Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-08-2008, 12:20   #2341
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan görkem gövez
yaptığım imla hatasının anayasa mahkemesi başkanı olmaktaki aceleme engel olmayacağını düşündüğümü itiraf edip, eleştirilere ve alaycı sözlere rağmen evet, en iyisi olmayı çok çok istediğimi anlam veremediğim bu hırsımın her saat katlandığını itiraf ediyorum .

THS kurallarını esprili bir dille hatırlatmanın " alaycı" olarak algılanmasına üzüldüğümü;

"en iyisi olmanızı" gönülden istediğimi;

itiraf ediyorum.
Old 19-08-2008, 12:21   #2342
Av.Cengiz Aladağ

"Sigarayı bırakıyoruz" konulu foruma girerken utancımdan sigaramı söndürdüğümü itiraf ediyorum.
Old 19-08-2008, 12:21   #2343
görkem gövez

Duruşma salonlarında makama saygı-mesleğe saygı dengesizliği ile karar verene cevap vermeme adına mesleğe zarar verme görüntüleriyle karşılaştığımı adalet dağıtmakla görevli olan yargıçlarla adalet peşinde koşan avukatlar arasındaki adaletsizliğin, kendi adıma “ileride ben ne yapmalıyım, azarlayan tepeden bakanlardan mı yoksa azarlananlardan mı olmalıyım?” diye düşünmeme sebep olduğunu, bir kısım avukatların mesleğin adına leke sürmemek adına duruşma salonlarındaki kambur duruşlarını dikleştirmeleri gerektiğini ve gördüğüm bir takım manzaralardan aldığım hukuk eğitimi adına utandığımı adalet duygumun sarsıldığını itiraf ediyor, yaptığım imla hataları için şimdiden özür diliyorum.
Old 19-08-2008, 12:22   #2344
Nur Deniz

Varsayılan Adalet

Sevgili Görkem;
Hoşgeldin . kendi adıma bu site de hukukçu olmamama rağmen gördüğüm iyiniyet saygı, iyi şeylere teşvik, öngörü konusunda çok şanslı hissediyorum.Üyelik istemem mecburiyetten ama kalmak keyiften ve mutluluktan oldu. Bence daha sakin olmalısınız. Burdaki insanları olumlu , uyumlu, kariyer ve mevki kısmını çoktan aşmış, kendiyle barışık insanlar olarak gördüğüm için mutluyum.
Bu ne hız Görkem, sana bir tavsiye burda bir yerlerde adalet ararken karşılaşılan gerçek ve komik olaylar vardı. Onları okumanı tavsiye ediyorum. Çünkü ileriki yıllarda bu kadar acelecilikle, müvekkilin için çok önemli olduğunu hissettiğin bir davada 7 ay sonraya 2. celse atılırsa bayılabilirsin.
İnan bana söylenilen şeyler samimi. Kim tutar seni Görkem, Hadi başla bütün adaleti sen dağıt , hemen ve acil, herkesin memnun olacağına eminim.
Başarılar diliyor, tekrar hoşgeldin diyorum
Sevgiler..
Old 19-08-2008, 12:29   #2345
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan görkem gövez
kendi adıma “ileride ben ne yapmalıyım, azarlayan tepeden bakanlardan mı yoksa azarlananlardan mı olmalıyım?” diye düşünmeme sebep olduğunu,.

İkisini de olmamak sadece ve sadece kendi elinizdedir.
Old 19-08-2008, 12:32   #2346
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ben sadece sigarayı bırakmak, ama işte şimdi bir tane de içmek ve öyle bırakmak istiyorum

Sayın Demirel ile gurur duyduğumu i.e
Old 19-08-2008, 13:18   #2347
ege

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
önce düğün sonra misafir-tatil derken THS yi ve evimi özlediğimi i.e.....
aranızda olmak çok güzel....
Sevgili Akyüz,
bu mesajınızdan evlendiğinizi anlıyorum??
Yanlış anlamamışsam MUTLULUKLAR DİLERİM
Old 19-08-2008, 13:20   #2348
üye23159

ne yaparsam yapayım midye dolmadan vazgeçemeyeceğimi i.e
Old 19-08-2008, 13:32   #2349
üye18332

Mutlu

Alıntı:
Yazan ege
Sevgili Akyüz,
bu mesajınızdan evlendiğinizi anlıyorum??
Yanlış anlamamışsam MUTLULUKLAR DİLERİM

Sayın EGE;

Haklısınız okuyunca bende bu anlama geldiğini farkettim )Yinede teşekkür ederim.....evleneli 5 sene oldu ama yinede sağolun....
Ayrıca mutluluk dilekleriniz içinde.....
Evlenen eşimin kardeşi.....!!!bu dileklerinizi onlarla paylaşacağım.....nezaket ve ilginiz için çooookkkk teşekkürler!!!
Old 19-08-2008, 15:03   #2350
ecesaka

Stajyerlikten avukatlığa adım attığım son birkaç ay içerisinde buraya fazlaca uğrayamadığım için sizleri çok özlediğimi fark ettiğimi ve siteye giremediğim için utandığımı İ.E.
Old 21-08-2008, 12:01   #2351
Nur Deniz

Hala alıntı yapmayı beceremediğimi, yüzmeyi bir gün, araba kullanmayı bir gün, okumayı üç günde başarıp , hatta oğlumu bile erken (7 ay) doğurmama rağmen alıntı yapamadığımı itiraf ediyorum.
Old 21-08-2008, 12:04   #2352
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Hala alıntı yapmayı beceremediğimi, yüzmeyi bir gün, araba kullanmayı bir gün, okumayı üç günde başarıp , hatta oğlumu bile erken (7 ay) doğurmama rağmen alıntı yapamadığımı itiraf ediyorum.

Alıntı yapmak istediğiniz mesajın sağ alt kısmındaki "Yanıtlayın" yazısını tıklayıp, kolayca alıntı yapabilirsiniz.

Bu itirafa yanıt verirken, itiraf edecek bir şey bulamadığımı i.e.
Old 21-08-2008, 12:11   #2353
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Alıntı yapmaktaki başarısızlığınızın alıntı yapmayı anlatmaktaki başarısızlığımdan kaynaklandığını itiraf ediyorum.

(Alıntı için bakınız : http://www.turkhukuksitesi.com/showp...48&postcount=3 )
(Yazan'ı eklemek için bakınız : http://www.turkhukuksitesi.com/showp...&postcount=100 )

Sayın Av.Cengiz Aladağ'ı kısa ve özlü başarısı nedeniyle kutluyorum.

Saygılarımla
Old 21-08-2008, 13:36   #2354
üye18332

Alıntı:
Hala alıntı yapmayı beceremediğimi

benimde hala beceremediğimi ve sayın Konyalı tarifiyle deneme amaçlı bu mesajı yazdığımı i.e.
Old 21-08-2008, 13:37   #2355
üye18332

Yapabildiğimi gördüğümü ve Sayın Armağan Konyalı'ya teşekkürlerimi sunduğumu i.e..
Old 21-08-2008, 14:47   #2357
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
İlk kez birini istenmeyenler listesine eklediğimi itiraf ediyorum.

Ek itiraf: Saim bey değil...
Old 21-08-2008, 17:18   #2358
üye8180

Alıntı:
İlk kez birini istenmeyenler listesine eklediğimi itiraf ediyorum
.
Ben de kimseyi istenmeyenler listesine ekleyemediğimi İ.E. Birinden hazetmiyorsam, onu görmezden gelmenin daha mantıklı bir yaklaşım olduğunu, ' istenmeyenler listesine ' eklemenin, hazetmediğim kişiye bir anlam yükleme manasına geleceğini, dolayısıyla bu işlemin, olumsuz manada da olsa ona bir değer vermeyi sonuçladığını i.e. Bu arada Cengiz bey, forumda ne zaman size rastlasam, ' formu arıyor' işlemi ile meşgul olduğunuzu gördüğümü, sizin form aramalarınızdan benim başımın döndüğünü i.e. İmza: Kimler Forumda takıntılı üye
Old 21-08-2008, 17:31   #2359
Nur Deniz

Ben de kimseyi istenmeyenler listesine ekleyemediğimi İ.E.
Old 21-08-2008, 17:32   #2360
Nur Deniz

Özür dilerim itiraf sahibinden. gerçekten alıntı yapmaya çalıştığımı itiraf ediyorum
Old 21-08-2008, 22:01   #2361
Nur Deniz

Varsayılan Mesajlar

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Özür dilerim itiraf sahibinden. gerçekten alıntı yapmaya çalıştığımı itiraf ediyorum
Başardım. Tşk ederim. Ayrıca yeni gözlemlediğim bir diğer konu ise, buraya yeni üye olduğum zamanlarda bir mesaj yazdığım zaman yayınlanmasını beklerken çok heyecanlandığımı, son zamanlarda yazdığım mesajın hemen yayınlanmasından dolayı adeta çocuklar gibi sevindiğimi, teşekkür sayısında saplantım olduğunu, üye sayfamdaki teşekkürlerin tamamının görünmediğinde canımın sıkıldığını, ayrıca bana bir zamanlar adalet yok diyenlere şimdi dudak ucumla güldüğümü itiraf ediyorum.
Önce iyi ol, sonra çalış, daha sonra güven, sonra bekle, pes etme muhakkak ki başarırsınız.(Zor oluyor biliyorum ama çok güzel oluyor. )
İyiki varsınız.
Old 21-08-2008, 23:01   #2362
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
.
Bu arada Cengiz bey, forumda ne zaman size rastlasam, ' formu arıyor' işlemi ile meşgul olduğunuzu gördüğümü, sizin form aramalarınızdan benim başımın döndüğünü i.e. İmza: Kimler Forumda takıntılı üye

Verdiğimiz geçici (yoksa kalıcı mı?) rahatsızlıktan ötürü özür dileriz.
Old 21-08-2008, 23:31   #2363
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Aladağ'ın, büyük bir şirkette çok iyi bir hukuk müşaviri olarak görev yapabileceğini düşündüğümü i.e.
Old 22-08-2008, 09:15   #2364
Gülümse

Söz Aladağ'dan açıldığında, "Acaba sigarayı bırakmayı ciddi ciddi ne zaman bırakacak" diye düşündüğümü i.e
Old 22-08-2008, 09:22   #2365
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Gulumse
Söz Aladağ'dan açıldığında, "Acaba sigarayı bırakmayı ciddi ciddi ne zaman bırakacak" diye düşündüğümü i.e

Sigarayı bırakmayı ciddi ciddi düşündüğümü; biri çok yakın tarihte olmak üzere, bir çok bırakma girişimindeki başarısızlığım nedeniyle, THS ortamındaki sigarayı bırakma girişimine şimdilik uzak durduğumu; ama çok da uzakta kalamadığımı, "mesaj grevinde" bile o forumu hariç tuttuğumu; bu girişimin bırakma yönünde moral destek sağladığını... aslında "ben de bırakıyorum" demek varken, lafı gevelediğimi... itiraf ediyorum.
Old 22-08-2008, 11:02   #2366
Av.Cengiz Aladağ

"Mesaj grevi" nedeniyle aşağıdaki yazıyı buraya aktarmak zorunda kaldığımı itiraf ediyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
22 Ağustos 2008 saat 02:00 itibariyle “Meslektaş dayanışmasının önemini vurgulamak amacıyla” 3 günlük "mesaj grevine" başladım THS'de.

Peki ama neden? “Meslektaş dayanışması” nedir? Neden önemli? Neden bu dayanışmaya dikkat çekmeye çalışıyorum?

Bu sorulara yanıt vermeye çalışıyorum, yazarak.

Çoğumuz “O koca koca kanun kitaplarını nasıl ezberliyorsunuz?” sorusuna muhatap olmuş ve “Ezberlemiyoruz ki! Hukukçu olmak, kanun ezberlemek değildir; okuduğun kanunu anlayabilmek, yorumlayabilmek demektir.” yanıtını vermişizdir.

Elbette bilemediklerimiz, anlayamadıklarımız, yorumlayamadıklarımız olacaktır. Hukuk, gelişmeye açık, ucu bucağı bulunmayan bir alan.

Avukatlık, hukukun kamuya dönük, bağımsız yüzü. 1136 sayılı yasanın 1.maddesi avukatlığı, serbest meslek olmasının yanısıra, bir kamu hizmeti olarak tanımlar.

Avukatlığın bir kamu hizmeti olmasının bazı sonuçları vardır: Reklam yasağı, meslek kuralları gibi. Avukatlığın rekabete kapalı olması da bu niteliğinin bir sonucudur; avukatlar, ticaretle uğraşan kişi ve firmalar gibi, birbirleri ile rekabete girişmezler; tersine, dayanışma içerisinde mesleklerini sürdürürler.

Meslektaş dayanışmasının önemi, meslek kurallarında bile vurgulanmış, avukatlar arasındaki ilişkilerin düzenlendiği bölümün başlığı “Meslektaşlar Arası Dayanışma ve İlişkiler” olarak seçilmiştir.

Türk Hukuk Sitesi, meslektaşlar arası dayanışmanın simgelerinden biri haline gelmiş; övgü sevmeyen Admin'ine rağmen, hakettiği övgüyü alan bir hukuk dünyası olmuştur. THS'de meslektaşlar, ortak akıl yolu ile daha iyiye, daha doğruya ulaşmak için tartışmakta, birbirlerinin sorularını yanıtlamakta, eksiklerini tamamlamakta, yanlışlarını düzeltmekte ve hukuk biliminin her alanında bir üretim etkinliğinde bulunmaktadırlar.

Ancak, bu işleyişte bazı aksaklıklar olduğunu düşünüyorum. Sanırım bu aksaklıklar, ben yazmasam bile (ki yazmayacağım), hatta paragrafın ilk tümcesini okur okumaz, hemen meslektaşlarımın aklına gelecektir.

“Mesaj grevine” başlamamın tek amacı işte bu: Meslektaş dayanışmasının önemi ve bu konudaki aksaklıklar, hatalar üzerine düşünmemizi sağlamak.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla.
Old 22-08-2008, 11:36   #2367
caner87

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Mesaj grevi" nedeniyle aşağıdaki yazıyı buraya aktarmak zorunda kaldığımı itiraf ediyorum.

Yazınızı okudum ama kızmaz iseniz mesaj yazmama grevinizin sebebini anlayamadım,
forumda mesleki dayanışmayı ihlal ya da ihmal edenler olduğunu mu düşünüyorsunuz, ondan mı?
Kaçırdım sanırım ben anlayamadım,
Old 22-08-2008, 13:07   #2368
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan caner87
Yazınızı okudum ama kızmaz iseniz mesaj yazmama grevinizin sebebini anlayamadım,
forumda mesleki dayanışmayı ihlal ya da ihmal edenler olduğunu mu düşünüyorsunuz, ondan mı?
Kaçırdım sanırım ben anlayamadım,

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ancak, bu işleyişte bazı aksaklıklar olduğunu düşünüyorum. Sanırım bu aksaklıklar, ben yazmasam bile (ki yazmayacağım), hatta paragrafın ilk tümcesini okur okumaz, hemen meslektaşlarımın aklına gelecektir.

“Mesaj grevine” başlamamın tek amacı işte bu: Meslektaş dayanışmasının önemi ve bu konudaki aksaklıklar, hatalar üzerine düşünmemizi sağlamak.

Yeterli bir neden değil mi sizce?
Old 22-08-2008, 13:54   #2369
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Yeterli bir neden değil mi sizce?
Korkarım ki yeterlilikten de öte bir ihtiyaç. Ama sizin gibi ya herkes greve başlarsa, bizim gibi adaleti seven ve ihtiyaç duyanların üzülmesinden korktuğumu itiraf ediyorum.
Sn Cengiz Aladağ size bir anlaşma teklif ediyorum umaraım kabul edersiniz. Şimdi siz nolur susmayın ve bu kadar güzel cümleler kuararken bunuda bir forum alanı olarak açın. Herkes fikrini söylesin.Ne dersiniz. Yoksa sizi özleyeceğiz.
Old 22-08-2008, 13:59   #2370
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sn Cengiz Aladağ size bir anlaşma teklif ediyorum umaraım kabul edersiniz. Şimdi siz nolur susmayın ve bu kadar güzel cümleler kuararken bunuda bir forum alanı olarak açın. Herkes fikrini söylesin.Ne dersiniz. Yoksa sizi özleyeceğiz.

Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09177709 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.