimden alıyordu. Şimdi aileme ne diyeceğimi, nereye gideceğimi ve haklarımı yani hiçbir şeyi bilmiyorum. Manevi tazminat davası açabilir miyim. Lütfen yardım edin..
Old 21-05-2015, 16:15   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben 10 aylık evli bir kadınım. Eşimle çok severek evlendik. Ailem ilk başlarda evlenmeme çok mani oldu ama ben yine de evlendim. İlk zamanlar her şey çok güzel di. Taa ki kayın babamın düğünde takılan altınları \'bize ev alacağı vaadiyle\' benden alarak bütçemizin çok çok üstünde ev ve eşyalar almasıyla bizi borcun içine sokması zamanına kadar. Eşimin ailesi her zaman eşimle benim arama girmiş bize özel hayat bırakmamış bizim aramızı bozmuştur. Herşey kaynımın benim bile oturamadığım yeni alınan eve bazı kadınlar getirip birlikte olmasıyla başladı. Ben bundan şikayet etmeye başladığımda kayın babam ve eşimden küfür işiterek hırpalandım. Evliliğimin 3üncü ayından beri her zaman küfür kavga ve itiş kakışa maruz kaldım. Fakat bunları korktuğum için aileme söyleyemedim. Şuan 5 aylık hamileyim ve eşimle kavga ettik. Çenemi sıkarak bana küfürler ederek canımı yaktı sonra da beni ailemin evine bıraktı. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Alınan ev eşimin üzerine olmadığından hak iddaa edemiyorum. Çektiğim onca sıkıntı da cabası. Boşanmak için avukata gidecek yol param dahi yok. Çalışırken eşim maaşımı elimden alıyordu. Şimdi aileme ne diyeceğimi, nereye gideceğimi ve haklarımı yani hiçbir şeyi bilmiyorum. Manevi tazminat davası açabilir miyim. Lütfen yardım edin..

Sayın Katılımcı,

-10 aylık evli olduğunuzu, 5 aylık hamile olduğunuzu ve boşanmak için avukata gidecek maddiyatınızın olmadığını belirtmektesiniz.

-Düğünde takılan altınlar size takıldığını gösteren video kayıtları varsa o altınları dava yoluyla isteyebilirsiniz.

-Eşiniz size darp uyguladıysa hastaneden rapor almanız iyi olur.Ayrıca size karşı hakaret ve kötü muamele ettiğini tanıklarla ispatlayabilirsiniz.

-Boşanma davası açmaya karar verdiğinizde bulunduğunuz ilin baro adli yardımına başvurarak ücretsiz olarak avukattan hukuki yardım alabilirsiniz.

Geçmiş olsun.
Old 21-05-2015, 17:15   #3
Konuk

Altınlar çoktan satıldı bu yüzden alamayacağımı soyleyenler var. Çene sıkmasında herhangi bir morarma veya şişme olmadı darp raporu verirler mi yine de.
Old 21-05-2015, 20:22   #4
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Altınlar çoktan satıldı bu yüzden alamayacağımı soyleyenler var. Çene sıkmasında herhangi bir morarma veya şişme olmadı darp raporu verirler mi yine de.

Merhaba

-Siz altınların TL olarak karşılığını talep edeceksiniz. Altınlarınızı eşinize vermişseniz TL olarak değerini dava yoluyla isteyebilirsiniz.

-Darp raporunun verilip verilmeyeceği doktorun bileceği iş. Siz istiyorsanız şikayetinizi yapın, rapor verilmese bile elinizde bir şikayet olur.

Kolay Gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi