Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Konu Değerlendirmeleri Ve Mesajlardaki Yıldızlar

Yanıt
Konu Notu: 5 oy, 3,80 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-04-2002, 20:47   #1
Admin

Yeni Fikir Konu Değerlendirmeleri Ve Mesajlardaki Yıldızlar

Merhaba,

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: juris
yildizlarin sayisina karar veren kimdir?

Bir kaç üyemiz tarafından sorulan bu sorunun yanıtı basit: siz!

Mesajların listelendiği ekranda bazı konuların yanında "NOT" başlığı altında gördüğünüz yıldız işaretleri o konuyu okuyan site üyelerinin verdiği "oya" (değerlendirme) göre belirmektedir, site ile ilgisi yoktur.

Bir konuyu okurkan ekranın en altına inerseniz orada "DEĞERLENDİRME" başlığı altında bir hane göreceksiniz, o haneden 1-5 arası bir not seçerek konuyu değerlendirebilirsiniz. Her üye her konuyu ancak bir kez değerlendirebilir.

Bu özelliğe niye ihtiyaç duyuluyor derseniz, bana göre ihtiyaç duyulmuyor açıkçası! Ancak bu özellik forum programının özelliği idi ve ben de özellikle iptal etmedim, belki dileyen kullanabilir diye.

Nasıl kullanabilirsiniz?

Örneğin bir meslektaşımız yeni bir konu başlığı altında bir içtihatı sizlerle paylaşmışsa ve o içtihatı siz de önemli buluyorsanız, o konuya yüksek bir not vererek, konuların listelendiği ekranda diğer üyelerin de dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz.. Pratik kullanım alanlarından biri bu.

Yalnız bir hususa dikkat ediniz: Mesajlar ayrı ayrı değerlendirilemez! Değerlendirdiğiniz şey tek tek mesajlar değil, tüm mesajlardan oluşan konu başlığının tamamıdır ve değerlendirme de mesaj için değil, konu içindir.

Açıklayıcı olduğunu umarım..

Saygılarımla,
Admin
Old 06-04-2002, 22:01   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Sn. Admin,

Not verme işlemini denemek istedim. Verdiğim not doğrudan ekrana çıktı. mesela 5 -iyi- verdiğim not, 5 yıldız olarak çıktı. Bu biraz garip geldi bana. Muhtemelen verilen ilk nottu ve bu ekrana olduğu gibi çıktı...

Bu sonuç doğru mu? Gerçi çok önemli bir olay değil ama, merak ettim sadece..

Selam ve saygılarımla..
Old 06-04-2002, 22:40   #3
Admin

Sayın Tikici,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av. Mehmet S. Tikici
Sn. Admin,

Not verme işlemini denemek istedim. Verdiğim not doğrudan ekrana çıktı. mesela 5 -iyi- verdiğim not, 5 yıldız olarak çıktı. Bu biraz garip geldi bana. Muhtemelen verilen ilk nottu ve bu ekrana olduğu gibi çıktı...

Bir konuya kaç kişi not verdikten sonra notun "görünür" olacağını ayarlamak benim elimde. Bu ayar normalde 3. Ancak ben bir süreliğine bu ayarı "1"e düşürdüm ve bu nedenle de ilk not verenin oyu anında görünür oluyor.

1 ayarı doğru bir ayar değil, çünkü konuyu başlatan herkes kendi konusuna en yüksek notu verebileceği için her konunun "5 yıldız" alma riski var. Ancak ayarı şu anda 1 yapmamın sebebi bu özellik öğrenilinceye kadar tanınsın, dikkat çeksin ve kullanılsın diye. Nitekim ayarı bire düşürür düşürmez, notlar belirdi ve hemen "bu yıldızlar nedir" diye sorular gelmeye başladı.

Konu öğrenilince (ve forum 5 yıldızlık mesajlarla dolmaya başlayınca!) ayarı tekrar yükselterek, normal bir seviyeye getireceğim.

Saygılarımla,
Old 05-05-2002, 22:41   #4
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Admin
Konu öğrenilince (ve forum 5 yıldızlık mesajlarla dolmaya başlayınca!) ayarı tekrar yükselterek, normal bir seviyeye getireceğim.

Evet, etrafın yıldızlar geçidi olmaya başlaması ile birlikte ayarı bir kademe yükselttim. Artık bir konunun notunun görünür olması için en az "2" ayrı kişiden not almış olması gerekiyor. Böylece konuyu başlatan üyelerimizin kendi konularına verdiği not (=5 yıldız!) hemen görünüyor olmuyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi