Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Bosanma

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-02-2002, 01:52   #1
sila

Varsayılan Bosanma

11 yıllık evli ve 2 çocuk annesiyim. 2. cocugum dogana kadar bir sirketin isletme departmanında calısıyordum. Esimde ozel bir sirkette müdür olarak calismakta. Aslında öteden beri gelen ama son 1 yıldır artan esimin ailesinin beni istememesi yüzünden cıkan problemlerimiz dolayisiyle esim evi terk etti. Baska bir evde yasamaya basladi ama bosanma davasi acmadı. Ben özellikle 2 cocugumun gelecegini düsünerek barısmak icin gerekli her yolu denedim. Kendisi bazen olumlu yaklasiyor ama kesinlikle eve donmuyor. Bende bu strese dayanamayarak esimi avukata verdim. Avukat anlasarak ayrilmamiz taraftari ama esim isi yokusa sürüyor. Ben bebegim daha kücük ve bakima muhtac oldugu icin calisamam. Buna ragman onlarin bakimini esimede veremem cunku isi dolayisiyle onlara bakamaz ve ailesinin yanina gonderir. Ama en azindan ben calismaya baslayana kadar bizlere bakmak durumunda. Benimle en son gorusmasinde istedigim yola basvurabilecegimi bana 250 milyondan fazla para vermeyecegini soyledi. Bu durumda elim kolum bagli kaldı bana ne onerebilirsiniz?

25-09-2000 09:01:25
Old 14-02-2002, 01:53   #2
Haluk

Varsayılan YNT:bosanma

250 milyon dediğiniz eşinizin aylık nafaka olarak teklifi ise hiç duraksamadan kabul edin derim. Halihazırda (ve evlilik esnasında) çalıştığınıza göre Mahkeme büyük ihtimalle sizin için nafakaya hükmetmeyecektir. Çocuklarınız için hükmedilecek nafakanın ise 250 milyonu bulması oldukça zor olur. Aynı şekilde anlaşmalı değil, çekişmeli bir boşanma davasına yönelseniz bile davanız seneler sürebilir ve sonunda da büyük ihtimalle şuanki tekliften daha fazla bir maddi kazanç elde edemezsiniz. Bunun dışında şuanda 250 milyon nafakayı kabul etseniz bile, 1 sene kadar sonra bunun arttırılması için dava açabilirsiniz. Bence kabul edin.

25-09-2000 14:49:31
Old 14-02-2002, 01:54   #3
sila

Varsayılan YNT:bosanma

1. su anda calışmıyorum. 2. Esimin aylık geliri 1.000.000.000 tl'nin üzerinde. Oturduğum eve 150.000.000 TL kira ödüyorum ve büyük cocuğum okuyor. 100.000.000TL ile yasantımı calısmadan sürdürmem imkansız. Esim nafaka haricinde cocukların cıkabilecek extra masraflarınıda ödemeye yanasmıyor. Mahkeme esnasında bunlar göz önünde bulundurulamazmı?

25-09-2000 15:42:10

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi