Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Müvekkilden alınan paranın sekretere teslim edilmesi ve sekreterin parayı almadım demesi halinde ne yapabilirim?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-07-2013, 14:25   #1
stajyerav

Varsayılan Müvekkilden alınan paranın sekretere teslim edilmesi ve sekreterin parayı almadım demesi halinde ne yapabilirim?

Meslektaşlarım ben yeni avukat oldum. Mesleğe bir avukatın yanında başladım. Ancak bu avukat ve yanındaki sekreter resmen dolandırıcı çıktı ve benim başımı yakacaklar. Büroda mali konularda hiç bir düzen yoktu. Patron ve sekreterin olmadığı bir gün ben müvekkilin birinden gelen parayı aldım. Gerekli masrafların yapılması için sekretere teslim ettim nitekim kasa defterini sekreter tutuyordu. Müvekkilin parasının bir kısmını mahkemeye yatırmış geri kalanı avukatlık ücreti olarak bizde kalsın dediler ikisi de. Ben sesimi çıkarmadım. Avukatlık ücreti olarak ücreti olarak bizde kaldığından dolayı para başka yerlerdeki masraflar için harcandı. Ama yine sekreter yaptı. Ben müdahale etmedim. Daha sonraki bir tarihte mahkeme kalemi patron ile konuşmuş para eksik yatırılmış denilmiş. Sekreter hemen geri aradı bizim bir miktar daha yatırmamız gerekiyormuş. Sekreter müvekkilden tekrar para istedi. Yine kimse yoktu büroda parayı ben aldım. Ama parayı sekretere verdim. Sonra ben bürodan ayrıldım sekreterde ayrıldı. Müvekkil ben size para verdim neden yatırmadınız diye soruyor bende muhatap olarak patronu gösteriyorum. Ama adam parayı direk bana verdiği için beni suçluyor hakkında şikayette bulunacağım diyor. Ben adama makbuz kesmedim ama dosyasının içine masraf geldi diye yazmıştım. Sekreter parayı benden aldığı halde almadım diyormuş. Patron ise ben para geldiğini görmedim diyormuş. Ben şimdi çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok bunalmış durumdayım meslektaşlarım olarak şimdi ne yapmamı önerirsiniz?
Old 05-07-2013, 20:17   #2
Av.Ali ŞAN

Mesleğin henüz başında olan bir avukat olarak riske girmemek için parayı ödemenizi ve karşılığında da ibra belgesi almanızı tavsiye ediyorum
Old 06-07-2013, 08:48   #3
Av.Fatih Davran

Alıntı:
Yazan Av.Ali ŞAN
Mesleğin henüz başında olan bir avukat olarak riske girmemek için parayı ödemenizi ve karşılığında da ibra belgesi almanızı tavsiye ediyorum
bu mesleğin ne kadar nankör bir meslek olduğuna, ne kadar dikkatle yapılması gerektiğine dair acı bir örnek olmuş. her meslektaşımızın başından mutlaka gçemiş, nahoş tecrübelerdir.
Old 06-07-2013, 09:52   #4
tevazu

Alıntı:
Yazan stajyerav
Meslektaşlarım ben yeni avukat oldum. Mesleğe bir avukatın yanında başladım. Ancak bu avukat ve yanındaki sekreter resmen dolandırıcı çıktı ve benim başımı yakacaklar. Büroda mali konularda hiç bir düzen yoktu. Patron ve sekreterin olmadığı bir gün ben müvekkilin birinden gelen parayı aldım. Gerekli masrafların yapılması için sekretere teslim ettim nitekim kasa defterini sekreter tutuyordu. Müvekkilin parasının bir kısmını mahkemeye yatırmış geri kalanı avukatlık ücreti olarak bizde kalsın dediler ikisi de. Ben sesimi çıkarmadım. Avukatlık ücreti olarak ücreti olarak bizde kaldığından dolayı para başka yerlerdeki masraflar için harcandı. Ama yine sekreter yaptı. Ben müdahale etmedim. Daha sonraki bir tarihte mahkeme kalemi patron ile konuşmuş para eksik yatırılmış denilmiş. Sekreter hemen geri aradı bizim bir miktar daha yatırmamız gerekiyormuş. Sekreter müvekkilden tekrar para istedi. Yine kimse yoktu büroda parayı ben aldım. Ama parayı sekretere verdim. Sonra ben bürodan ayrıldım sekreterde ayrıldı. Müvekkil ben size para verdim neden yatırmadınız diye soruyor bende muhatap olarak patronu gösteriyorum. Ama adam parayı direk bana verdiği için beni suçluyor hakkında şikayette bulunacağım diyor. Ben adama makbuz kesmedim ama dosyasının içine masraf geldi diye yazmıştım. Sekreter parayı benden aldığı halde almadım diyormuş. Patron ise ben para geldiğini görmedim diyormuş. Ben şimdi çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok bunalmış durumdayım meslektaşlarım olarak şimdi ne yapmamı önerirsiniz?
sayın meslektaşım ben de sizin gibi mesleğe yeni başladım.kötü bir durum anlayabiliyorum sizi. bu parayı ödemekten başka çareniz yok. bu parayı ödeyin ve o işten ayrılın
Old 06-07-2013, 10:26   #5
furugferruhzad

