Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrıntılı fatura

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-06-2009, 14:27   #1
Konuk

Varsayılan ayrıntılı fatura

Merhaba,ben 5 yıllık evliyim.Konuştuğum tlf.eşimin üzerine kayıtlı,tlf.konuşmalarımı çok fazla sorun ettiği için birkaçgün önce evden ayrıldım.Beni arıyor eve dönmezsem'seni arayanların' ayrıntılı listesini savcılığa başvurup istiyeceğim diyor.Lütfen yardımcı olun.Böyle birşey yapabilir mi yani savcı sırf şüphe üzerine beni arayanların listesini ilgili operatörden ister mi?teşekkür ederim.
Old 25-06-2009, 15:40   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Savcılıklar, aldatma şüphesi üzerine telefon ayrıntılarını ilgili gsm şirketinden istemezler. Ancak, telefon hattının bir suça konu olması halinde böyle bir talep işleme alınır.

Ancak, eşiniz size karşı boşanma davası açar ise ve ilgili telefon hattı ile yapılan görüşmelerin ayrıntılarını mahkemeden istenilmesini talep edebilir.

Ayrıca telefonu sizin kullandığınızın da ispatı gerekir.

Telefon hattının asıl sahibi eşiniz olmakla, kendisinin talebi ile, gsm şirketinden geriye dönük görüşmelerin ayrıntılarını talep etmesinin mümkün olup olmadığını bilememekteyim.

Belirttiğimiz gibi, savcılık değil, taraflar arasında bir boşanma davası olması halinde, eşiniz sadakatsizlikle ilgili iddiasını bu dava içinde her türlü delil ile ispatlamaya çalışacaktır.

Sayın Katılımcı,

Her türlü hukuki işlem ve davalarınızı avukat ile takip ediniz.

Aksi halde hak kaybına uğrarsınız.

Maddi durumunuz elverişli değil ise, bulundğunuz yer il barosu size, ücretsiz olarak avukat tayin edecektir.

Saygılar.
Old 28-06-2009, 14:42   #3
Konuk

Varsayılan ayrıntılı fatura

merhaba.Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim.Eşimle birkaç gün önce görüştük.Bana benim aradığım birkaç tlf.numarasını savcığıla araştırılması için verdiğini söyledi.Bu numaralar beni tehdit ediyor(ya da eşimi ki böyle birşey yok)diye bir dilekçeyle başvurmuşsa,o numaraların sahiplerinin mağduriyetlerini savcı nasıl değerlendirir?Numara sahipleriyle ilgili bilgi verir mi?,kim olduklarıyla ilgili,yoksa savcının dosyasında mı kalır?Çok teşekkür ederim şimdiden.
Old 28-06-2009, 22:07   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Şikayet üzerine savcılıkça yürütülen soruşturma evresinde şikayet edenin bazı hakları vardır.

Şikayetçi delillerin toplanmasını isteyebilir,soruşturmanın gizlilik ve amacını bozmamak koşuluyla Cumhuriyet savcısından belge örneği isteyebilir,vekili yoksa, baro tarafından kendisine bir avukat görevlendirilmesini isteyebilir ve vekili aracılığı ile soruşturma belgelerini ve elkonulan ve muhafazaya alınan eşyayı inceletebilir ve son olarak Cumhuriyet savcısının, kovuşturmaya yer olmadığı yönündeki kararına kanunda yazılı usule göre itiraz hakkını kullanabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi