Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-09-2007, 14:58   #1081
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
İtiraf ediyorum.Sanırım avukatlık genlerimde var.Vazife çıkarmadan yapamıyorum

aynen katılıyorum.

Ayrıca sizin yaptığınız durumdan vazife çıkarmak değil. Gereksiz yere kırıcılık yapılmasına vve bir haksızlığa başkaldırıdır. Bu yönüyle başkaldırınız sonuna kadar destekliyor ve takdirlerimi sunuyorum. Öte yandan durumdan vazfe çıkardığınız ileri sürülerek size yapılan eleştiriyi de içime sindiremediğimi belirterek kabul etmiyorum.

sayın Özdemirin yazısından sonra ve arkadaşımızın hatasını kabul etmesinden ötürü işi uzatmaın yararsız olduğu noktasına katıldığımı belirtmiştim aynen belirtemeye devam ediyorum.
saygılarımla
Old 23-09-2007, 15:21   #1082
Av. Can DOĞANEL

İşin uzadığı konusunda herkes mutabıkken, işin uzatılmaması gerektiği hakkındaki muhabbetin fazla uzadığını, işin uzatılmaması gerektiği hakkındaki muhabbetin fazla uzadığı ve uzatılmaması gerektiği hakkında yeni bir sarmala girilmemesi gerektiğini, aksi halde içinden çıkamayacağımızı, hatam olduğu ve bunu kabul ettiğim konusunun ise hüsnükuruntudan ibaret olduğunu düşündüğümü İ.E.
Old 23-09-2007, 15:25   #1083
halit pamuk

Sayın Admin'in 1080 no'lu iletisine aynen katılıyorum.

Siteye ilk yazdığım iletilerinden birinde, Yine Sayın Can Doğanel'i yanlış anlamış ve sert bir cevap vermiştim. Ve o ana kaadr yazılmış 5 iletimi de silmiştim.Daha sonra anladım ki, Sayın Doğanel, düşünülenin aksine çok iyiniyetli olarak o yazıyı yazdığını anladım.Kaldı ki, öyle olmasa bile, bu siteden ayrılma nedeni olması çok saçma olur.

Aynı şekilde Sayın Jeanne D'arc'la da benzer şeyler yaşanmıştı.

Çok iyi tanıdığınız insanlarla bile kavga edibiliyorsunuz, internet ortamında hiç tanımadığınız insanlarla haydi haydi bu tür şeyle yaşanabilir.

Saygılar,
Old 23-09-2007, 15:27   #1084
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Hatun Olguner

Unutma,dalgınlık bahsinde Adana rekorum var

Adliye içindeki günlük uğraşlarım arasında kalemlerde,duruşma salonlarında unuttuğum çanta,ajanda,anahtarlıklar v.s. yi aramak bulunuyor.Yıllardır duruşmalara dosya götürmüyorum,araması ve bulması zor oluyor.

Otomobilimin ahahtarını 1 hafta içinde üç kez kontak üzerinde unutmuşum,sabahları orada bulabiliyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Benden daha unutkan olduğunuzu düşündüğümü;

itiraf ediyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Hatun Olguner
Suat Bey"den ise yanıt alamadım,20 gün sonra,hatırlatınca,konuyu unutmuş olduğunu,
ama sarfadilen sözde "kırıcılık değil,olsa olsa cıvıklık vasfı bulduğunu"(dolayısıyla abarttığımı)yorumladı.(-de,da eklerinin yazılışı ile ilgili bir soru ve konu olsa,Suat Bey"in unutmayacağından eminim,unutmuşum diyerek:bana da -unut gitsin- mesajı vermişti)

Ben bu konuyu unutmuştum.
Old 23-09-2007, 15:36   #1085
Av. Can DOĞANEL

@korayad:
Aaaaa o siz miydiniz?

Genele: Bu konuyu ben de hatırlıyordum ama kim oluduğunu unutmuştum ve daha sonra sn. korayad, sitede en takdir ettiğim, yazdıklarını en çok önemsediğim kişilerden biri haline geldi..

Kıssadan hisse: Bu olay bile Sn. Gülümse ve Sn. Admin'in haklılığına bir delil oluşturuyor. Bazen "klavye" ve "smiley"ler bile her şeyi ifade edemeyebiliyor..
Old 23-09-2007, 18:32   #1086
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
, hatam olduğu ve bunu kabul ettiğim konusunun ise hüsnükuruntudan ibaret olduğunu düşündüğümü İ.E.

Ben de katılıyorum diye oruç kafayla hataen yazdığımı itiraf ediyorum

en hatasını kabul etemeyenlere karşı katılmayan saygılarımla.
Old 23-09-2007, 18:35   #1087
Ahmet Turan

Site lokalinde yeni bir konu açarak, yazılardan nasıl anlam çıkarmalı hangi similey ne demek, nerde kullanılmalı, espri kimlere yapılır kimlere yapılmaz, espriden sonra not düşmek gerekir mi gibi konuları tartışmak gerektiğini itiraf ediyorum
Old 23-09-2007, 19:00   #1088
Ahmet Turan

..anlaşılmak bir lükstür..
"İncinmemek istersen eğer mülk-i fenada Bir kimseyi incitmemeğe hasr-ı meram et
Bir yerde ki yok nağmeni takdir edecek gûş Tazyi'-i nefes eyleme tebdîl-i makam et" Ziya Paşa
Old 23-09-2007, 22:01   #1089
Gülümse

Bugun gul yuzlu ve gul kokulu kizim ile cok guzel bir gun gecirdim.. Gul kizim kendisine bir balik aldi ve ismini "Susi" koydu.. Gulmekten sekilden sekile girdigimi i.e...
Old 23-09-2007, 22:27   #1090
_kübra_

yarın okul başlayacağı için belkide hayatımda ilk defa pazar gününün bitmemesini dilediğimi ancak bugünün çok çabuk geçtiğini itiraf ediyorummm...(ayrıca pazar günlerini nedenini bilmesemde pek sevmediğimi itiraf ediyorumm )
Old 23-09-2007, 22:28   #1091
Gülümse

Buyulu kitaplar bolumunde dostlarin onerdikleri kitaplari yakindan izliyorum.. Ve bugun Av.Arzu Mercan'in onerisi ile Kucuk Kara Balik ve Fedon Amca adindaki cocuk kitaplarini.. Cemaydin'in onerisi ile de Toza Sor kitabini satin aldim..
Av. Sehper Ferda Demirel'in onerisi oln Bilinmeyen Ada'in oykusunu bulamadigimdan sadece ismarlaya bildim..

THS onerilen ve bende olmayan ya da okumadigim butun kitaplari aldigimi ve okudugumu itiraf ediyorum..

Saygi ile..
Gulumse
Old 23-09-2007, 22:28   #1092
Av.Nebi

Eski sevgilimi çok kırdım itiraf ediyorum
Old 23-09-2007, 22:37   #1093
Seyda

Özellikle Hukuk alanındaki mesajlarda chat dili ve özensiz Türkçe kullanılmasına sinir olduğumu, üşenmeyip baştan aşağı mesajı yeniden düzenlediğimi İ.E.

Lütfen biraz dikkat!!!
Old 23-09-2007, 22:45   #1094
halit pamuk

Özellikle hukuk ile ilgili soru ve yanıtlarda, hukukçu arkadaşlarımızın,soruya yanıt yazarken, o soruya verilen yanıtı,hatta bir önceki yanıtı okumadan yazmalarından hiç hoşlanmadığımı; dinlemeyen bir toplum olduk tamam ama en azından yazarken ve okurken biraz daha dikkatli olmamız gerektiğini düşündüğümü itiraf ediyorum.
Old 23-09-2007, 23:08   #1095
Av. Can DOĞANEL

Ziya Paşa denilince benim aklıma da bu beyitin geldiğini İ.E.

En ummadığın keşf eder esrar-ı derunun
Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın
Ziya Paşa
Old 23-09-2007, 23:14   #1096
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gulumse
...Av. Sehper Ferda Demirel'in onerisi oln Bilinmeyen Ada'in oykusunu bulamadigimdan sadece ismarlaya bildim..

Bu itirafı okuduğumda keşke haberim olsaydı diye düşündüğümü, kargo şirketleri ve adres bilgileri doğrultusunda kitapların sayın Gülümse'ye doğru yolculuk yapmaktan hoşlanabileceklerini , devamla bilgi alış verişinin bunca yoğun olduğu THS de belki de kitap alış verişinin de gerçekleşebileceğini ve bunun sanal dünya çıkış merkezli bir ilk olabileceğini düşündüğümü, sonra sitede böyle bir forum olabilir mi acaba diye ciddi ciddi düşünmeye başladığımı, hatta sonra daha da ileri gidip, THS olarak belki bir gün bir kütüphane oluşturup (hani gidip kitap okuyacağımız, çayımızı, kahvemizi içeceğimiz, kitapları da herkes sırayla okuyabilsin diye yalnız orada okuyabileceğimiz) herkese armağan edebilir miyiz, diye düşündüğümü, İ.E.
Old 23-09-2007, 23:25   #1097
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Ziya Paşa denilince benim aklıma da bu beyitin geldiğini İ.E.

En ummadığın keşf eder esrar-ı derunun
Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın
Ziya Paşa

Evet ben de Ziya paşanın bu beytine bayılıyorum. Herkes kendine bi hisse çakırtabilir bu beytten...i.e
Old 23-09-2007, 23:29   #1098
Ahmet Turan

1075 no.lu mesajı yazdıktan sonra keşke yazmaz olaydım dedirten yazılardan sonra pişman olup tam tersine değiştirdiğimi itiraf ediyorum..
Old 23-09-2007, 23:32   #1099
Ahmet Turan

Son can sıkıcı olaylardan sonra sinir sisteminin daha fazla tahrip olmaması açısından bu siteden bir süre uzak durmanın yararlı olacağını düşündüğümü itiraf ediyorum..

