Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-11-2009, 12:22   #361
Av. Taner BAŞ

Digitürk'te geçen hafta "Baba" gösterimdeydi.
1972 yılında çekilmesine rağmen ve bir kaç kez izlememe rağmen hala çok büyük keyif verdi izlerken. İzleme şansı olmayanlar için hatırlatıp ısrarla tavsiye ediyorum.
Old 04-11-2009, 18:41   #362
Tuğba Sinem Özsaygılı

dünya sinemasından - the kite runner

benden seçmeler ;

the life of david gale
big fish
the edge of love
hidh fidelity
black(hindi)
ken park
mozart and the whale - şiddetle tavsiye .
Old 08-11-2009, 15:22   #363
Münzevi

Yonetmenligini Frank Coraci'nin yaptigi basrollerini Jackie Chan, Steve Coogan'in paslastigi 80 gunde Dunya Turu "Around the World in 80 Days" macera, komedi ve tarih sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Ingiltere Merkez Bankasindan soygun yapan Lau Xing (Jackie Chan) Phileas Fogg'un (Steve Coogan) evine saklanir. Eve gelen polisleri atlatan Phileas daha sonra saatte 50 mil hiz sinirini asarak Royal Academy of Science'a gelir ve bu kuruma yeni buluslar kazandirmak istedigini dolayisi ile dunyayi gezmek istedigini soyler. Akademi ise dunyada kesfedilmedik hic bir seyin kalmadigini savunarak Phileas'i rencide eder. Phileas bu sefer bankayi soyan Lua Xing adindaki Cinli gencin Cin'e kacmis olabilecegini ve onu oradan bulup ulkesine geri getirecegi sozunu verir. Bunun uzerine Akademi, ulkenin iyiligi icin Phileas'i Cin'e gondermeye razi olur. Phileas ise Lua'ya bir hesaplama yaptigini ve 80 gunde tum dunyayi dolasabilecegini ve eger bunu basarabilirse Ingiltere'ye geri dondugunde Bilim Akademisinin Baskani olabilecegini soyler. Lue Xing'in pesine bu arada Ingiltere'den bir Cinli cetede dussede Fransa'ya geldiklerinde ekibimiz onlari atlatirlar. Orada bir Fransiz ressami da aralarina alan ikili sirasiyla Avrupa, Turkiye'den gecerek, Hindistan'a oradan da Cin'e ve Amerika'ya gidiyorlar. Gittikleri yorenin kiyafetlerini giyen 3 kafadarin komedi tarzindaki maceralarinda baslarina gelmedik kalmiyor.Osmanli zamaninda Istanbul'a gelen ekibimiz Osmanli yetkilileri tarafindan sehre giriste Turkce olarak "hosgeldiniz" lerle karsilaniyor.
Old 09-11-2009, 18:17   #364
kordelya

"Aşk Geliyorum Demez" eski Türk filmlerini hatırlamak isteyenlere tavsiye edilir. Yüzünüzde hafif bir tebessümle izleyeceğiniz, tam bir Türk filmi. Yeni ve özgün sahneler arıyorsanız tamamen yanılıyorsunuz, ama yinede insanı mutlu ediyor, sonunun daima mutlu biteceğine inandığımız ve bari filmlerde görelim dedimiz güzel sona bağlıyor bizi. Bu kadar kötü olayın yaşandığı bu gibi zamanlarda gerçek olmasa da olsun diye düşleyeceğimiz bir film, bana kalırsa izleyin.
Old 09-11-2009, 20:41   #365
f.a

ben büyük bir merakla "2012"yi bekliyorum.çünkü bilim kurgu tarzında filmler benim dikkatimi daha ok çekiyor
Old 11-11-2009, 23:07   #366
Av.Denizcan Sarıkaya

The Reader...izlenmeye fazlasıyla değer bir film
Old 14-11-2009, 01:05   #367
Münzevi

Alıntı:
Yazan f.a
ben büyük bir merakla "2012"yi bekliyorum.çünkü bilim kurgu tarzında filmler benim dikkatimi daha ok çekiyor

Bugun vizyona girdi. En yakin zamanda izlemeye gidecegiz.. Ben de cok heyecanla bekliyordum uzun zamandir. Yalniz yonetmenin Kabe'nin yikildiginI gosterdigi sahneyi cikarmasi iyi olmamis. Buna sebep olarak asiri'lardan alabilecegi tehditleri sebep gostermis.
Old 15-11-2009, 18:43   #368
nilgün kandaz

*Bride Wars ( Gelin Savaslari ) filmini önerebilirim...

*Transformers (Revenge of the Fallen) (2009) (1. filminide seyredebilirsiniz..

* Bruce Willis'in yeni filmi (Suretler)

* 2012 ...
Old 15-11-2009, 19:35   #369
Av. Güneş Körükcü

Alıntı:
Yazan f.a

bende izlemek istiyordum ama güzel değilmiş. the day after tomorrow ve diğer bu formattaki filmlerden farkı yokmuş. genel yorumlar bu yönde .
Old 16-11-2009, 02:12   #370
Opioid

Mutsuz

Bu akşam The Watercolor filmine gidelim dedik.Haluk Bilginer'i ve diğerlerini görünce girdik elbette.
Yer göstericiye ihtiyaç duymadan koltuklarımıza ulaştık..........
.......
...
......
..........
(SAKIN GİTMEYİN SAKIIIINNNNN..!!!!!)

(şu anda saat:02.13
sabah nöbetim var 112'de ve rüyama girecek diye uyuyamıyorum)
Old 18-11-2009, 16:34   #371
kordelya

2012 efektleri açısından oldukça etkileyiciydi. Oyunculuk da güzeldi fakat bu iki husus dışında konunun içi boştu çok klasikti. Sadece efekt görmek istiyorsanız tavsiye ederim çünkü ayrılan bütçeye değmiş doğrusu kendinizi orda gibi hissediyorsunuz ama daha fazlasını beklemeyin derim.
Old 19-11-2009, 23:47   #372
Av.Denizcan Sarıkaya

Mean Machine
Futbolu sevenler için.
Jason Statham ayrı bir renk olmuş filmde.Müzikler de çok güzel.
Old 23-11-2009, 12:23   #373
Hasan Çömçe

2012 müthiş bir film. orada olanların bir de gerçeğini düşününce işin önemini bir kez daha kavrıyor insan...
Old 23-11-2009, 17:28   #374
kordelya

The Twilight Saga:New Moon
Kitaba bağlı kalıp olayın tamamını vermeye çalışmışlar ancak ilki kadar başarılı olamamış malesef. İzlerken yer yer sıkılabileceğiniz, kitabını okumadan filmden çok da zevk almayacağınız hale gelmiş. İlk filmdeki yönetmen ile yola devam etmemenin sancıları diye düşünüyorum .
İnsanlar şimdi meraktan gitseler ve gişe hasılatı kırılmış olsa dahi tutulma'ya ilgi azalacak. Okadar çok sevdiğim bir yapımın bu kadar vasat çekilmesi üzdü beni. Daha etkileyici sahneler ve daha iyi beyazperdeye aktarılmış bir senaryo beklerdim. Tabi yine de takdir sizin, izleyip notunuzu verirsiniz. Ama çok fazla bir şey beklemeyin güzel başlayıp bağlanamayn bir sonla kapanıyor sahne...
Old 28-11-2009, 12:15   #375
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan kordelya
The Twilight Saga:New Moon
Kitaba bağlı kalıp olayın tamamını vermeye çalışmışlar ancak ilki kadar başarılı olamamış malesef. İzlerken yer yer sıkılabileceğiniz, kitabını okumadan filmden çok da zevk almayacağınız hale gelmiş. İlk filmdeki yönetmen ile yola devam etmemenin sancıları diye düşünüyorum .
İnsanlar şimdi meraktan gitseler ve gişe hasılatı kırılmış olsa dahi tutulma'ya ilgi azalacak. Okadar çok sevdiğim bir yapımın bu kadar vasat çekilmesi üzdü beni. Daha etkileyici sahneler ve daha iyi beyazperdeye aktarılmış bir senaryo beklerdim. Tabi yine de takdir sizin, izleyip notunuzu verirsiniz. Ama çok fazla bir şey beklemeyin güzel başlayıp bağlanamayn bir sonla kapanıyor sahne...
Dün bende twilight saga:new moon filmini izledim.Bazen bende sıkıldım.Ama bunun sebebi galiba filmde edward'dan çok jacop'ın gözükmesiden dolayı Bu serinin tüm kitaplarını okudum ve bence breaking dawn filmlerin içinde en güzeli olacak
Old 30-11-2009, 17:01   #376
heyyou

Alıntı:
Yazan Tuğba Sinem Özsaygılı
dünya sinemasından - the kite runner

hidh fidelity

.

high olanıysa söylediğin çok güzel bir film gerçekten aklıma gelmişken bulayım bi yerden
Old 30-11-2009, 17:03   #377
heyyou

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Mean Machine
Futbolu sevenler için.
Jason Statham ayrı bir renk olmuş filmde.Müzikler de çok güzel.

vinnie jones'lu olanı söylüyorsun değil mi ? gerçekten güzel filmdi,britanya yapımı olunca güzel oluyor tabi futbol filmi.
Old 01-12-2009, 13:23   #378
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan heyyou
vinnie jones'lu olanı söylüyorsun değil mi ? gerçekten güzel filmdi,britanya yapımı olunca güzel oluyor tabi futbol filmi.

Old 01-12-2009, 13:53   #379
Gülümse

Alıntı:
Yazan Talha_Said
2012 müthiş bir film. orada olanların bir de gerçeğini düşününce işin önemini bir kez daha kavrıyor insan...

Bilim kurgu özellikle görsel animasyonlardan hoşlanıyorsanız bu filmi seyretenizi tavsiye ederim. Filmin konusu gelince bugüne uyarlanmış Nuh'un gemisi hikayesi
Old 03-12-2009, 21:29   #380
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Talha_Said
Grsel olarak süper bir filmdi.Konu zaten saçmaydı.Doğal olarak gerçeğini düşünmek bile düşünülemez
Old 07-12-2009, 08:30   #381
kordelya

7 Kocalı Hürmüz

Çok eğlenceli, çok hareketli bir eser ortaya çıkmış doğrusu, oyuncu kadrosunu da göz önüne alınca izlenmeye değer. Hayatın stresinden biraz uzaklaşıp 2 saat de olsa düşünmeden gülmek isterseniz izleyin, mutlaka tavsiye ederim.
Old 07-12-2009, 14:24   #382
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan Opioid
Bu akşam The Watercolor filmine gidelim dedik.Haluk Bilginer'i ve diğerlerini görünce girdik elbette.
Yer göstericiye ihtiyaç duymadan koltuklarımıza ulaştık..........
.......
...
......
..........
(SAKIN GİTMEYİN SAKIIIINNNNN..!!!!!)

Bu filmi izlemek istiyorum; siz böyle ısrarlı bir şekilde "sakın gitmeyin" deyince nedenini merak ettim doğrusu! Kötü müydü, korkunç muydu? Sorun neydi
Old 07-12-2009, 18:53   #383
yalcin3

Neşeli Hayat
Merak ettiğim bir filmdi.Çok beğendim,sımsıcak bir filmdi.Yalnız BKM Mutfak oyuncularının bazıları zoraki olarak oynatılmış gibi,yani onlar oynasın diye filme gereksiz birkaç rol eklenmiş sanki.Büşra Pekin Ayla Şenyurt rolüyle gerçekten döktürüyordu,zaten mutfak oyuncularından en çok O'nu beğendim.Diğerleri oturmamıştı Çok Güzel Hareketler Bunlar izliyormuşum havası verdi.Yılmaz Erdoğan oyunculuğunun zirvesine çıkmış,Cezmi Baskın'ın olduğu yerler filmde beni en çok güldüren sahneler oldu,keşke O'nun olduğu sahneler daha fazla olsaymış.Kısacası içinizi ısıtacak,birazcık sizi tebessüm ettirecek bir şey istiyorsanız kesinlikle bu filmi izleyin.
Old 07-12-2009, 22:26   #384
Opioid

Alıntı:
Bu filmi izlemek istiyorum; siz böyle ısrarlı bir şekilde "sakın gitmeyin" deyince nedenini merak ettim doğrusu! Kötü müydü, korkunç muydu? Sorun neydi

Fazla sanatsaldı(!), konusu ucuzdu, göz yorucuydu, sinir bozucuydu.
Sanatsa sanat amenna! Ya biz toplumca hazır değiliz o kadar sanata,
yada sanat razı değil çok fazla gönlümüze akmaya.
Tamam! Peyzajlarla bezeli olması, konuşulan dil(İngiliz İngilizce'si),
sinemada kendi alanında ilk film olması..
bunlara eyvallah.
1_Bana göre sanat bir yerdeyse, orada mana da olmalı.
2_Bir yemek yerken, salatayı ayrı, ana yemeği ayrı,çorbayı ayrı yeriz.
Hepsini bir tabakta toplamak ne daha lezzetli yapar onu ne de sanatsal
Resim ve sinema aynı tabakta olmamış bana göre.
Filme beraber gittiğim arkadaşımla,
çıkışında konuştuğumuz bir kaç kötü kelime dışında kimseyle tartışmadım aslında filmi.
Gitmenizi şu anda istiyorum.
Neyse yazacak bir bu kadar şey daha var fakat filmin de bu kadarını izlemiştim zaten

Özetle: O kadar "art" niyetli olmamak lazım

Saygılarımla..
Old 14-01-2010, 20:03   #385
Av.Denizcan Sarıkaya

Body of lies:Leonardo DiCaprio resmen döktürmüş.Russell Crowe biraz sırıtmış film de.Gitsin Gladyatör tarzında bir şeyler yapsın.Ama filmin üstüne denecek bir şey yok.Çok emek harcandığı belli

SPY GAME:izlenmesi durumunda içinizdeki boşlukları dolduracak bir film.Duygusal sahnelerde arkadan gelen o müzik ayrı bir güzellik içeriyor.Robert Redford ve Brad Pitt harika bir oyunculuk çıkarmış.Her film de bu ikili beraber olmalı

Catch me if you can:Leonardo DiCaprio yine döktürmüş.Gülmekten kırılacağınız o kadar çok yer var ki.Gerçek bir yaşam öyküsünden alınmış.Frank Abagnale Jr. adındaki kişinin sahte çeklerle işe başlayıp kimsenin yapamadığı işlere kalkışmasını anlatıyor.Dicaprio sahte belgelerle pilot,doktor,ve yanlış hatırlamıyorsam avukatlık yapıyor.Tabi onun izini süren Tom Hanks de başrolde
Old 18-01-2010, 16:09   #386
Av.Barış

Avatar filmini yeni izledim.Tam bir hayal kırıklığı diyebilirim.
Görselliğin abartılmasından başka hiçbir şey yoktu filmde.

Ancak izlediğim başka bir film varki sanki hollywood sinemasına nazira yapılmışçasına sadece 15.000 $ bütçe ile çekilen olağanüstü bir korku-gerilim filmi;
"Paranormal Activity"

Bir tarafta yaklaşış 250 milyon $ bütçe ile çekilen ve 3 saat boyunca sıkıldığınız bir filme karşılık çok cüzzi bir bütçe ile çekilen korku başyapıtı.

İzleyip siz karar verin.
Gerçektende insan özellikle yanlız izleyince bayağı korkuyor.
Old 08-02-2010, 14:11   #387
Av.Özgür KARABULUT

Varsayılan Karanlıkta Dans (Dancer in the Dark)

Belki daha önce defalarca yazılmıştır ama defalarca izlenecek derecede müthiş bir film:

Old 27-02-2010, 15:57   #388
nostaljielif

TİTANİC.arasıra izlemek istediğim eski filmlerden biri.
Old 05-03-2010, 11:44   #389
av.fatihcoban

"Batman Begins" ve devamı niteliğindeki "The Dark Knight" filmlerini herkes mutlaka izlemeli; şiddetle tavsiye ederim.
Old 31-03-2010, 09:50   #390
Av.Duygu Işık Behrem

Dün akşam izledim. 'New York, I Love you'
İzlemek için çok geç kalmışım.
Çok etkileyiciydi ve bana fazlasıyla dokunaklı geldi. Görüntü yönetmenini özellikle tebrik etmek gerekir. Uzun zamandır aradığım bir şeyler vardı filmde. Sanırım bunun adı da zarafetti.
Ayrıca bu filmde Fatih Akın'a ayrılmış bir bölüm varmış, haberim yoktu. Bu bölümde de Uğur Yücel oynuyordu. Hem Fatih Akın'ı hem de Uğur Yücel'i çok sevdiğimden daha da hoşuma gitti, üstelik Uğur Yücel her zamanki gibi oyunculuk konusunda döktürmüştü. Sinemayı ve New York'u sevenlere tavsiye ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi