Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-04-2008, 16:35   #1831
av.sally

Haksızlık yaptığımı ancak yeni yeni anlıyorum.Nedense o zamanlar istediğim herşey şu an hayatımın akışında yerini aldı ama ne hikmetse şuan o zaman istemediklerimi delice istiyorum.Evet kabul ellerimi kaldırdım.Sanırım haksızlık yapmışım yoksa bu denli huzursuz olur muydum?Bu denli küskün ve hatalı.Haksızlık yaptığımı ve bunu anladığımı ancak artık geriye dönmenin imkansızdan öte olduğunu biliyor ve itiraf ediyorum.

Not:O kendini biliyor....
Old 10-04-2008, 16:50   #1832
ozlemdurucan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın özlemdurucan

Bence bin yıl sonra dahi çıkacaktır. Ama dilerim hemen bugün sevdiğiniz meslektaşınızın karşısına çıkar.

Saygılarımla
kısmet!!!!
Old 11-04-2008, 08:33   #1833
Atahun

Alıntı:
Yazan Admin
............ İsminiz açık olarak internette ilanı aşk ettiğinizde bu mesaj google'da indekslenecek ve 10 yıl sonra dahi isminizi arayan herkesin karşınıza çıkacaktır. Üstelik mesajınız THS'de olduğu ve Google'da THS'ye aşık olduğu için muhtemelen ilk sırada da çıkabilirsiniz. 10 yıl sonra da aynı kişiye aşıksanız kimse için sorun olmaz ama aşkınız değiştiyse yeni aşkınız bu mesajınıza ne der onu bilemiyorum. Ama bu tip mesaj yazan üyelerimizin bir süre sonra site yönetiminin kapılarını arşınlayıp "mesajımı silin" dediklerini iyi biliyor ve itiraf ediyorum.

Yine de bu forum altında bu tip itiraflar gelecekse biz karışmıyoruz, onu da İ.E.

Görmez diyordum ama, gördü.

Evlilik söz konusu olunca "kızların geçmişi, erkeklerin geleceğini" önemseyen anlayışın olması halinde sorun olabileceğini düşündüğümü ve bu bağlamda Sayın Admin'e hak verdiğimi i.e.
Old 11-04-2008, 08:57   #1834
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Atasagun
Görmez diyordum ama, gördü.

Evlilik söz konusu olunca "kızların geçmişi, erkeklerin geleceğini" önemseyen anlayışın olması halinde sorun olabileceğini düşündüğümü ve bağlamda Sayın Admin'e hak verdiğimi i.e.

ülkemizde sadece bayanların geçmişinin neden bu kadar önemli olduğunu,erkeklerin neden geçmişinin bu kadar merak edilmediğini,ayrıca bu geçmiş olaylarının neden ülkemde bu kadar önemsendiğini anlamadığımı itiraf ediyorum.
Old 11-04-2008, 17:42   #1836
ege

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
tobaccoexper'in imzasına bakarken yorulduğumu itiraf ediyorum.

bende bu itiraftan sonra bir kere daha okuyup, esaretten kurtulma planına gene güldüm
Old 11-04-2008, 20:53   #1837
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
tobaccoexper'in imzasına bakarken yorulduğumu itiraf ediyorum.

imzamla içimde kopan fırtınaları ifade ettiğimi itiraf ediyorum
Old 11-04-2008, 20:55   #1838
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Fırtınaların ifadesi okuyanları yoruyorsa, sahibinin işi zor diye düşündüğümü, İ.E.
Old 11-04-2008, 20:59   #1839
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Fırtınaların ifadesi okuyanları yoruyorsa, sahibinin işi zor diye düşündüğümü, İ.E.

ifadeleri ve fırtınaları sevdiğimi itiraf ediyorum
Old 11-04-2008, 21:06   #1840
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ifadeleri ve fırtınaları sevdiğimi itiraf ediyorum

Gençlikte kolay diye düşündüğümü İ.E.
Old 12-04-2008, 21:30   #1842
duyurucu1

Mutlu Baloncuk UÇurdum

Dün akşam üzeri balkondayım.Denizden çok hafif bir meltem geliyor.

Benim elimde silindir şeklinde küçük bir plastik kutu.Üst tarafı kıvrılarak açılıyor.Kapak kısmına plastik bir çember yapmışlar.Kutunun içerisine deterjanlı su koyunca ve kapağı şıkarınca ucundaki plastik çemberde zar oluşuyor.Bu zarı hafifçe üflediğinizde çok sayıda balocuk havalarda uçuşuyor.Bu oyuncağın tanesi 1 YTL.

Dün akşam üzeri bu oyuncak ile balkondan üfleyerek baloncuk uçurdum.Bu işi yarım saat kadar yaptım.Beni kimse görmedi.Göremezlerdi.Çünkü gizlenmiştim. Baloncukları görenler "her halde balkonda 3-4 yaşlarında bir çocuk var.Baloncuk uçuruyor"derdi.Ben dün akşam baloncuk uçurdum itiraf ediyorum.

Yarın akşam da uçuracağım.Hatta ilk fırsatını bulduğumda torunum ile birlikte herkesin gezinti yaptığı sahilde dahi uçuracağım.Bir tanede ona alacağım.beraber baloncuk uçuracağız.

Tüm Türk Hukuk Sitesi üyelerine de tavsiyem:Sizde 1YTL'ye baloncuk uçurtma cihazından alın.Açık alanlarda baloncuk uçurun.İnanın strese çok iyi geliyor.
Old 13-04-2008, 10:56   #1843
Nur Deniz

Varsayılan İtiraf

Zeki bir insan olmama rağmen avukatları kıskandığımı itiraf ediyorum.
(Nasip)
Old 13-04-2008, 12:36   #1844
halit pamuk

Bu sitede olsun başka alanlarda olsun yapılan HUKUKİ tartışmalardan büyük bir zevk aldığımı itiraf ediyorum. Hukuk böyle daha zevkli.
Old 13-04-2008, 12:51   #1845
Envanter

özgürlüğü özledim, serbestliği özledim, koşmayı çoşmayı zıplamayı haykırmayı söylemeyi sözlemeyi bakmayı bakışmayı özledim itiraf ediyorum
Old 13-04-2008, 14:07   #1846
Nur Deniz

Şaşırmayı ve özlemeyi özlediğimi söylediğim için çok pişman olduğumu itiraf ediyorum.

bayanların geçmişinin neden bu kadar önemli olduğunu,ayrıca bu geçmiş olaylarının neden ülkemde bu kadar önemsendiğini anlamadığımı itiraf ediyorum.) Atalarımız ne güzel söylemişler her iki cinsiyet için de, bayanların geçmişi önemlidir, baylarınsa her ikiside çünkü
-Can çıkar, huy çıkmaz.
Anlamamanızı anlamadığımı anladım.

Bütün çevremde lafazan, sevimli,çenesiz, akıllı, sorunlu, sorumlu, takıntılı,zeki, başarılı, şımarık,ukala, renkli karakter,mücadeleci,becerikli gibi sıfatlarım olmasını rağmen , şimdilik THS de hiç bir sıfatımın olmadığını itiraf ediyorum.
Old 14-04-2008, 01:13   #1847
Jaap

Soner Arıca'nın Sen Giderken şarkısını dinledikçe çok uzaklara gittiğimi ie;
Old 14-04-2008, 02:56   #1848
Nur Deniz

bayanların geçmişinin neden bu kadar önemli olduğunu,ayrıca bu geçmiş olaylarının neden ülkemde bu kadar önemsendiğini anlamadığımı itiraf ediyorum.) Atalarımız ne güzel söylemişler her iki cinsiyet için de, bayanların geçmişi önemlidir, baylarınsa her ikiside çünkü
-Can çıkar, huy çıkmaz.
Old 14-04-2008, 07:55   #1849
supernatural

Karar

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
-Can çıkar, huy çıkmaz.

sayın nur deniz
yazımın tamamının alıntısı aşağıdadır.
Alıntı:

ülkemizde sadece bayanların geçmişinin neden bu kadar önemli olduğunu,erkeklerin neden geçmişinin bu kadar merak edilmediğini,ayrıca bu geçmiş olaylarının neden ülkemde bu kadar önemsendiğini anlamadığımı itiraf ediyorum.

Alıntı:

Anlamamanızı anlamadığımı anladım

aslında benim yazdığımda anlaşılmayacak bişey yok.sanırım bir açıklama yapmam lazım anlamadığınıza göre.

sadece ülkede neden bayanların geçmişinin merak edildiğini erkeklerin neden geçmişlerinin önemli olmadığını sorgulamıştım.genelde erkektir yapar düşüncesi benimsendiği için bu bana garip gelmişti.hiç birzaman olaylara insan yönünden bakmadık ya sadece kadın yada sadece erkek gözüyle bakıyoruz.umarım şimdi anlaşılmışımdır.

geçmiş olayını bir cinsin üzerine yüklemenin hata olduğunu düşündüğümü itiraf ediyorum
Old 14-04-2008, 14:45   #1850
av.akif

Bir iş için kendi meslektaşlarını kötüleyen avukatlar olduğunu öğrendiğim için üzüldüğümü itiraf ediyorum.
Old 14-04-2008, 14:46   #1851
av.akif

Önceki yazdığımdan daha fazlasını yazmak istediğim halde etik olmama düşüncesiyle yazmadığımı itiraf ediyorum
Old 14-04-2008, 14:47   #1852
Gülümse

Alıntı:
Yazan av.akif
Bir iş için kendi meslektaşlarını kötüleyen avukatlar olduğunu öğrendiğim için üzüldüğümü itiraf ediyorum.

Üzülmeyin dostum, tüm mesleklerde, bu tür meslektaşlar ile karşılaşmak mümkün...

Ay bunu itiraf etmeyi unuttuğumu i.e
Old 14-04-2008, 17:45   #1853
Jaap

Hayata dair bazı kararları vermenin o kadar zor olduğunu, hayatında risk almayan insanların başarıya ulaşmasının ne denli imkansız olduğu, her şeyden önce de insanın mutsuzluluğa bile bile yelken açmaya nasıl çalışabildiğini, her şeyin sadece Türk filmlerinde yaşanmayacağını, her yasanan da bir mana yattığını,ve hiçbir şeyin imkansız olmadığı ie;
Old 14-04-2008, 18:11   #1854
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Jaap
Hayata dair bazı kararları vermenin o kadar zor olduğunu, hayatında risk almayan insanların başarıya ulaşmasının ne denli imkansız olduğu, her şeyden önce de insanın mutsuzluluğa bile bile yelken açmaya nasıl çalışabildiğini, her şeyin sadece Türk filmlerinde yaşanmayacağını, her yasanan da bir mana yattığını,ve hiçbir şeyin imkansız olmadığı ie;

bende aynen katıldığımı itiraf ediyorum
Old 14-04-2008, 18:22   #1855
Kemal Yıldırım

MSN iletisi; "sEn bEnİm fArkImI fARkeTmeDiN AmA ArTıK FaRKeTseNde faRKeTMeZ ÇüNkü BeNiM FaRKımı FaRKeDeNLeR SeNdEn Çok FaRKLı...!!!" olan şahs-ı muhteremle en kısa zamanda görüşmeyi kesmeyi düşündüğümü i.e.
Old 14-04-2008, 18:31   #1856
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
MSN iletisi; "sEn bEnİm fArkImI fARkeTmeDiN AmA ArTıK FaRKeTseNde faRKeTMeZ ÇüNkü BeNiM FaRKımı FaRKeDeNLeR SeNdEn Çok FaRKLı...!!!" olan şahs-ı muhteremle en kısa zamanda görüşmeyi kesmeyi düşündüğümü i.e.

Verilecek en iyi cevabın; "artık farketmez" olduğunu düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 14-04-2008, 20:08   #1857
Kamaz

Yenilgiyi ve başarısızlığı hazmedemediğimi i.e
Old 15-04-2008, 16:59   #1858
uye23620

Avukat cübbesini aldığım ilk gün "Duruşmacılık" oynamıştım itiraf ediyorum Oyun şöyle oynanıyor iki sandalyeyi masanın karşısana birbirlerine bakacak şekilde koyuyorsunuz ve önce davacı sonra davalı vekili olarak masaya (yani Hakime ) karşı savunma yapıyorsunuz
Old 15-04-2008, 18:12   #1859
Av. Hatun Olguner

Geçen günlerde Yaren,kendisini üzen bir olayı anlatmıştı.
Üzülmekte kendi açısından haklıydı. Ama karşımıza çıkan olayları ve insanları kendi koşulları,algıları ve gerçekleri ile değerlendirmek daha esnek ve hoşgörülü,üzülen değil,anlayan olmamıza yardım eder. Adam dürüstçe tercihini açıklamış,erkek avukat ile çalışmak istemiş. Onun dünyası ve görgüsü bu ise,bırakalım öyle mutlu olsun. Toplumsal değişim,anlık ve kısa olaylara değil,uzun zamana ve zahmete bağlı zor bir süreçtir.

Yarene boşver diyorum,hiçbir olayın ve kişinin seni üzmesine izin verme.Hatta tanıdığın ve güvendiğin bir erkek meslektaşa bu vatandaşı kendin yönlendir. Kendini şanslı hissedebileceğin bir iki örnek vereyim,bu olaylara maruz kalmaktansa müvekkilinin ait olduğu dünyaya,erkek avukata yönlenmesine sevin. Daha iyi durumda sayılırsın :

5-6 yıl önce fabrika sahibi bir müvekkilim,Paris'e iş gezisine gideceğini,eşinin doğum yaptığını,birlikte gidecek bir bayan arkadaş aradığını söyleyince; ona şöyle bir fikir verdim : Annen veya kızkardeşinle git,Parisi görmüş olurlar,sürpriz yap onlara dedim. Hoşuna gitmedi tabii ve şu an müvekkilim değil.

Geçen yıl da, İngilterede yaşayan bir müvekkilim, Londraya tatile davet ederek gezinin sponsoru ben olabilirim dedi,ailesinin tümünü tanıdığım için ona da iyi bir fikir verdim : Bence elalemin Londra gezilerine sponsor olana kadar,nefesi açlıktan kokan kızkardeşine sponsor ol,mutfağı bomboş kızcağızın,sevaba gir dedim.
Bu müvekkil bir sözleşme hazırlama ücreti olarak 300 YTL istediğimde ücreti fazla bularak itiraz etmişti.Bu olaydan sonra da başka (erkek)avukata gitti,şu an müvekkilim değil.
Old 15-04-2008, 21:15   #1860
duyurucu1

Neşeli avukatlık cinsiyete dayalı bir meslek değildir.

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Adam dürüstçe tercihini açıklamış,erkek avukat ile çalışmak istemiş.

Hatta tanıdığın ve güvendiğin bir erkek meslektaşa bu vatandaşı kendin yönlendir. ....bu olaylara maruz kalmaktansa müvekkilinin ait olduğu dünyaya,erkek avukata yönlenmesine sevin. Bu olaydan sonra da başka (erkek)avukata gitti,şu an müvekkilim değil.

Sevgili Avukat Hatun Olguner,

Yazınızı okudum.Ancak sizdeki bu (erkek) avukat takıntısını anlayamadım.

Avukatın erkeği kadını olmaz.

Avukatlıkta tıpkı savcılık gibi hakimlik gibi cinsiyete dayalı olmadan yapılan bir meslektir.

Tabi toplumumuzda cinsiyete dayalı olarak yapılan mesleklerde var.Ama avukatlık bunlardan değil.

Selam ve sevgiyle kalın
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08744097 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.