Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

hmk 119/d

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-02-2012, 14:26   #1
adalet için

Varsayılan hmk 119/d

Zayi nedeniyle çek iptaline ilşkin açılan iptal davasında sizce HMK 119/D uyarınca dava değeri belirtilmeli midir eksikliği davanın açılmamış olması sonucunu mu doğurur?
Old 08-02-2012, 16:38   #2
hukukav

Çek iptali davaları hasımsız olarak dava değeri belirtilmeksizin açılmaktadır. Daha önce açmış olduğum çek iptali davalarında dava değeri hiç girmedim ve dava kabul olundu. Yani uygulama da bu yönde.
4 gün önce açtığım iptal davasındaki masrafları belirteyim hemen,
başvurma harcı:21.15
peşin harç: 21.15
tedbir talebi harcı:34.80
vekalet harcı:3.30
gider avansı:151
ilan masrafı:150

harçlar dava değerine göre alınmıyor, tarife üzerinden alınıyor.

İyi çalışmalar dilerim.
Old 09-02-2012, 19:07   #3
adalet için

Sayın meslektaşım,öncelikle yanıtınız için tşk.ederim.ben aynı konuya ilşkin bir kaç yerde dava açtım kabul oldu ancak bir mahkeme sırf dava değeri belirtilmedi diye davamın açılmamış sayılmasına karar verdi ki ben hala bu davada dava değeri belirtilmesi gereğini düşünmüyorum.Artık boşanma davasında bile dava değeri uydurur yazarım ben
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03183889 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.