olası bir şikayette parayı ödediğini söyleyen müvekkilin elinde yazılı bir belge olmadığı için(siz ikrar etmedikçe)ve tanık ta dinletemeyeceği için sizin açınızdan bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum öncelikle panik yapmayın ve korkmayın ancak AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK BU PARANIN ÖDENMESİ VE BU TARZ İŞLERİN SONU GELMEYECEĞİ İÇİN O İŞTEN AYRILMANIZ GEREKİR. Belge veya ikrar olması durumunda emniyeti suistimal suçu oluşur.Güvenliğiniz açısından bu mesajınızın da burada tutulmaması gerektiğini düşünüyorum.
Old 06-07-2013, 16:19   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
olası bir şikayette parayı ödediğini söyleyen müvekkilin elinde yazılı bir belge olmadığı için(siz ikrar etmedikçe)ve tanık ta dinletemeyeceği için sizin açınızdan bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum öncelikle panik yapmayın ve korkmayın ancak AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK BU PARANIN ÖDENMESİ VE BU TARZ İŞLERİN SONU GELMEYECEĞİ İÇİN O İŞTEN AYRILMANIZ GEREKİR. Belge veya ikrar olması durumunda emniyeti suistimal suçu oluşur.Güvenliğiniz açısından bu mesajınızın da burada tutulmaması gerektiğini düşünüyorum.

Bu nasıl bir öneridir? Meslektaşımız sorununa çare aramak için dürüstçe paylaşımda bulunmuş. Siz ise kendisine "yalan söylemesini" önerdiğiniz gibi, mesajını da silmesini öneriyorsunuz.
Old 06-07-2013, 18:25   #7
ibrahimgokalp

Dostum iş senin değilse para olayına girmeyeceksin, hem parayı alıyorsun patronu niye haberdar etmiyorsun ? Parayı sekretere verdiysen eğer sende sekreteri sıkıştır !
Madem çalışansın bu tür şeylerden uzak duracaksın !
Old 06-07-2013, 19:36   #8
Av. Murat Bahadır Bayrak

Bu durumla alakalı söyleyebileceğim tek şey, size acı bir tecrübe olacağıdır.

Ancak, yazınızın girişinde meslektaşımız hakkında kullanmış olduğunuz üslup, avukatlık meslek kurallarının 27. maddesi uyarınca doğru bir hitap tarzı olmayıp, mesleğin vakarına da uymamaktadır.
Old 06-07-2013, 19:44   #9
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bu nasıl bir öneridir? Meslektaşımız sorununa çare aramak için dürüstçe paylaşımda bulunmuş. Siz ise kendisine "yalan söylemesini" önerdiğiniz gibi, mesajını da silmesini öneriyorsunuz.

AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK BU PARANIN ÖDENMESİ VE BU TARZ İŞLERİN SONU GELMEYECEĞİ İÇİN O İŞTEN AYRILMANIZ GEREKİR,cümlemi es geçerek Lütfen yazdıklarımı cımbızlayıp yorum yazmayın.Öneri gayet açık paranın AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK ödenmesi ve bu meselenin kapanması.Ancak Sayın meslektaşımızın yazdığı mesaja bakarsanız DOLANDIRICI vs. gibi cümleler içeriyor.Her ne kadar gerçek isim gizlenmiş ise de 15 yıllık meslek hayatım boyunca akla hayale gelmeyecek şeylerin kötüniyette sınır tanımayan insanlar tarafından delil olarak sunulduğunu gördüm.Müvekkilin elinde yazılı bir makbuzun bulunmaması sebebiyle bu parayı inkar edin siz de ben de almadım deyin demedim farkındaysanız müvekkilin parasının ödenmesi ahlaken vicdanen hukuken ödenmesi zaten sorunu çözecektir ancak kurtlar sofrasında mesleğinin birinci yılında mücadele veren bir meslektaşıma da kendinizi daha da kriminalize edin gidin emniyeti suistimalle ve/veya hakaret v.s(dolandırıcı) yargılanın meslekten atılın diyemeyeceğim hiç kusura bakmayın.
Old 06-07-2013, 20:02   #10
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan furugferruhzad
AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK BU PARANIN ÖDENMESİ VE BU TARZ İŞLERİN SONU GELMEYECEĞİ İÇİN O İŞTEN AYRILMANIZ GEREKİR,cümlemi es geçerek Lütfen yazdıklarımı cımbızlayıp yorum yazmayın.Öneri gayet açık paranın AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK ödenmesi ve bu meselenin kapanması.Ancak Sayın meslektaşımızın yazdığı mesaja bakarsanız DOLANDIRICI vs. gibi cümleler içeriyor.Her ne kadar gerçek isim gizlenmiş ise de 20 yıllık meslek hayatım boyunca akla hayale gelmeyecek şeylerin kötüniyette sınır tanımayan insanlar tarafından delil olarak sunulduğunu gördüm.Müvekkilin elinde yazılı bir makbuzun bulunmaması sebebiyle bu parayı inkar edin siz de ben de almadım deyin demedim farkındaysanız müvekkilin parasının ödenmesi ahlaken vicdanen hukuken ödenmesi zaten sorunu çözecektir ancak kurtlar sofrasında mesleğinin birinci yılında mücadele veren bir meslektaşıma da kendinizi daha da kriminalize edin gidin emniyeti suistimalle ve/veya hakaret v.s(dolandırıcı) yargılanın meslekten atılın diyemeyeceğim hiç kusura bakmayın.

Ne cımbızlaması sayın üye. Bütün mesajınızı alıntılamıştım. Buyrun cımbızı:
Alıntı:
müvekkilin elinde yazılı bir belge olmadığı için(siz ikrar etmedikçe)ve tanık ta dinletemeyeceği için sizin açınızdan bir sorun oluşturacağını düşünmüyorum

Alıntısını yaptığım bölümde açıkça ne diyorsunuz, söyler misiniz?

Ben anladığımı yazayım, diyorsunuz ki: "Sakın parayı müvekkilinden aldığını söyleme, aksi takdirde yargılanırsın. Sen ikrar etmezsen ve müvekkilinin elinde de belge olmadığına göre ve tanık da dinlenemeyeceğine göre, sorun olmaz."

Bu cümlenin ardından büyük harflerle yazdığınız,
Alıntı:
AHLAKEN VİCDANEN VE ETHİK OLARAK BU PARANIN ÖDENMESİ VE BU TARZ İŞLERİN SONU GELMEYECEĞİ İÇİN O İŞTEN AYRILMANIZ GEREKİR

cümlesi ise, meslektaşımıza yalan söylemesinin, "etik olduğunu" çünkü "ahlaken" ve "vicdanen" bu paranın sekretere ödendiği belli olduğundan, vicdanının rahat olmasını söylüyorsunuz. Cümlelerinizde, noktalama işareti ve yüklem kullanmadığınız için, bu ifadeniz çok net değildir. Ancak ilk alıntısını yaptığım cümleden sonra, bu ikinci cümleyi sizin şimdi söylediğiniz gibi sarf etmeniz anlamsız kaçacaktır. Çünkü ilk cümlenizde, "İkrar etme... Belge yok, tanık da yok; ispatlayamaz nasılsa" demeye çalışıyorsunuz.
Old 06-07-2013, 20:07   #11
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Şu hususu da belirtmeden geçemeyeceğim;benzer durumlarda ''abi bir yanlışlık olmuş parayı ödedim sorun kalmadı kusura bakmayın olabiliyor böyle şeyler dediği halde''meselenin iç yüzünden zerre kadar haberi olmayan ve aklı sadece avukat beni kandırdı parayı cebe attı şeklinde çalışan ve sürekli gaza getirilen!müvekkillerin hiç bir zararı olmadığı ve hatta mesele çok masum şekilde cereyan ettiği halde(bu olayda meslektaşımızın başına gelen gibi)bu çok büyük bir suçmuş ben illa da sizi şikayet edeceğim yakacağım sizi meslekten attıracağım şeklinde davranan müvekiller de gördüm.Bu meslek insanı paronayak yapıyor mu evet yapıyor ve çok zor bir meslek.size şu linki gönderiyorum;basit düşünmediğimi ve yalan söylemeye sevk etmediğimi anlamanız için bu olayların hepsi yaşanmıştır.PARAYI ÖDERSİNİZ AMA MAHKEMEYE GİDİP KENDİNİZİ KRİMİNALİZE ETMEZSİNİZ OLAY BU.AHLAKA VİCDANA HUKUKA AYKIRI NE VAR BUNDA?

http://www.psikiyatridizini.org/view...rticle_id=5127
Old 06-07-2013, 20:14   #12
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Ben anladığımı yazayım, diyorsunuz ki: "Sakın parayı müvekkilinden aldığını söyleme, aksi takdirde yargılanırsın. Sen ikrar etmezsen ve müvekkilinin elinde de belge olmadığına göre ve tanık da dinlenemeyeceğine göre, sorun olmaz."

cümlesi ise, meslektaşımıza yalan söylemesinin, "etik olduğunu" çünkü "ahlaken" ve "vicdanen" bu paranın sekretere ödendiği belli olduğundan, vicdanının rahat olmasını söylüyorsunuz. Cümlelerinizde, noktalama işareti ve yüklem kullanmadığınız için, bu ifadeniz çok net değildir. Ancak ilk alıntısını yaptığım cümleden sonra, bu ikinci cümleyi sizin şimdi söylediğiniz gibi sarf etmeniz anlamsız kaçacaktır. Çünkü ilk cümlenizde, "İkrar etme... Belge yok, tanık da yok; ispatlayamaz nasılsa" demeye çalışıyorsunuz.

Cımbız sözcüğümle sizi kırdıysam özür dilerim.Bu para sekretere ödendiği için vicdanınız rahat olsun demiyorum parayı müvekkile siz ödeyin ya da müvekkil adına mahkemeye ödemeyi siz yapın buna rağmen sorun çıkabilir diyorum.
Old 06-07-2013, 20:25   #13
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Peki siz ne öneriyorsunuz gerçekten merak ettim.Meslektaş parayı ödedi.Müvekkil tatmin olmadı(az yukarıda açıkladığım gibi)gitti şikayet etti,benim ödediğim paranın akibeti bir süre belli olmadı bir işler döndü sonradan ben şikayet edeceğim dediğim için ödendi ama suç oluşmuştur,bu sebeple sadece indirim sebebi olabilir yargılansın v.s Ben böyle şikayet dilekçeleri gördüm.Makul süre içinde ödeme yapılmamıştır müvekkilin parası uhdede tutulmuştur v.s gibi ki;Sayın meslektaşımızın mesajından bu paranın ne kadar süre ile uhdede tutulduğu anlaşılmıyor.Öneri ne olmalıdır?Ne yapmalıyız?

http://www.hukuki.net/archive/index.php?t-19191.html
Old 06-07-2013, 20:46   #14
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Ben benzer bir olayla ilgili şikayet edildim paşa paşa gittim parayı aldım ama sekreterim ödememiş dedim ve parayı da müvekkile ödedim asla sahtekar bir İNSAN ve avukat olmadım hem bir hukuk adamı olarak ve hem de vicdan sahibi ve ilahi adalete inanan bir insan olarak gereğini yaptım dava halen kapanmış değil bakanlık soruşturma izni vermedi müvekkilim soruşturma izni verilmemesi yönündeki bakanlık işlemini idari yargıya taşıdı.Tam 6 yıldır bu işle uğraşıyorum.
Old 06-07-2013, 21:14   #15
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan ibrahimgokalp
Dostum iş senin değilse para olayına girmeyeceksin, hem parayı alıyorsun patronu niye haberdar etmiyorsun ? Parayı sekretere verdiysen eğer sende sekreteri sıkıştır !

Maaşla çalışan sigortalı avukatların böyle bir lüksü yok maalesef patron gelen parayı neden almadın deyince ne diyecek Sayın Meslektaşımız merak ettim?Cevap ne olacak?Belki siz sekreterle ikiniz parayı cebe atarsınız da ondan almadım mı diyecek?Ben de sigortalı maaşlı avukatım o avukat bir şekilde işten atılır gerçek hayat bahsettiğiniz gibi işlemiyor maalesef dolayısıyla bu işe yarayacak bir öneri değil.
Old 08-07-2013, 13:45   #16
stajyerav

Varsayılan Teşekkürler

Alıntı:
Yazan ibrahimgokalp

Sayın meslektaşım müvekkil parayı kesin sürenin sonunda getirdi müvekkil hak kaybına uğramaması için parayı almak zorundaydım. Patron zaten haberdar edildi ama şimdi o da bilmiyorum diyor. Çünkü paranın kendi cebinden çıkmasını istemiyor. Dolandırıcı demem de bu yüzdendir. Bu olayları işten ayrıldıktan sonra yaşadım maalesef .
Sayın meslektaşlarım önerileriniz için teşekkür ederim bende parayı ödemeye karar verdim ama her türlü alacağı için eski patronumdan ibraname alacağım. O bürodan müvekkillerin bir daha bu şekildeki iddialarla gelmemeleri için en doğru yolun bu olduğunu düşünüyorum.
Old 08-07-2013, 17:10   #17
Av.Selim Balku

Sayın Ergin cevap vermediği müddetçe, Sayın furugferuhzad'ın soruları bitmeyecek

Ben de furgferruhzad gibi (daha iyi bir isim olabilirdi )olayı kabul edip parayı ödemesi taraftarı değilim. Önce ki mesajlarda verilen bu nevi tavsiyelere hiç katılmıyorum...

Tavsiyem ise kendisinin hiçbir şey yapmayıp savunmada kalması, zira kimse ne bir şikayette bulunmuş ne de bir takip açmıştır.

Ancak bu nevi olaylarda dürüstçe ve korkusuzca mesele karşısında dik durmasını isterim;

müvekkile "parayı aldım, sekretere verdim, şikayet edeceksiniz buyrun edebilirsiniz"

Avukata, "parayı aldım, sekreterinize ödedim, benden istiyorsanız vermeyeceğim, istifa ediyorum"
Old 08-07-2013, 17:29   #18
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Sayın Ergin cevap vermediği müddetçe, Sayın furugferuhzad'ın soruları bitmeyecek

Ben de furgferruhzad gibi (daha iyi bir isim olabilirdi )olayı kabul edip parayı ödemesi taraftarı değilim. Önce ki mesajlarda verilen bu nevi tavsiyelere hiç katılmıyorum...

Tavsiyem ise kendisinin hiçbir şey yapmayıp savunmada kalması, zira kimse ne bir şikayette bulunmuş ne de bir takip açmıştır.

Ancak bu nevi olaylarda dürüstçe ve korkusuzca mesele karşısında dik durmasını isterim;

müvekkile "parayı aldım, sekretere verdim, şikayet edeceksiniz buyrun edebilirsiniz"

Avukata, "parayı aldım, sekreterinize ödedim, benden istiyorsanız vermeyeceğim, istifa ediyorum"

FURUG çok iyi bir İranlı şair kadındır çok az bilinir ama muhteşemdir.Ben de soru bitmez.Dillerimi hakim bey bağlasan durmazBu meslekte kesinlikle korkak olmayacaksınız dik duracaksınız son derece haklısınız ama nasılsa belgesi yok diye parayı aldığını inkar eden sekreter ve işveren avukata kızgınlığım, korkak olmamak dik durmak dürüst olmak ve bu tür insanlardan zarar görmemek ne kadar ambivalan durumlar Allahım sen bize yardım et AMİN.
Old 09-07-2013, 08:19   #19
stajyerav

Varsayılan Maalesef...

Bende bunu çok düşündüm ama meslekte daha yeniyim ve bu kadar yeni avukatken hakim karşısına çıkmak istemiyorum. Çünkü bu durum bir kere duyuldu mu herkes konuşur.Açıkça söylemek gerekirse bende bu şekilde dik durup hakkımda dava açılsa bile korkmadan bu insanlara karşı savaşmayı çok isterdim. Ama ben avukatlıkta ismin her şey olduğunu düşünüyorum. Elimde parayı sekretere verdiğime dair hiç bir belge yok, kasa defteri ortada yok, tanığım yok. Yani benim lehime olabilecek hiç bir şey yok. Bende artık parayı haram ederek onlara veriyorum. Gerisi onların vicdanına kalmış.
Old 09-07-2013, 10:04   #20
Av. Hüseyin Can

Bu durumda işveren avukat ben olsam, öncelikle meslektaşımın beyanına itibar ederdim. aksi ispatlanıncaya kadar meslektaşımın beyanına göre hareket ederdim.
Old 09-07-2013, 16:08   #21
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan stajyerav
Bende bunu çok düşündüm ama meslekte daha yeniyim ve bu kadar yeni avukatken hakim karşısına çıkmak istemiyorum. Çünkü bu durum bir kere duyuldu mu herkes konuşur.Açıkça söylemek gerekirse bende bu şekilde dik durup hakkımda dava açılsa bile korkmadan bu insanlara karşı savaşmayı çok isterdim. Ama ben avukatlıkta ismin her şey olduğunu düşünüyorum. Elimde parayı sekretere verdiğime dair hiç bir belge yok, kasa defteri ortada yok, tanığım yok. Yani benim lehime olabilecek hiç bir şey yok. Bende artık parayı haram ederek onlara veriyorum. Gerisi onların vicdanına kalmış.

Sayın meslektaşım, üzerinde konuştuğumuz paranın miktarı ne kadardır?

ikinci kez istenen dosya masrafının bir kısmı için (çok fazla olmadığını tahmin ediyorum) hiçbir avukat meslektaşımın yanında çalıştığı avukata sırt döneceğini sanmıyorum. Hele hele bu miktarlar için dolandırıcılık lafını takrarlamıyorum bile...

Acaba siz panik halinde biraz abartmış olabilir misiniz?
Old 09-07-2013, 16:51   #22
stajyerav

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
Sayın meslektaşım, üzerinde konuştuğumuz paranın miktarı ne kadardır?

ikinci kez istenen dosya masrafının bir kısmı için (çok fazla olmadığını tahmin ediyorum) hiçbir avukat meslektaşımın yanında çalıştığı avukata sırt döneceğini sanmıyorum. Hele hele bu miktarlar için dolandırıcılık lafını takrarlamıyorum bile...

Acaba siz panik halinde biraz abartmış olabilir misiniz?

800 liralık bir meblağ söz konusu ve dün eski işverenimle konuşmaya gittim o hala ben bilmiyorum diyor. Siz meslektaşlarım söylediğim sözler için beni ayıplayabilirsiniz ama ben hiç abartmıyorum ve söylediğim sözlerin arkasındayım. Bu insanların yaptığı hareket dolandırıcılık değil de nedir??
Old 11-07-2013, 13:23   #23
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan stajyerav
800 liralık bir meblağ söz konusu ve dün eski işverenimle konuşmaya gittim o hala ben bilmiyorum diyor. Siz meslektaşlarım söylediğim sözler için beni ayıplayabilirsiniz ama ben hiç abartmıyorum ve söylediğim sözlerin arkasındayım. Bu insanların yaptığı hareket dolandırıcılık değil de nedir??

İstisnalar kaideyi bozmaz ancak kaide bir avukatın yanında ki stajyerini 800 TL için dolandırmamasıdır.
Old 12-07-2013, 01:17   #24
thejustice

Söz konusu parayı siz verip o iş yeri ile bağlantınızı kesmeniz görüşündeyim. Hukuki soruların yanıt bulduğu ve hukuksal paylaşımların gerçekleştiği bu sitede başka kişilerin tartışmalarının dışında kalmanızı tavsiye ederim. Hasıl olacak bir şikayette emniyeti suistimal suçu oluşacaktır ve mesleğin başında sizi sıkıntıya sokabilecektir. Konuşmakla olmadığı takdirde parayı ödemeniz sizin yararınıza olacaktır.
Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi