Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Nafaka Arttirma Talebİ

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-06-2009, 20:27   #1
Konuk

Varsayılan Nafaka Arttirma Talebİ

BoŞanali 3 Ay Oldu Fakat AldiĞim Nafaka Yetmiyor 19 Yillik Evliyim Davayi Ben AÇmiŞ Oluyorum.300 Ytl Olmak Üzere 200 Baan 100 OĞluma Gonderİyor 2 OĞlum Var Biri 19u GeÇtiĞİ İÇİn Nafaka Olmuyor 2 Tane Evİ Var Ben Karara İtİraz Edebİlİrmİyİm Beni Tehdİt Ederek Mahkemeye Girdik Mal VarliĞi Istersen BoŞamam DedİboŞanma Sebebİ Şİddetlİ GeÇİmsİzlİk Ltf Acele Cevap TeŞekkÜrler
Old 13-06-2009, 22:07   #2
Themis99

sayın konuk,

Medeni Kanun madde 330
Alıntı:
''Nafaka miktarı, çocuğun ihtiyaçları ile ana ve babanın hayat koşulları ve ödeme güçleri dikkate alınarak belirlenir. Nafaka miktarının belirlenmesinde çocuğun gelirleri de göz önünde bulundurulur.

Nafaka her ay peşin olarak ödenir.

Hâkim istem hâlinde, irat biçiminde ödenmesine karar verilen nafakanın gelecek yıllarda tarafların sosyal ve ekonomik durumlarına göre ne miktarda ödeneceğini karara bağlayabilir.''

Medeni Kanun madde 331
Alıntı:
''Durumun değişmesi hâlinde hâkim, istem üzerine nafaka miktarını yeniden belirler veya nafakayı kaldırır. ''
hükümlerini havi bulunmaktadır.
Durumun değiştiğini kanıtlamak sureti nafakanın arttırılması konusunda dava açma hakkınız bulunmaktadır.
Temyiz süresi geçmemiş ise nafaka yönünden temyiz edebilir, kararın Yargıtay tarafından da incelenmesini sağlayabilirsiniz.
Sorununuzun her aşamasında mutlaka bi r avukatın hukuki yardımından faydalanmanız mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna müracaatla bir avukatın ücretsiz hukuki yardımını talep etmeniz haklarınızı güvenle kullanmanız açısından önemlidir. Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi