Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

BoŞanma Ve Haklarim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-09-2012, 13:37   #1
Konuk

Varsayılan BoŞanma Ve Haklarim

Merhaba 16 Aylik Evlİyİm.evlİlİĞİm Boyunca EŞİmden Hem Fİzİksel Hemde Psİkoloİk Şİddet GÖrdÜm EvlİlİĞİmİn ÜÇÜncÜ Ayinda Darp Raporu Alip EŞİmden ŞİkayetÇİ Oldum Bu Olaydan 1,5 Ay Sonra EŞİmle BariŞip Evİme DÖdÜm Ve Şİkayetİmİ Gerİ Aldim Olay Kamu Davasina Çevrİldİ EŞİm 3000 Tl Para Cezasi Aldi Ve Cezasi 5 Yil Ertelendİ.bu SÜreÇte Ben Yİne Hem Hakarete UĞradim Hemde Zaman Zaman Fİzİksel Şİddete UĞradim KikanÇliklari Çok Fazlaydi ÇaliŞtiĞim Yerde SÜreklİ Onu AldatiyormuŞum Gİbİ Davraniyordu İŞten Çikicam DedİĞİmde Engel Oluyordu ÇaliŞcaksin Dİye Baski Yapiyordu Her TartiŞmamizda Evden Kovuldum Fakat Evden Gİtmemekte Israrci Olunca EŞİm Tarafindan Tehdİtlere Maruz Kaldim.evİn Kİlİdİnİ DeĞİŞtİrİcem Bakalim Nasil Gİrceksİn Gİtmezsen Senİ Aldatirim Babani Ara Gelsİn Senİ Alsin BaŞima Kaldin Gİbİ SÖzlere Maruz Kaldim.tartiŞmalarimizda Aİlemİ Ya Telefonla Arar Yada Yanlarina Gİder Benİ Şİkayet Ederdİ Gece GÜndÜz HİÇ Farketmezdİ Onun İÇİn.eŞİm SÜreklİ BoŞanma Davasini Benİm AÇmami İstedİ ÇÜnkÜ Bana Nafaka Ödemek İstemİyormuŞ Benİm Gİbİ Bİr İnsana DeĞmezmİŞ.en Sonunda BoŞanmaya KarŞi Ne Kadar Dİrensemde Artik Dayanamayip 2 Hafta Önce EŞİmden Habersİz EŞyalarimi Topladim Evİ Terkettİm Ve Yİne Ayni GÜn BoŞanma Davasi AÇtim.eŞİmden Nafaka Alabİlİrmİyİm Şuan Asgarİ Ücaretle ÇaliŞiyorum Fakat 2 Hafta Sonra İŞyerİm Kapaniyor Ve Bİr SÜre İŞsİz Kalicam.eŞİmden Tazmİnat Alma Hakkim Varmi.
Old 24-09-2012, 14:38   #2
Av. Hatun Olguner

Sayın konuk

Eşinizden nafaka ve tazminat isteyebilirsiniz. Mahkemenin bu taleplerinizi olumlu karara bağlaması için, boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğunu ispatlamanız gerekir. Her tür delilden yararlanabilirsiniz.

Asgari ücretle ve/ veya geçici çalışıyor olmak, tedbir ve yoksulluk nafakası bağlanmasına engel değildir.

Hak kaybına uğramamak için adımlarınızı bir avukatla birlikte atınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi