Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Zina davasi ve tuzak arti mal paylasimi..?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-09-2011, 01:21   #1
Leylak..

Varsayılan Zina davasi ve tuzak arti mal paylasimi..?

Iyi calismalar cok yararli bir site cok tesekkür ederim her seyden önce... Ben 15 yillik evli bir bayanim 16 yasinda ailemin rizasiyla evlendim almanyaya gelin geldim iki cocugum var 13 ve 5 yaslarinda... Geldigim andan itibaren ailesinin baskilarina magruz kaldi sözel olarak sonralarda esimin uyusturucu madde ve alkol aldigini ögrendim mücadele ettim fakat olmadi sinirlendiginde yada cani istediginde cekinmeden aliyordu gece hayati vardi aileme sölemedim cekiniyordum güzellikle halletmeye calistim aramizda tabiki tartismalar oluyor ve sorumluklrini yerine getirmiyor ve mutsuz ediyordu cocuklarimi ve beni sorumsuz olmasida birlesince git gide ucurum dahada büyüdü cok sey yasatti pisikolojik sorunlari oldugunuda düsünmeye basladim sürekli bir hafizaa kaybi yada kullandigi seylerden dolayi tutarsiz biri oldu cikti dedigine demedim demedigine dedim der hale geldiher sekilde siddet gördüm fakat elimde delilim yok tek sahit olan cocuklarim ve bn ayrilmanin dogru olacagina karar verdim cesaretim yoktu yada ciddi deildim diyordum yapma böle giderim die ama aldiris etmiyordu bir anda kestirip attim ve ailesine bir sekilde acikladim bnden taraf oldular anladiklarini fakat iki cocuk oldugunu kendi ailemde ayni cekilde kadinsin ne yapar ne edersin birde gurbettesin falan istedigini yapsin sende kendi hayatina bak dediler bnde caresiz kaldim tek care esime olmadigini anlatip anlasmali bosanmakti ailemden hc bir kim yok yasadigim yerde böle daha iyi olucagini düsündüm ve evden gitmedim bosanmada acmadim sogumustum oda bnden ayni sekilde hayatinda kadinlar oldugu biliyordum her gecen gün saygisiz bir hal aldi evliligimiz artik es hayatida yasamaz ve bana sen kadinmisin seni kardesim olarak görüyorum falan filan hakaretler edip dövüp sövüp cekip gidiyordu iki senenin sonunda bana nete gir kafani dagit sende diyordu kendi neti elinden düsürmezdi ama ne yapar ne eder bilmezdim ama eglendigini ve bizi unuttugunu iyi biliyiorum sordugumda iste bir sey okudum ona gülüyorum bilmem ne derdi ... Bende bagirip cagirdigi ve cekip gittigi bir gece nete girdim ve bir sohbet odasi cikti karsima ve bilgisayar kullanmayi bilmesemde oranin cet sayfasi oldugunu bilmesemde bi girdabin icinde buldum ama yazmaya calismak diyim iyi geldi ve bu böle devam etti bnm ses anlamistimki bana ve cocuklarima verecegi sevgiyi saygiyi buraya veriyor bizi görmüyordu sonra daha detaylariyla ögrendim ama is isten gecmis oldu cünkü bunun farkina varmis ve kayit programi yerlestirmis bana actigi msn nin sifresini zaten biliyordu bn bu dönem icersinde bir kisi ile sürekli konusuyordum bilmiyordum onun kayit ettigini ve bir gün söledim böle böle die bize göstermedigin ilgiyi baskasi gösteriyo die evet bn biliyorum ne olcak gitme ayrilma bnden ama istedigini yap diyordu sasirmistim bnde bunu sölemesinin rahatligi ile konusmaya devam ettim aramizda duygusal bir bagda olmustu o kisi ile bu bana artik sen aldatiyorsun beni demeye basladi iste bnle olmuyosun agza alinmicak hakretler eder olmustu anneligim kadinligim her seyi hice sayar olmustu ki bn anneligime laf edilicek bir anne deilim en iyi sekilde yapan ve tüm gücüyle yapmaya calisan bir kadinim... buna cevrem sahittir kendisi cocuklarinin ne istedgi var ne derdi var toplantimi var yada acmi susuzmu düsünmeyen biridir .. Sonra ayrilalim demeye basladi gidebilirsin dava acabilirsin diyordu ve tartisma sirasin senin bütün konusmalrin bnde elimde dagiticam herkeze diyordu saskindim ne yapacagimi bilemedim bu böle 6 7 ay sürdü tehdirleri assalamari kendisi gece evden cikar sabaha karsi gelir ve bazen bir iki gece gelmezdi bn o zaman lar allatan almis ikna etmeye calismistim cocuklarimiz madur olmasin düzgün ayrilalim die ayni sey bnm icin yapilmiyordu evet bn anneydim kadindim ama bnde insandim toplam 3 bucuk yildir siddet görüyordum bi tek hos söz duymuyordum hatalyidim belki ama olmustu artik kanit toplamak icin böle bir sey yapacagini nerden bilebilirdim esimdi cocuklarimin babasiydi bn sirf cocuklarimin hatri icin bir cok seyini görmezlikten gelmistim dövmesini sövmesini ama o... denmesini kaldiramadim hmde cocuklarimin önünde iyiden iyiye bitmisti bnde tmm öle diyorsan ayrilalim dedim bir sey almicaksin üzerinde evliligimiz icinde aldigimiz mülkler vardi derdinin para oldugunu taa ayrilmak istedigimde sölemisti senle onlari paylasicam bide almanya oldugu icin yüklü nafaka ödemek zorunda kalicakti bana kadinlik yapma ama evde kal böle daha karli die sölemisti uzun oldu belki ama soruma cvp bulabilmek icin vede dolu oldugum icin kusuruma bakmayin .. sonunda evin satisi icin bankaya gittik kiredisini öedemekte bulundugumuz bir ev vardi ban orda agza linmicak seyler söledi ve bnde atmiyorum imza diyip ciktim ve beni kolumdan tutup arabaya bindirdi arabada dayak atti sonra yola kenarina cekti ve indirdi bnde mudahale ettim kendisine o aciyla polise gittim sikayet ettim anlattim her seyi evden uzaklastirildi sonrasindada dönmedi koruma süresi bitene kadar hc bir tepki vermedi sadece sikayetini geri alsin die haber yollamis bnde gittim polise alma dediler almadim ifademde bosanmak istedigimide belirmistim ... 2 ay sonra türkiyeye gidip üzerindeki mülkleri satmis duyumlarim bu yönde ve bilirtilerinide gördüm mesajlar atti tel acti sattim hpsini kedim yiyecem bir sey vermicem ama cocuklarindan bahseden yoktu 7 aydir kendi basima geceimi sagliyorum tek kurus almadim vermedidide yavrularimi görmeye bile gelmiyor her konuda magdur birakiyor hem calisip hm onlara bakiyorum kit kanaat geciniyorum... Cocuklarim icin nafaka davasi acttim bir tek buna cözüm bulabildim henüz hc bir sey almadim dava olumlu sonuclandi ve davanin sonuclandigi gün altina lüx bir arac cekmis bnde cocuklarimin isteklerine nasil karsilik vericegimi düsünür olmustum arkasindan evi satmaya zorladi bn öedemem sen ödersin kirediyi die evide saattim halen oturuyor ve esime kira ödüyorum satilan kisinin ödemesi henüz baslamadigi icin ... ve bu zamandan sonra bir kac gün önce elime tebligat geldi ve bn halen ne yapacimi bilmiyorum inanin cok magdur durumdayim hakettimi de biliyorum cünkü kimseye acimamak gerekiyormus yoksa acincak duruma düyüormusuz... zina davasi acicam demisti kayitlara dayanarak görüsmem olmadi o kisi ile... esiminde böle görüsmelrini biliyorum ama bnm elimde böle deliller yok sirf cocuklarim icin kendim kazanarak gerek celisma gücümle grekse altinlarimi vererek gerekse kendi sahsima devletten gelen paralari vererek katkida bulunmdum ama cikarip bunlari verirken bunuda bn kattim die bir kagit yok elimde... 96 yilinda evlendim iki sene sonra calismaya basladim evime harcadim esimin ihtiyaclarina bile katkida bulundum ki bu alinan mülklerede kattim simdi sorum bnm halim ne olur dava acildi ne ve nasil karsilik vermeliyim satilandan ve satilmayandan yani 2002 den önce alinan mllardan hak talep edebilirmiyim etmek istiyorum hm kendim hem cocuklarim icin cocugum 1 yila yakin bisiklet istiyor ama avukat parasi yok ev kirasi yok su yok bu alamadim oda altina lüx arablar cekiyor cocuklarin velayetinden bahsetmiyor zina davasi actim seni mahfedicem diyor bnde öle ise cocuklari sana verirler diyorum bak kendin diyor yalvariyorum bir yol gösterin bnm msn de olan kayitlarim var onun kilerini bn nasil bulabilirim mhakemeye neler delil olur ikimizde kusurlu sayiliyoruz aslinda onun delili var bn affetmis oluyorum ickisini kumarini madde kullanimini... evden ayri ve her istedigini yapiyor kadinlarla yiyip icip gezdigini duyuyorum v.s ama duyum gecenin 3 de disari cikip takipmmi ediyim .. evde yasananlari nasil kanitlarimki evden ayrilmadan önce yaptiklarini ve sonrasinda yaptiklarini yanimda birileri varken hc bir sey yasamdikki cocuklarim biliyor bir tek onlar dinlenirmi davada ailesi sölemdigini birakmadi esime dostuma cocugum okula gidemez hale geldi iste annen böle böleymis die aile gizliligi diyorlar bumudur aile gizliligi bn neden bunca sene sustum kimselere duyurmadim öle zor durumdayimki umarim düzgün bir sekilde kendimi ifade edebilmisimdir yardimci olursaniz bana nasil adim aticagimi sölerseniz sevnirim görüstügüm avukatlar yardimci olmuyor vekalatimi veridigim avukat bile bana bn sucsuzken esimden ayrilmak istiyorum dava ac dedigimde acmamis düsünebiliyomusunuz ve geldigim durum hm basimi egik hemde hakklarimi kaybettimis oldum kimi suculucam bn simdi ac dedigimde acmayan avukatimi yoksa esimimi yoksa kendimi yoksa annesinimi babasinimi yavrularin var diyorlardi simdi dönüp bakmiyorlar bnm cocuklarimi sokakta gördüklerinde .. özür dilerim tesekkür ederim simdiden...
Old 24-09-2011, 23:49   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Avukatınızla yaşadığınız sorunu bir çözüme kavuşturmanız gerektiğini düşünüyorum.Eğer mevcut avukatınızla haklı sebeple devam etmek istemiyorsanız kendisine bunu ifade ediniz ve kendinize yeniden vekil tayin ediniz.

Eğer vekil tayin etmek için mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz ülkenin yasal olanakları içinde adli yardım servisinden yararlanabilirsiniz.

Aynı olanak Türkiye'de de mevcuttur.Baro adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

Her aşamada el yordamı ile ilerlemek yerine bir avukatın hukuk bilgi ve deneyiminden yararlanmanızı öneriyoruz.
Old 25-09-2011, 23:40   #3
Gemici

Sayın Katılımcı,

evlilik temelinden sarsılıp onarılması olanaksız olduğunda genel olarak anlattığınız durumlar yaşanır, kirli çamaşırlar ortaya atılır, eşler karşılıklı olarak birbirilerini suçlar ve diğerine en büyük acıyı çektirip intikam almak için ellerindeki tüm silahları cepheye sürerler.

Kültür ve eğitim bazı kişileri daha mantıklı davranmaya yatkın bir hale getirse bile durumda fazla bir değişiklik olmaz, çünkü söz konusu durumlarda eşleri yönlendieren hislerdir. Çoğu kimse sözünü ettiğim durumlarda bir psikoloğa veya aile danışmanlığına baş vuruyor. Size de tavsiye ederim.

Gelelim olayın hukuki yönüne.
Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile halen Almanya'da oturuyorsunuz. Almanya'da açacağınız bir boşanma davasında Türk kanunları uygulanır. Böyle olunca da Alman mahkemesi, zina suçlamasını, kanıtlanmak koşulu ile, boşanmada göz önünde bulundurabilir. Ama sadece bir boşanma sebebi olarak. Eşinizin 'zina davası açarım, seni mahfederim', türünden korkutmaları Alman mahkemesi tarafından ciddiye alınmaz. Alman mahkemesi sadece boşanmada Türk hukukunu uygulamakla yükümlüdür. Türk mahkemelerinin zina ile ilgili düşünceleri bu mahkemeyi bağlamaz.

Yazdıklarınızın hepsini, Av.Habibe YILMAZ KAYAR'ın da belirttiği gibi, avukatınızla konuşmak zorundasınız. Önemli olan güvenebileceğiniz bir avukatınızın olması. Avukatınızın boşanma davasını açmamasının bir sebebi vardır bence, bunu kendisi ile açıkça konuşun. Gerekirse başka bir avukat tutabilirsiniz. Ama bu avukat iyi değil, istediğim davayı açmadı düşüncesi ile avukat değiştirmenin bir faydası olmayacağını da bilmeniz gerekir.

Çocukların nafaksı, kredi borcu, borcu kimin ödeyeceği konularında gerekirse bir Schuldnerberatunsstelle'ye (borçlular için danışma yeri) müracaat edebilirsiniz. Schuldnerberatung ve başka bir sosyal yardım kurumu devlet tarafından finanse edildiği için sizden para almaz, gerekirse diğer sosyal konularda da size yardımcı olur.

Saygılarımla
Old 26-09-2011, 21:42   #4
Leylak

Sorularima verdiginiz cvplar icin tesekkür ederim fakat beni nasil bir yol takip edecegim konusunda aydinlatmanizi istiyorum .. dava acilmis durumda magdur duumdayim ne yapacagimi bilemiyorum bunlar olan seylermidir yani bölemi olur dava türkiyede acildi nasil bir yol izlemeliyim hc bir sey talep etmeden ayrilmalimiyim... satilan mülklerden hakkimi nasil alirim cok kötü günler gecirdim bunlar icinde bosandiktan sonrami hakkimi aramaliyim ...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi