Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

hakimi şikayet

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-03-2012, 12:58   #1
av.bahar ecevit

Varsayılan hakimi şikayet

Bir hakim her zaman , beni duruşmalarda diğer avukat arkadaşların yanında rencide ediyor, bana karşı alaycı konuşmalarda bulunuyor küstahca tutum sergiliyor ben bu hakimi nereye şikayet edebilirim...(
Old 02-03-2012, 13:14   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan av.bahar ecevit
Bir hakim her zaman , beni duruşmalarda diğer avukat arkadaşların yanında rencide ediyor, bana karşı alaycı konuşmalarda bulunuyor küstahca tutum sergiliyor ben bu hakimi nereye şikayet edebilirim...(

Önce kendisiyle konuşmayı deneseniz?
Old 02-03-2012, 13:30   #3
furugferruhzad

İma ve dolaylı olarak laf değdirme gibi bir durum varsa bundan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum,ama açık bir rencide etme ve alay etme durumu söz konusu ise bunu yapamaz,hem tazminat ve hem de cezai sorumluluğu var duruma tanık olan diğer meslektaşlarımızında beyanlarına başvurulacaktır, öncelikle görüşüp sebebini öğrenmeniz aksi durumda Adalet komisyonuna ve HSYK'ya şikayet etmeniz gerekir.durumu bağlı olduğunuz baroyada bildirin,bizim bir meslektaşımızın başına benzer bir olay gelmişti,baro hakarete uğrayan meslektaşın o hakimle olan davalarına gözlemci avukat göndermiş ve tutanak tutulmuştu,Adalet Komisyonu da durumu araştırmak ve tanıkları dinlemek için bir temsilci gönderiyor.Geçmiş olsun üzülmeyin.
Old 02-03-2012, 13:36   #4
meltem2007

Durumu öncelikle kendi baronuza bildirin.Tutanakla veya tanık beyanlarıyla durumu ispatlayabiliyorsanız, sonrasında hem adalet komisyonuna hem de HSYK'ya şikayet edebilirsiniz.
Old 02-03-2012, 16:36   #5
Av. Öznur Aktürk

(Not: Sayin Av.Aladag'in bilgilendirmesiyle, soru sahibi sayin meslektasimin bazı mesajları silmeyi tercih ettigini gördüğüm ve kendisinin bu tercihine duydugum saygı sebebiyle bu yorumumda kendisinden yaptıgım alıntıyı kaldırıyorum.)

Afedersiniz Sayın av.bahar ecevit,
Bu mesajda yazdığınız mektubu! tartışdığınız hakime verdiniz mi, vermeyi mi düşünüyorsunuz, yoksa burada içinizden geçenleri mi yazmak istediniz?
Tam anlayamadım...
Saygılarımla...
Old 02-03-2012, 16:43   #6
Av. Öznur Aktürk

Sayın meslektaşım,
Naçizane tavsiyem de zaten böyle bir mektubu ilgilisine hiçbir zaman vermemeniz yönündedir.
Gerekli mercilerde yasal şikayet haklarınızı elbette kullanabilirsiniz.
Lakin ben bu mektubunuzun ilgilisine ulaşması halinde (ukala vb. tabirleriniz nedeniyle) başınıza iş açacağını düşünüyorum.
Ayrıca kesinlikle sizi kırmak istemem, ancak sanırım kendinizi doğru şekilde ifade etmekte zorluk yaşıyorsunuz.
Zira bu mektubunuz (sizi kırmak istemediğimi belirtmiştim değil mi ) aşk acısı çeken sevgili tadında bir mektup olmuş.
Duygu ve düşüncelerinizi daha somut, daha objektif ve ajite etmeden aktarmanızı dilerim.
Saygılarımla...
Old 02-03-2012, 16:45   #7
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Bu mektup gönderilmemiştir, belki de hiç gönderilmeyecektir. Sadece duygularımı yazmak istedim...
Alıntı:
Yazan av.bahar ecevit
...Karakterinizi 5 dakikalığına da olsa çıkartın ve biraz saygılıymış gibi davranın...

Sayın Av.Bahar ECEVİT;

Mektubu her ne kadar göndermemiş ve belki göndermeyecek de olsanız Sayın Av. Ömer KAVİLİ'nin bir cumhuriyet savcısına hakaret ettiği iddia edilerek yargılandığı ve mahkum olduğu davanın THS'de yayınlanmış/yayınlanmakta olan tutanaklarını inceleme imkanı buldunuz mu bilemiyorum ancak, belirttiğiniz özelliklere sahip (aslında kompleksli) bir şahsın altını çizdiğim ifadenizden dolayı suç duyurusunda bulunmayacağının bile garantisi yok. Bu nedenle göndermeyi düşünürseniz suç teşkil edebilecek/etmeyecekse bile bir hakime sarf edildiğinde öyle değerlendirilebilme ihtimali bulunan bir ifadeden kaçınmanızı öneririm.

Saygılarımla..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi