Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

kamuda çalışan bir hekim hakkında soruşturma izni verilmemesi kararı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-05-2014, 00:00   #1
Av.Nurgül

Varsayılan kamuda çalışan bir hekim hakkında soruşturma izni verilmemesi kararı

Değerli meslektaşlarım;
Kamuda çalışan bir hekim hakkında yapılan savcılık soruşturması aşamasında; hekim için Cumhuriyet Başsavcılığında açılan dosyadan istenilen izin üzerine; ilgili birim hekimle ilgili soruşturma izni vermedi.4483 sayılı kanunun ilgili maddesine göre; soruşturma izni verilmemesine ilişkin karara karşı 10 gün içinde Bölge İdare Mahkemesi'ne karşı itiraz etme hakkım var. Sorum şudur; kamuda çalışan bir hekimle ilgili bu şekilde bir itiraz dilekçesi veren ve elinde örneği olan bir meslektaşım var mıdır? İtirazı direk Bölge idare mahkemesine mi yapmalıyım yoksa kararı veren ilgili valilik kanalı ile mi bölge idare mahkemesine göndermeliyim? Şayet böyle bir itiraz yapan var ise verilen kararlar sonucu uygulama ne şekilde devam etmektedir.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
Old 06-05-2014, 20:12   #2
av.mkaya84

değerli meslektaşım, konu ile ilgili böllge idare mahkemesine itirazen dava açtım ve talebimiz kabul edildi. 10 gün içinde savcılık kanalıyla açabilirsiniz.
Old 06-05-2014, 20:17   #3
Av.Nurgül

Alıntı:
Yazan av.mkaya84
değerli meslektaşım, konu ile ilgili böllge idare mahkemesine itirazen dava açtım ve talebimiz kabul edildi. 10 gün içinde savcılık kanalıyla açabilirsiniz.

Teşekkürler yanıt için meslektaşım, bende konu ile ilgili bölge idareye 10 günlük sürede itirazı yaptım ancak dava olarak açmadım itiraz olduğundan, herhangi bir harç da alınmadı.Bende yanıt bekliyorum bakalım ne cevap verecekler.Uygulamada bu konuda ciddi boşluklar var malesef ancak yaşadıkça tecrübe ediyoruz.

Saygılarımla
Old 06-05-2014, 20:25   #4
av.mkaya84

Alıntı:
Yazan Av.Nurgül
Teşekkürler yanıt için meslektaşım, bende konu ile ilgili bölge idareye 10 günlük sürede itirazı yaptım ancak dava olarak açmadım itiraz olduğundan, herhangi bir harç da alınmadı.Bende yanıt bekliyorum bakalım ne cevap verecekler.Uygulamada bu konuda ciddi boşluklar var malesef ancak yaşadıkça tecrübe ediyoruz.

Saygılarımla
Değerli meslektaşım, 10 günlük süre takipsizlik kararının size tebliğinden itibaren başlıyor diye biliyorum. soruşturmayı yürüten savcılık da karar itiraz etmiş olabilir. Harç olarak da belli bir meblağ yatırmıştık. harçsız açılamıyor diye biliyorum.
Old 06-05-2014, 20:49   #5
Av.Nurgül

Valilikten gelen soruşturma izni verilmemesine ilişkin kararın tarafıma tebliğinden itibaren 10 günlük süre içerisinde bölge idare mahkemesine itiraz ettim, savcılıkta itiraz etti mi bilemiyorum işimi şansa bırakmak istemedim. Harç la ilgili sorduğumda 4483 sayılı kanunla ilgili olarak soruşturma izni verilmedi bu nedenle itiraz ediyorum dediğimde harç almadılar dava gibi açmadım çünkü sadece itiraz ettim.Hatta özellikle sordum harç gerekiyor mu diye..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi