Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

borcunu ödemeyecek borçluyu anlama yolları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-03-2007, 17:56   #1
niles82

Varsayılan borcunu ödemeyecek borçluyu anlama yolları

borcunu ödemeyecek borçluyu:
1-................................. demesinden anlarım
2-..................................gibi davranmasından anlarım
3-..................................yapmasından anlarım

boşluklara verilecek cevapların,icra işleriyle ilgilenen kişilere yardımcı olacağı düşüncesindeyim.
Old 02-03-2007, 10:36   #2
Av.EErdem

1-Para asla sorun değil demesinden anlarım
2-Masrafları dahi ''siz verin ben bir ara uğrar bırakırım'' deyip , masrafları üstlenmeyeceğimi belirttiğim halde günlerce uğramaması ve boşvermiş gibi davranmasından anlarım
3-Kalan ücret için aradığımda telefona cevap vermemesinden ve bir sonraki aramamda her ne hikmetse KAPSAMA ALANI DIŞINDA olmasından anlarım
Old 02-03-2007, 14:55   #3
ayselari

Doğru söze ne denir ki..
Ekleyecek bir tek kelime bile bulamıyorum..
Boşlukları harika tamamlamışsınız..

Ama bu iyi mi kötü mü orası tartışılır tabi..
Kendi adıma formülize ettiğiniz için teşekkür ederim..
Old 02-03-2007, 15:22   #4
ad-hoc

1) Haftaya X günü ben sizin yanınıza gelecem merak etmeyin demesinden
2) Düzenli olarak yakınlarını kaybediyor gibi davranmasından
3) Adına Kayıtlı Herşeyin Devrini Yakın Vadede Yapmış olmasından.....
Old 02-03-2007, 15:35   #5
Viyola

Ben artık gözünden anlıyorum
Old 02-03-2007, 16:47   #6
Av.Duygu Keleş

-Telefonla arayıp bizim borcun durumu nedir demesinden anlarım.
-İcra dairesindeki dosya içinde bakiye çıkarıldığına dair 2 den fazla evrak varsa anlarım.
-Borçlu alt katta takip elemanlarının yanına gelip bana uğramadan ordan telefon açarsa anlarım.
-Pazartesi ve Cuma günlerinde ödeme taahhüdünde bulunurlarsa anlarım.
-Adliyede ya da sokakta karşılaştığımızda panikle kendilerini aksi yöne atmalarından anlarım.

.......

Hatta odama girişlerinden anlarım.
Old 02-03-2007, 16:47   #7
Av.Mehmet Yılmaz

--Cuma günü ödeyeceğim demesinden anlarım.
--Sürekli elndeki telefonla konuşup, o olmazsa hiçbir iş yürümüyomuş gibi davranmasından anlarım.
--telefonla aradığmda sürekli yolculuk yapmasından anlarım.
Old 02-03-2007, 20:53   #8
Av.Mustafa Çolak

şu dosyaya bi bakalım ne kadar olmuş bizim borç demesinden
borca itiraz dilekçesi yazmasından
bu tebligat benim elime geçmedi demesinden anlayabiliyoruz..
Old 03-03-2007, 14:47   #9
SNOW

Ben borcunu ödeyip ödemeyeceğini anlamaya çalışmam icra prosedürünü olması gerektiği gibi yürütürüm. Yedigün içinde ödemez veya itiraz etmezse hacze giderim. orada öderse öder. Ödemezse yedieminden mallarını almak için öder. O da olmazsa satıştan borcunu kapatırız. Biraz gaddarca ama prosedür buysa bunu yapmaya da hakkımız var. Bugüne gelinceye kadar iyiniyetim oylesine suistimal edildiki nezdimde akıbeti budur borçlunun.
Old 27-04-2007, 13:24   #10
üye16016

Borçlu cuma gününe vade veriyorsa ödemeyecektir.
Old 27-04-2007, 13:45   #11
Av. Nur Camgöz

Varsayılan :)

1) Şu sıralar biraz sıkıntım ama en geç haftaya kadar ödeyeceğim
2) Beklediğim yüklü bir alacak var da o alacak bugün yarın gelir gelince ödeme yapacağım (ama ne hikmetse o alacak hiç gelmez)
3) Avukat Hanım merak etmeyin, gelin bir kahvemi için konusuruz
4) Haftaya şehir dışındayım cuma günü gelince size uğrayacağım
5) Sen benim başıma belamısın yaa gittt başımı belaya sokma, para mara yok

demesinden anlarım
Old 27-04-2007, 15:34   #12
Av.Orhan

B : Para cebimde abi yoldayım geliyorum ama cok trafik var yetişemezsem bekleme sen beni yarın uğrarım ben sana.

Av : Tabi tabi beklemem. Yarın da sen zahmet etme ben gelirim. İcra Memuru bir arkadas var seninle tanışmak istiyordu ne zamandır.
Old 27-04-2007, 16:33   #13
Av. Şehper Ferda DEMİREL

"Ben de kendi alacaklarımı tahsil edemiyorum. Benim senetlerimi size versem de icraya koysanız..?" demesinden anlarım
Old 27-04-2007, 19:22   #14
av.sally

İnkar etmiyoruz borç bizim borcumuz kabul ediyorum,kaçmıyoruz,kötüniyetli değiliz.
Bizim için bu ne ki az bir miktar sadece şu an nakit sıkıntısı çekiyoruz.
İşler kırıksa ben ne yapayım abla...
Old 28-04-2007, 16:56   #16
av.fundasin

İlk birkaç borçludan duyunca inanıyordum ama artık borcunu ödememek için söylenmiş bir yalan olduğuna kanaat getirdim aşağıdaki cümlenin.
-Gelecektim avukat hanım ama küçük bir ameliyat geçirdim
Old 28-04-2007, 20:16   #17
Heybe Hukuk

Tüm söylenenlere katılmakla birlikte; ayrıca...

vekil olarak benimle değil; müvekkil ile muhatap olmasından anlıyorum...
Old 30-04-2007, 14:17   #18
AV.SEDAT

1- Faiz, vekalet ücreti, tahsil harcı vs. hiçbir şey için pazarlık yapmamasından anlarım.
2- Bunlar bizim için küçük paralar demesinden anlarım.
3- Sürekli başka numaralardan aramasından ve başkasının üzerine kayıtlı arabayla gezmesinden anlarım.
Old 30-04-2007, 14:49   #19
fulaydın

Bu aralar nakit sıkıntısı çkiyorum.
Tamam borcum var kabul ediyorum ama bu kadar değil,daha az.
Bu adam tefecilik yapıyor,bana faizle para verdi,Savcılığa gidecem , demesinden anlarım.
Son zamanlarda borcunu her ödemeyen,alacaklıyı tefecilikle suçlar oldu.
Old 30-04-2007, 14:57   #20
çınar

ilk aradığımda, alacaklı hakkında atıp tutup, "ben ona borcumu şöyle ödedim, şöyle anlaşmıştık" deyip sonra da, dur ben onu bi arayıp konuşayım sonra sana dönerim avukat hanım" demesinden.
Old 05-05-2007, 18:48   #22
Av.Ümit Gazioğlu

Varsayılan Selamlar

Ben de sayın SNOW'a katılıyorum en ödemeyecek borçlunun kapısına dayayın kamyonu, bakın o zaman ne hızlı ödeniyor, şu bir türlü gelemeyen, ödenemeyen paralar. Tabi aksi bir durum da var siz malları kaldırdığınız halde borç ödenemiyorsa asıl o zaman zaten malları kaldırmakla iyi yapmışsınızdır. Çünkü siz kaldırmazsanız başkası muhakkak kaldıracaktır.
Old 05-05-2007, 21:50   #23
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Tabi aksi bir durum da var siz malları kaldırdığınız halde borç ödenemiyorsa asıl o zaman zaten malları kaldırmakla iyi yapmışsınızdır. Çünkü siz kaldırmazsanız başkası muhakkak kaldıracaktır.

İşte tam da bu hallere münhasır olmak üzere, görevi layıkıyla yapmak ile bir drama kurucu ortak olmak arasında çok zayıf bir ayırım olduğunu düşünüyorum.

Bu çözülemez ikilemin yegane yolununsa icrada vekillik yapmamak olabileceğini sanıyorum. Ancak ilamlı icraların da icraya muhtaç olduğu ve icra takibi almayacağım şeklinde bir prensip geliştirmenin de olası olmadığını düşününce, avukatlık ne demek sorusunda, zaman zaman ciddi tereddütler yaşıyorum.

Saygılarımla...
Old 05-05-2007, 22:32   #24
carnerion

Pardon ama siz borçluyla muhatap mı oluyorsunuz. Ben direkt haczi ve satış geçiyorum.
Old 09-05-2007, 11:22   #25
damista

1-benimde piyasadan çok alacağım var. hepside senetli onları size vereyim demesinden....
2-başıma ne geldiyse iyiniyetimden geldi demesinden...
3-öğlen 11:55 de gelipte yemek yemediyseniz bir yemek ısmarlıyayım demesinden...
4- yav avukatım piyasa çok kötü demesinden...
5-25 senelik esnafım ben böyle ortam görmedim demesinden...
6-kimlerdensiniz? diye sormasından...(küçük yerde yaşamanın dezavantajı)
7-benim hanımın amcasının oğluda malatyada hakim demesinden...(bu durum kardeşim istanbulda avukat olarak da değişiklik gösterebilir)
8-siz icradan senedi alın ben her hafta şu kadar parayı size ödiyeyim demesinden...
9-valla canımı alacak haliniz yok demesinden...
10-kaç gün yatarım demesinden...
11-ben bu cezayı yatarsam size parayı kim ödeyecek demesinden...(mal beyanında bulunmama durumda standart bir sözdür)
Old 11-05-2007, 07:01   #26
ad-hoc

En son "Psikolojim alt üst oldu avukat bey X'in ölümünden sonra" demesinden anlar oldum, ha bu arada olayın traji komik yanı X alacaklının akrabası, borçlular artık iyice arsızlaşmışlar yahu....
Old 16-05-2007, 11:24   #27
tayfurulker

hiç pazarlık yapmayan ve ne dersem uygun bulan asla ödemez. çünkü böyle müvekkil ve borçlu nesli tükendi. başımız sağolsun
Old 16-05-2007, 13:21   #28
Av.Murat Bölükbaş

Ben senin aileni yakından tanırım demesinden anlarım...
Old 11-06-2007, 10:40   #29
avseher

Cenazem Vardi Ondan Gecİktİ Ama Cumaya Yaninizdayim Demesİnden
Sorun Yok Sorun Yok Hallolcak En Kisa Zamanda Deyİp GÜn Vermemesİnden.
Yada , Bİr İhtİmal Panİkleyİp Belkİ Öderse Umuduyla Cepten Arayip Çİlİngİrle UĞraŞtirmayin Sİzİn Evİn Ordayim Beklİyorum Deyİnce Çok Beklersİn Demesİnden((bu En Son Haczİmde Olduda( )
Old 11-06-2007, 11:49   #30
Av.Aylin ARIKAN

avukat hanım şu borcu taksit yapalım, durumum çok bozuk, yavaş yavaş ödiyeyim demesinden anlarım. ilk taksit gelir, sonrası uzun bir sessizlik ) ve bizi herkes tanır buralarda, biz sözümüzü tutarız, demesinden de o borcun ancak satış yapılarak tahsil edilebileceğini anlarım...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi