Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kahdem Katılımcı Ve İzleyici Anketi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-05-2009, 23:17   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Kahdem Katılımcı Ve İzleyici Anketi

Merhaba

KAHDEM Derneği tarafından yapılması düşünülen projelerin planlanabilmesi için KAHDEM hukuki destek alanına soru soran ve yanıtları izleyen katılımcıların desteğine /görüşlerine ihtiyaç duyuyoruz.

Katılım isteğe bağlıdır.

Açıkça izin verildiği anlaşılmadıkça ,verilen yanıtlar yayınlanmayacak ve yanıtlardan sadece sayısal olarak yararlanılacaktır.

Sorularımız :

1-Hangi ilden/şehirden yazıyorsunuz?

2-KAHDEM 'den hangi yolla haberdar oldunuz?

3-KAHDEM 'den hangi konuda yeni çalışma/proje yapmasını bekliyorsunuz?

4-KAHDEM bulunduğunuz ilde/şehirde toplantı/etkinlik yapsa katılmayı düşünür müsünüz?

Yanıtınız evet ise hangi konuyu daha önemli bulursunuz?

Kadına yönelik şiddet ve koruma kararı

Boşanma sebepleri
Manevi tazminat
Maddi Tazminat
Tedbir nafakası
İştirak nafakası
Velayet
Mal rejimi(katkı payı-katılım alacağı)
Çocuk hakları
Babalık davası
Soybağının reddi
Aile konutu
Evlat edinme
Tasarruf yetkisinin sınırlandırılması

Ceza kanunu ve kadın hakları

Diğer..(öneriniz)
Old 24-06-2009, 18:32   #2
Konuk

Varsayılan anket katılımı

1. istanbul
2. 2 yıl önce boşanma davası açtığımda internette araştırma yaparken siteyi buldum. ama kahdemi siteyi kurcalarken daha sonra keşfettim.
3. Eğer internet üzerinden düşünürsek, bizim gibi hukuk mücadelesi veren kadınlar için sanal alemde bir numaralı desteksiniz. 2 yıldır süren araştırmalarım esnasında dönüp dolaşıp geldiğim yer bu site. Hiçbir site gerçek anlamda hukukçular tarafından bu kadar ciddi konumda değil.
Keşke televizyonlarda sizi görsek, dinlesek. Konuşmayı kesmeyen dinlemeyi bilen, bilgi sahibi sunucuların karşısında bizleri bilinçlendirseniz. Şiddet gören Kadınlarımızın ve hatta çocuklarımızın sizlere öyle ihtiyacı var ki! Ve maalesef televizyon türk insanının gözünü ayırmadığı tek mecra. Belki bir nebze olsun, kanunları öğrenir, haklarımızı savunmaya cesaret edebilir, yalnız olmadığımızı anlarız.
Kahdemin konusu olmayabilir ama üreten kadınları bir araya getiren, onlara kazanç kapısı açan, sponsorlarca desteklenen bir proje isterdim. Eğitim kursları olabilir, belli merkezlerde satış tezgahlarını kadınlarla buluşturmak, şiddet gören çocuklara psikolojik destek, çocukları biraraya getirebilecek bir danışmanlık veya klup olabilir. Genç üniversite öğrencilerini bu çocuklarla karşılaştırmak (gizli bir öğrenci/öğretmen ilişkisi yaşanır ve her iki taraf yaşam eğitimi alırlar) olabilir.
4. Kesinlikle katılmak isterim. Ama interneti kullanmayanlara nasıl erişeceksiniz ya da benim gibi her dakka internet başında olmayanlara? Mail grubu kurarak internet kullanıcısına ulaşılır ama evde oturan kadına?
Önem sırasına göre:
1. kadına yönelik şiddet ve koruma
(çünkü bu konu çok gizli aysberg gibi.)
2. aile konutu.
3. ceza kanunu ve kadın hakları
4. çocuk hakları
5. mal rejimi
ve diğerleri.
önerim:
kiracı-ev sahibi
kat mülkiyeti gibi kadınların günlük hayatta karşısına çıkabilen sorunlar.

Biraz uzun yazdım, meslek alışkanlığı
Teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum herbirinize.
Müdavim konuk Güler.
Old 29-06-2009, 11:29   #3
Neslihan Acar

Mutlu Kahdem Katılımcı Ve İzleyici Anketi

Merhabalar
Sitenizden 1 kaç kere soru sordum ve bana hemen cevaplar yazıldı bu yüzden anketinize katılmayı bir borç bildim.
Bu vesile ile tekrar teşekkür eder , iyi çalışmalar dilerim.
1-)İstanbul'dan yazıyorum.
2-)KAHDEM'den internet yolu ile haberdar oldum.
(Boşanma ve Velayet davaları konularını takip ederken)
3-)KAHDEM'den sadece hanımlara keğil beylerede yardımcı olunmasını isterdim.(Bir bey tanıdığım bir kaç kere sizlere mesaj yazmış maalesef yayınlanmamış.)
4-)KAHDEM'in yapacağı veya yapmayı düşündüğü etkinliklere mutlaka katılmak isterim.

Benim son zamanlarda ilgilendiğim tek konu velayet davası olduğundan dolayı öncelikle velayet davasını önemli bulurdum.
Daha Sonraki sıralamalarımda ise Aile Hukuku , Çocuk Hakları gelirdi.

Tekrar teşekkür eder , iyi çalışmalar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi