Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Babanın çocuğu görmesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-10-2023, 19:21   #1
Mrlsmh

Önemli Babanın çocuğu görmesi

Merhabalar, 12 yıl önce ayrıldığım eşimden ortak bir çocuğumuz var,babası ile 11 yıldır bir iletişimi yok görüşmeleri yoktu görüşmeyi sağlayacak mahkeme kararı da yoktu.Bugun bulunduğum ilde ki adliyeden görevli olduğunu söyleyen şahsi cep telefonundan biri aradı,babasının oğlumuzu görmek için kendilerine başvuru yaptığını evimin yakının da bulunan aile yaşam merkezine c tesi günü çocuğu götürmem gerektiğini söyledi,bende bunun resmiyetligini sordum Aradığınız numara adliye değil cep numarası bu işler için yasal bir belgenin bana ulaşamadığını Oğlumun babasını görmek istemediğini 16 yaşında ki bir çocuğu nasıl zorla goturebilecegimi sordum oraya geldiğiniz de psikologların kendisi ile goruseceklerini gitmemesi halinde 2 sefer bu şekilde cagiralacagini yine gitmezse dava açılacağını ve mahkeme yolu velayetin benden alinabilenecegini söyledi.Aradigi numarayı 2 saat kadar sonra aradığımda tel kapalıydı geri ulaşamadım. Böyle bir durum gerçekten var mıdır? Oğlum babasının adını dahi duymak istemeyen bir çocuk defalarca kendisine ulaşayım babanla görüş bizim aramızda ki olanları düşünme vs dememe rağmen istemedi şimdi bu durumu nasıl anlatıp onu ikna edeceğim bilemiyorum yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı bir de ergenlik var zaten içine kapanık eğitimine açık liseden devam ediyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz lütfen
Old 07-10-2023, 12:15   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Anlaşılıyor ki çocuğunuzun babası çocukla kişisel ilişki kurmak için dava açmış ve mahkemece de tedbiren kişisel ilişki kurma kararı verilerek kararı uygulayacak merkeze başvuru yapılmıştır.

Kural olarak bu ara kararın size tebliği gerekir. Fakat verilen karar değişmedikçe kararın uygulanması gerekir. Bu nedenle çocuğu belirtilen tarihte belirtilen merkeze götürmeniz gerekmektedir. Merkezde çocukla görüşme yapılacak ve çocuk babası ile görüşmeyecek ise bu durum tutanak altın alınarak zorla görüştürülmeyecektir.

Gerçekten de çocuğun kişisel ilişkisine engel olma yasal yaptırım içermektedir.

Kısacası çocuğu götürün ve yasal yükümlülüğünüzü yerine getirin. Çocuğunuz görüşüp görüşmemeye kendisi karar versin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi