Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Ev Hayvanları

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-02-2002, 22:02   #1
gmagdenli

Varsayılan Ev Hayvanları

Lutfen bana yardimci olun,
Komsum oglu korktugu icin fiziksek hic bir saldirida bulunmayan köpegimi apartman yönetimi karsi cikmadigi halde attirmak icin dava acmakla tehdit ediyor, ayrica birde ogluna verdigi psikolojik zarardan dolayi tazminat davasi, benim neyapmam gerekir, ayrica 6 ay sonra zaten tasiniyorum, ama 1 gün dahi bekleyemezmis, lutfen neyapabilirim yardimci olun
Old 21-02-2002, 22:02   #2
Vefa

Merhaba,
Köpeğiniz fiziksel bir saldırıda bulunmasa bile komşunuz bu konuda dava açabilir. basından sizde izlemişsinizdir apartmanlarda evcil hayvan besleyenler bağımsız bölüm sahiplerinin açtıkları davalar sonunda ya bu sevdikleri dostlarından ayrılmak ya da yeni bir ev bulmak zorunda kalıyor.

Siz, 6 ay sonra bulunduğunuz daireyi tahliye edeceğinize göre pek sorun kalmıyor zira dava açmak duruşma vs. derken bu süreç zaten 6 ayı bulacaktır.

Ancak Manevi tazminat davası açması pek mümkün gözükmüyor. Daha doğrusu açar ama herhangi bir sonuç elde etmesi zor . Zira manevi tazminat davasının koşulları sizin olayınızda yok.
Old 21-02-2002, 22:03   #3
GMAGDENLI

Sayin mesajima yanitveren,
Öncelikle ilginiz icin tesekkürler, benim korkum bu komsumun eski bir ünlü politikaci olmasi ve bunu lehine kullanmaya calismasi, bir doktordan cocugunun en az 2 yil benim köpegimi görmemesi gerektigine dair bir rapor almis ve sanirim davasini buna dayandiracakmis,bu rapor nederece güvenilir bu Türkiyemiz ortaminda biliyorsunuz iliskilere ve kim oldugunuza bagli, eger davanin 6 aydan daha kisa sürmiyecegini bilirsem o zaman dayanip sonuna kadar savasicam ve eger tazminat davasini kazanirsam karsi dava acicam, bu konuda nasil emin olabilirim yardimci olabilirmisiniz, veya Ankara da bu konuda güvenebilecegim bir avukat tavsiye edebilirmisiniz?

TESEKKULER
Old 21-02-2002, 22:03   #4
Dost

Sayın gmağdenli,
Rahat olun. Sayın Vefa haklı. Böyle bir davanın karara bağlanması ve kararının uygulanması altı aydan önce sonuçlanmaz.Komşularınızdan korkmayın.Eski politikacılar istediklerini yapabilselerdi eskimezlerdi.

Avukatların hepsi güvenilirdir. Bana güvenebilirsiniz.

Avukat önerilmesi bu konu için gereksizdir; her avukat
bu davada size yardımcı olabilir.Uzmanlık gerektirmeyen,
''zaten kaybedilecek'' bir davanız var...

Köpeğinizi benim için de okşayınız

Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02955890 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.