Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ÇocuĞumu Bulamıyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-10-2010, 12:53   #1
Konuk

Varsayılan ÇocuĞumu Bulamıyorum

Sayın Avukatlar benim 4 yaşında velayeti babaya bıraktığım bir oğlum var , oğlumu 1 ay öncesine kadar her hafta görüyordum. Eski eşim yeniden evlendi ve oğlumuda alıp şehir dışına yerleşti. 1 aydır oğlumu hiç göremiyorum , çalmadığım kapı kalmadı ve izlerini de bulamıyorum. Sanırım oğlumu bana hiç göstermeme ye kararlı. Adreslerini tespit ettirmek ve oğlumu bulabilmek için yapacaklarım nelerdir. Kanunen ne yapabilirim , çok çaresiz kaldım ve yardımlarınızı rica ediyorum. Mesela suç duyurusunda bulununca GBT aramalarında bu tür aramalar yapılırmı ? Onlara nasıl ulaşırım

Teşekkür ederim
Old 06-10-2010, 14:32   #2
selcukcete

Varsayılan Çocuk teslimi

Boşanma ilamında çocuğun velayeti babaya verildiğine göre karar da şahsi münasebet tesis edeceğiniz ayın belirli günleri ile dini bayramlarda da şahsi münasebet tesisi belirlenmiştir.Elinizde kesinleşmiş mahkeme kararı var ise çoçuk teslimine dair İcra Müdürlüğünde takip açmanız babaya icra emri tebliğ edilmesi gerekir buna rağmen göstermez ise İİK.nun 341 maddesi uyarınca İcra Ceza mahkemesine şikayet etmeniz halinde 6 aya kadar hapisle tazyik olacağına dair karar verilebilir.
Old 06-10-2010, 15:20   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

ek olarak..

Eşiniz hakkında Cumhuriyet Başsavcılıı'na suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Suç nitelemesini savcılık yapacaktır.

Eşiniz hangi meslekle iştigal ediyor ise, bununla ilgili olarak adres değişikliğini vergi dairesine vs.. bildirmiş olabilir. Cep telefonu varsa bildirin. Yakınlarının telefonu ve adreslerini bildirin.

Savcılık adres için kolluk ve zabıta araştırması yapacaktır.

(Eşinizin başka bir şehire yerleşmesi nedeniyle kişisel ilişkinin yeniden düzenlenmesine ilişkin dava açmak da mümkündür. Değişen koşullar gereği çocuğunuzla ilişki kurmanız zaten zorlaşacaktır.

Bu dava içinde de bildiğiniz son adrese tebligat gönderebilirsiniz ve sonrasında mahkeme, Nüfustan ve kolluk ve zabıta marifeti ile tebliğe elverişli adresi bulmaya çalışacaktır.)

Bir avukatın hukuki desteğini almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi