Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Danıştayın adres tarifi - otogardan nasıl gidilir

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-05-2007, 11:49   #1
avpınar

Varsayılan Danıştayın adres tarifi - otogardan nasıl gidilir

Değerli meslektaşlarım, Ankara'ya ilk kez gideceğim ve Danıştay'a nasıl gidileceğini bilemiyorum. Ankara Otogar'ından Danıştay'a ve oradan da Adliyeye gitmem gerekiyor. Nasıl gidileceğini tarif eden meslektaşlarıma minnettar kalacağım. Saygılarımla...
Old 30-05-2007, 12:24   #2
mrbozkurt

danıştay ankara sıhhiyede necatibey caddesinde. adliye de sıhhiyede 10. dk.lık bir mesafe var arada. danışataya giderseniz oradan yürüyerek hemen adliyeye ulaşabilirsiniz
Old 30-05-2007, 12:36   #3
av.ayselyildiz

Değerli meslektaşım AŞTİ' nin içinden metroya binebilir ve kızılayda inip, diğer metromuza aktarma yapıp Sıhhıye' de inerek Necatibey Cad. çıkışından çıkabilirsiniz, 5 dk sonra Danıştay' dasınız. Ancak Kızılay' da ters yön uygulamaları çok olduğu için Kızılay' da taksiye binip Danıştaya gitmenizi önermiyorum. Zaten adliye Danıştay' a yakın, diğer meslektaşımız da açıklamış.
Old 30-05-2007, 12:38   #4
avpınar

Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim...
Old 30-05-2007, 12:42   #5
Av.H.AtılAyaydın

başka bir seçenek de, Otogardan direk Ankaray'a (metro) binerek Kızılay'a gideceksiniz ve birisine sorarak Ulus istikametine doğru yaklaşık 300-400 mt yürüyeceksiniz , yolun sol tarafında Danıştay'ı görürsünüz, önünde bir park vardır. Aynı yoldan bir yere sapmadan gene aşağıya doğru yürüdüğünüzde , yaklaşık 300 metre sonra solda büyük Adliye binasını görürsünüz

Saygılar kolay gelsin
Old 30-05-2007, 13:24   #6
avpınar

bir soru daha peki adliyeden yenimahalle kaymakamlığına nasıl geçilir? tapuda da işlerim var da
Old 30-05-2007, 13:27   #7
av.damla

sıhhiye metrosunun yanında yenimahalle halk otobüsleri var . ulaşım gayet rahattır.
Old 30-05-2007, 13:50   #8
avpınar

Çok teşekkür ederim beni çok rahatlattınız. Hepiniz sağolun...
Old 11-11-2012, 12:45   #9
oeroglu

--güncel---

şimdi aynı soruyu ben soruyorum ama danıştay yeni yerleşkesine taşındığı için soruyu yenileme ihtiyacı duydum..

danıştayın yeni binası "Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:149 Eskişehir Yolu 10. Km Çankaya/ANKARA" adresindeymiş, bu adres google maps tan bakıldığında, terminale yakın, ankarayla ters istikamette gözüküyor ama servis var mıdır? nasıl gidilebilir?
Old 11-11-2012, 14:29   #10
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan oeroglu
--güncel---

şimdi aynı soruyu ben soruyorum ama danıştay yeni yerleşkesine taşındığı için soruyu yenileme ihtiyacı duydum..

danıştayın yeni binası "Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:149 Eskişehir Yolu 10. Km Çankaya/ANKARA" adresindeymiş, bu adres google maps tan bakıldığında, terminale yakın, ankarayla ters istikamette gözüküyor ama servis var mıdır? nasıl gidilebilir?

Aynı soruyu ben de soruyorum.
Eskişehir Yolunda yeni ve modern ve esaslı binalar yapılmış, önünde de Danıştay yazmaktadır. Danıştay taşınmış sa ona göre karar vermek gerekecek.Taşınma ve faaliyet başlamış mı?
Old 11-11-2012, 15:13   #11
Av.Nevra Öksüz

Sayın oeroglu,
Alıntı:
Yazan oeroglu
...danıştayın yeni binası "Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:149 Eskişehir Yolu 10. Km Çankaya/ANKARA" adresindeymiş, bu adres google maps tan bakıldığında, terminale yakın, ankarayla ters istikamette gözüküyor ama servis var mıdır? nasıl gidilebilir?
Haritada AŞTİ'nin güney-batısında Armada AVM var. Armada'nın önüne gelirseniz; AVM'nin önünden geçen Çayyolu veya Ümitköy veya Konutkent'e giden toplu taşıma araçlarının hemen hepsi Danıştay'ın önünden geçiyor (bu yerde otobüs durağı da var, dolmuşların da güzergahı; zaten Danıştay da AVM'nin önündeki bulvar üzerinde).

P.S: Terminale göre yol tarifi istediğinize göre otobüsle gelinmesi halini soruyorsunuz? Diğerlerinden emin değilim ama Varan ve Ulusoyun İstanbul_Ankara otobüsleri, Ankara'ya girdikten sonra (terminale giderken)zaten Danıştay binasının önünden geçiyor diye biliyorum.
Old 11-11-2012, 15:52   #12
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av.Nevra Öksüz
Sayın oeroglu,

Haritada AŞTİ'nin güney-batısında Armada AVM var. Armada'nın önüne gelirseniz; AVM'nin önünden geçen Çayyolu veya Ümitköy veya Konutkent'e giden toplu taşıma araçlarının hemen hepsi Danıştay'ın önünden geçiyor (bu yerde otobüs durağı da var, dolmuşların da güzergahı; zaten Danıştay da AVM'nin önündeki bulvar üzerinde).

P.S: Terminale göre yol tarifi istediğinize göre otobüsle gelinmesi halini soruyorsunuz? Diğerlerinden emin değilim ama Varan ve Ulusoyun İstanbul_Ankara otobüsleri, Ankara'ya girdikten sonra (terminale giderken)zaten Danıştay binasının önünden geçiyor diye biliyorum.

Yani, Sıhhıye Ordu Evi yanındaki Danıştay, Eskişehir Yoluna taşınmıştır, diyorsunuz.
Old 11-11-2012, 18:46   #13
olgu

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
Yani, Sıhhıye Ordu Evi yanındaki Danıştay, Eskişehir Yoluna taşınmıştır, diyorsunuz.

Doğrudur, Dosyaya evrak sunmaya gidiyorsanız hiç boşuna önce daireyi arayıp bulmaya çalışmayın, en altta ptt'nin yanında evrak kayıtta veriyorsunuz dosyaya sunacağınız evrakları.

Üzerinde Eskişehir Yolu, CEPA, KENTPARK yazan tüm otobüs ve dolmuşlar geçer.(BİLKENT'E GİDEN ARAÇLAR HARİÇ)
Old 12-11-2012, 11:00   #14
oeroglu

Varsayılan gittim, gördüm, ve dilekçeyi tarattırdım...

danıştay'ın eski yerini bilmiyorum; ama yeni yeri gerçekten çok kolay ve (havalimanını bilmem ama)AŞTİ yani otobüs terminaline çok yakın...

nasıl gidilir? AŞTİ de otobüsten indikten sonra, ANKARAY'a giden bir alt geçit göreceksiniz, o alt geçiti geçtikten sonra, ankaraya gitmeden zemin katına çıkın.. dolmuş durakları göreceksiniz ama sizin karşıdan kalkan araçlara binmeniz gerekiyor, 100 metre geride bir üst geçit var, o üst geçitten yolun karşısına geçin, ve ESKİŞEHİR YOLU na giden dolmuş ve halk otobüslerine DANIŞTAYIN YENİ BİNASINA GİDER Mİ diye sorun... sora sora bağdat bulunur, danıştayın yeni binası mı bulunmayacak ben sordum, ve buldum.. sadece 2 dakika bekledim, 2 lira ödedim, yani bir çok hat var, ve açık trafikte 7-8 dakikada geldim.. kolay kolay yürünecek mesafe sayılmaz, ama uzak değil..

not: bugün (12 kasım 2012)12:30 a kadar danıştay kampüsündeyim. ilgilenen meslektaşlarım 12:30 a kadar bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi