Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-08-2009, 20:02   #331
üye18721

Alıntı:
Yazan ege
buna günün mailinden yazılabilir

Ağır bir hasta hastahanede. Tüm ailesi bekleme odasında doktorlardan haber bekliyor.

Yorgun ve umutsuz bakışlı bir doktor çıkıyor. 'Tek yaşam şansı var o da beyin nakli. Böyle bir ameliyatı ilk olarak deneyeceğiz, tabi masraflar hastanın ailesine ait.'
Aile, şaşkın, yorgun, çaresiz...
Aralarından biri;
'Peki ama fiyat nedir diyor?'
Değişir diyor cerrah. 5000 Euro erkek beyni kullanırsak, 200 Euro kadın beyni kullanırsak.
Uzun bir sessizlik çöker. Beyler gülmemeye çalışırlar. Hanımlarla göz göze gelmekten kaçarlar.
Ama aralarından biri merakını yenemez:
'Peki doktor bu fiyat farkının nedeni nedir?' diye sorar.
Cerrah gülümser.
'Eh tabi, aynı arabalar gibi, kadın beyinleri ucuz oluyor akıllarını çok kullandıkları için. Kullanılmış akıl, kullanılmış beyin. Erkek beyni hiç kullanılmamış sıfır km araba gibi pahalı oluyor.'

nihayet tatile çıkıyorum
geldiğimde erkeklerin kurcalanmaktan bozulduğunu, kadınların da kurcalamaktan yorulduğunu göreceğim sanırım

görüşmek üzere THS
Yorumum;
Old 18-08-2009, 00:56   #332
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan sadece..

''Hayatında artık benim oldugum her yerde başkası olucak ve bana bunu söylemeyecek bu imkansız çünkü o bana herşeyi anlatır.''
Ki anlatttı da bu güne kadar hep..
''Beni -bir şekilde- aldatacak ve gelip önce bana anlatmayacak bu imkansız''
Ki anlattı da bu güne kadar hep..
Birlikte olmanın temelinde ilişki yani ilişmek vardır. İlişmek tehlikeli adil olmayan bir düzlemdir. İlişki de alış-veriş vardır geçiş vardır bir bedenden diğer bedene. Ve eğer sen ilişemezsen bir ten mesafesinde ki adama yada daha aşk çıkar gelirse o bilmediğin yüzyıldan yapacak bişey yoktur artık o başkasıyla alışveriştedir. Bu da aldatmak değildir.
Demem o ki karşında ki pinhan değildir senin için aynadır ve bu sebepten ötürü kalp gözün görür yanı başından kalkıp giden adamı..
Eğer ki kurcalarsan o adamın cebini buldugun bozuk paralar seni kendine götürmez kendinden uzaklaştırır eğer aynaya bakmayı bilmiyorsan. Ve en nihayetinde kendi kendini aldatıryorsundur..
Old 18-08-2009, 09:30   #333
hukuk_h

Dışarıdan bakıldığında tahmin edileceğinden daha kötü bir durum söz konusu. Kadın aldatıldığına, incindiğine mi odaklanacak; yoksa nasıl bir yol izleyip ne yapacağına mı karar verecek?..
Old 18-08-2009, 10:54   #334
Av.Suat Ergin

35 yaş üstü erkekle evli olan ve tatile birlikte çıkan kadınlara tüyodur: Tatil dönüşü erkek çok gergin olacağı için, yapacağı saçmalıklara hazırlıklı olun ve kurcalamayın.

Aynı erkeğin yakın arkadaşlarına tüyo: O saçmalıklardan siz de payınızı alacağınız için bir müddet görüşmemenizde fayda bulunmaktadır. Aksi takdirde dostluğunuz bitebilir.
Old 18-08-2009, 11:09   #335
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
35 yaş üstü erkekle evli olan

Kadın için yaş sınırı var mı?

Yoksa 7 si neyse, 70 i de o kuralı mı geçerli?
Old 18-08-2009, 11:35   #336
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kadın için yaş sınırı var mı?

Yoksa 7 si neyse, 70 i de o kuralı mı geçerli?

Kadın için problem yok. O, biricik eşiyle tatil yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır.
Old 18-08-2009, 11:42   #337
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Kadın için problem yok. O, biricik eşiyle tatil yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır.

Sorunu halen anlayamadım.
Old 18-08-2009, 11:52   #338
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sorunu halen anlayamadım.

O zaman, 35 yaş üstünde evli olup, tatili karısıyla geçirmek zorunda kalan bir erkek tanıdığınız olmamış.
Old 18-08-2009, 11:55   #339
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
O zaman, 35 yaş üstünde evli olup, tatili karısıyla geçirmek zorunda kalan bir erkek tanıdığınız olmamış.

Yakınen tanıdığım biri var aslında, onlar 2 yıldan sonra ayrı tatil yapmaya başladılar, sorun kalmadı..

Her sene bir aile tatili bir de free tatiller söz konusuydu, kadın bıkkınlıktan adamın valizini hazırlayıp eline verdiğini bilirim.
Old 18-08-2009, 12:57   #340
üye18721

Alıntı:
Yazan Derya DEMİR
Evlenmemeyi deneyin bence! Bekarlık daha keyifli
Evet bekarlık çok keyifli.Boşandıktan sonra nüfus kağıdımı değiştirdim ve medeni halimi bekar yazdırdım )
Old 18-08-2009, 13:07   #341
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Eniştem ablamsız ve çocuklarsız tatile gitmez. Yaşı da 35'in üstünde.
-Yurt dışı ve doğa amaçlı tatillerini saymazsak tabi..-
Old 18-08-2009, 14:15   #342
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Future
Eniştem ablamsız ve çocuklarsız tatile gitmez. Yaşı da 35'in üstünde.
-Yurt dışı ve doğa amaçlı tatillerini saymazsak tabi..-

Mesele şuydu: Eniştenizin ruh hali tatil dönüşü nasıldı?
Old 18-08-2009, 15:32   #343
Academic

Eşim 43 yaşında ve tatili ailesiyle birlikte geçirmekten dolayı hiç şikayetçi olduğunu duymuyoruz. Bence fazla abartıyorsunuz. Üstelik erkek eşiyle tatil yapmayı bir kabus olarak algılıyorsa neden kadın da böyle algılamasın? Kadınlar yaşlanıp sarkar ama erkekler için de aynı şey geçerlidir) Hatta daha da fazla)))

Evliliği bir kabus gibi gösterirsek gençler evlenmekten korkabilir. Korkutmayalım fazla
Old 18-08-2009, 15:36   #344
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Eşim 43 yaşında ve tatili ailesiyle birlikte geçirmekten dolayı hiç şikayetçi olduğunu duymuyoruz. Bence fazla abartıyorsunuz. Üstelik erkek eşiyle tatil yapmayı bir kabus olarak algılıyorsa neden kadın da böyle algılamasın? Kadınlar yaşlanıp sarkar ama erkekler için de aynı şey geçerlidir) Hatta daha da fazla)))

Evliliği bir kabus gibi gösterirsek gençler evlenmekten korkabilir. Korkutmayalım fazla

Eşinize yalnız veya erkek erkeğe tatil yapma fırsatı tanıyor musunuz?
Old 18-08-2009, 15:38   #345
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Eşinize yalnız veya erkek erkeğe tatil yapma fırsatı tanıyor musunuz?

Bugüne değin ikimiz de böyle bir şey talep etmedik. Böyle bir şeyi talep ettiğinde aynı hakkın benim için de geçerli olacağını iyi bilir
Old 18-08-2009, 15:41   #346
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Academic

Ben hiç korkmadım! Evli değilim; ama evli olsaydım tatile eşimle gitmek istemezdim. O zaman tatilin ne anlamı kalır?
Old 18-08-2009, 15:41   #347
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Bugüne değin ikimiz de böyle bir şey talep etmedik. Böyle bir şeyi talep ettiğinde aynı hakkın benim için de geçerli olacağını iyi bilir

Boyunun ölçüsünü zamanında almış yani. Sizden korkulur. Şaka bir yana eşiniz neslinin son örneklerinden olup, korumaya almalısınız. Benim yazdıklarım ise genele ilişkindir. Etrafımdan gördüklerimi, teori haline getirdim. Yakında kitap yazarım.
Old 18-08-2009, 15:42   #348
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avferidun
Ben hiç korkmadım! Evli değilim; ama evli olsaydım tatile eşimle gitmek istemezdim. O zaman tatilin ne anlamı kalır?

Değil mi? Kayseri'ye giderken yanımızda pastırma götürüyor muyuz?
Old 18-08-2009, 15:43   #349
supernatural

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Old 18-08-2009, 15:44   #350
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Academic

Böyle tehdit varsa, talep olmaması doğal.
Old 18-08-2009, 15:44   #351
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Marifet bunda değil, marifet o pastırmaları gelirken yanında getiren cesarette.
Old 18-08-2009, 15:45   #352
Academic

Alıntı:
Yazan avferidun

İnsanlar aile olmak için evlenirler. Güzel zamanları birlikte geçirmedikten sonra sadece acı ve sıkıntılı zamanları mı paylaşmak için evleniriz? Tatilde insanlar birlikte olmalı tabii bu benim fikrim. Siz yine de korkmamaya devam edin Evlilik demek yapışık ikiz olmak demek değil tabii ki. Ayrı gayrıysak da evliliğin çok bir esprisi olmuyor sanki...
Old 18-08-2009, 15:46   #353
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Talebin olmaması hayallerin olmayacağı anlamına gelir mi?
Old 18-08-2009, 15:48   #354
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Gayseriliyik emme bastırmanın iyisi de bizde
Old 18-08-2009, 15:49   #355
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Boyunun ölçüsünü zamanında almış yani. Sizden korkulur. Şaka bir yana eşiniz neslinin son örneklerinden olup, korumaya almalısınız. Benim yazdıklarım ise genele ilişkindir. Etrafımdan gördüklerimi, teori haline getirdim. Yakında kitap yazarım.

Kitabınızı almak isterim Lütfen imzalı olsun
Old 18-08-2009, 15:51   #356
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Bu tehdit değil, doğal bir hak
Old 19-08-2009, 00:25   #357
Gülümse

Rahatsiz

Ben halen bu bölümün tehlikeli olduğunu savunuyorum.
Erkeği kurcalıyorsunuz... Erkek bozuluyor.
Kadına yöneliyorsunuz... Kadın bozuluyor.
Evliliği kurcalıyorusunuz... Evlilik bozuluyor.
Sıra geldi ailece tatil yapmaya... Ailecek yapılan tatillerde bozuldu...

Kurcalamayın arkadaşlar, kurcaladıkça bozulacak

Bakın ben hiç kurcalıyor muyum?
Old 19-08-2009, 00:49   #359
üye18721

Alıntı:
Yazan Academic
Sevgili Academic, sizi bir kere daha bütün yüreğimle takdir ettim. )Aynı düşüncedeyim.
Old 19-08-2009, 01:03   #360
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Mesele şuydu: Eniştenizin ruh hali tatil dönüşü nasıldı?
Açıkça söylemek gerekirse ablam her tatil öncesi aynen şunu söyler; "Çocukları alıp tatile gitse de ben biraz yalnız kalsam" Ya da;'Senle tatile gitsek'
Eniştem'den rahat yok ki; 'kız kıza tatile gitmek için.." '
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,11214304 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.