Tekrar görüşünceye kadar hoşçakalın...
Old 23-09-2007, 23:45   #1100
Jeanne D'arc

Topik sahibi olarak; Sayın Ahmet Turan'ın son mesajını yok hükmünde sayıp; THS.itiraf.com'u bir süreliğine her iki Ziya Paşa Sever'e de kapatmak istediğimi i.e.

"Bir espiri yaptık, kursağımızda koydunuz ha"yı da kendi adıma asaleten ve Sayın sinequanon adına vekaletsiz iş görme (meslek zehirlenmesi) hükümlerine istinaden diyorum işte.
Old 23-09-2007, 23:47   #1101
Av.Ergün Vardar

Ben de Mevlana hastasıyım.Benim de Mevlana deyince aklıma gelen....

Mevlana dostluk demektir, sevgi demektir, hoşgörü demektir. Mevlana’nın gönlü toplumdaki herkesi kucaklayacak kadar geniştir, halk adamıdır gönül adamıdır.....
Old 23-09-2007, 23:49   #1102
Ahmet Turan

Üzerimde mahalle baskısı hissettiğimi bu nedenle tedirginleştiğimi ve artık yazamadığımı itiraf ediyorum
Old 24-09-2007, 15:44   #1103
Av. Hatun Olguner

Sn.Admin ;

Bu kadar kalabalık bir topluluk içinde herkesin birbirini sevmesi,onaylaması,tabii ki beklenemez. Ama benim beklediğim,her insanın,her ortamda beklemeye hakkı olduğu ve başkalarının da göstermeye zorunlu olduğu,saygı. İnternet ortamında insanların birbirine hakaret etme özgürlüğü yoktur.Karşılıklı,yazılı,sözlü,gerçek,sanal her ortamda,iletilen ve sahibine ulaşan her türlü söz,yazı ve beyanın uygar ölçülere,nezakete,saygıya uygun olmasına ve kişilik değerlerini incitici yanı bulunmamasına özen gösterilmesi gerek. Sitede,birkaç üzücü ve gereksiz örnek dışında bu tür hareketlerin azaldığını sevinerek izlemekteyiz.
Hakaret unsuru taşıması halinde mesajların şikayete dahi konu yapılması mümkün.Tabii bu tür olayların gerçekleşmemesi dileğimiz.Hepimizin ortak beklentisi. Hukukçu,söz ve yazılarında nezaketi,saygıyı,hassasiyeti 1.derecede ve sırada gözeten,yansıtan ve arayandır.Bunun ötesinde,sevgi,hoşgörü ve güleryüz bekleyen arkadaşlarımızın da bu insani beklentisine "gereksiz" bir beklenti olarak bakmayıp,mümkün oldukça bu güzelliklerle örülü diyaloglara katkı ve hassasiyet eklemek için pazar günü neşeli bir yazı olmak üzere yazmıştım.Tekrar iyilikler ve güzellikler dilerim.
Old 24-09-2007, 15:58   #1104
Av.Ufuk Bozoğlu

THS.ye üye olduğumdan beri, yüz yüze iletişimin ne kadar önemli bir avantaj olduğunu fark ettiğimi İ.E.

Ve burada yazı yazarken ve ya en basit bir konu hakkında görüş beyan ederken dahi özellikle dikkatli olmaya çalıştığımı İ.E.

Ne zor bir şey yahu

Doğru anlaşılabilmenin, ifadenin çeşitli sapmalara yol açmaması gerektiğini bunun ne kadar zor olduğunu İ.E.

Şahsi bir itiraf daha, yazılarımda özellikle alıntı yapmadığımı, alıntı yaparsam kırıcı olabileceğimi düşündüğümü İ.E.

Bu kadar ince olmanın konunun ve ya diyeceklerimizin özünü kaçırmaması gerektiğini de İ.E.

Neyse bilmiyorum işte...

Bir şey bilmeye karar verdim.

Burada hiç bir çıkar gütmeden bir aradayız ve inanıyorum ki hiç birimizin amacı bir diğerini itmek değil.

Farklılıklarımızın bizi birleştirmesi ve zenginleştirmesi gerektiğini İ.E.

En itirafkar ve gülümseyen saygılarımla...
Old 24-09-2007, 16:18   #1105
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Hatun Olguner'e cevap yazarken istem dışı olarak hep Sayın Hatuner olarak yazdığımı ve her defasında sayın Olguner tarafından ikaz edildiğimi bu nedenle yazmamaya karar verdiğimi, olayı yaşlılık belirtileri olarak kabul ettiğimi ve artık doğrusunu yazabildiğim için de bahtiyar olduğumu İ.E.
Old 24-09-2007, 17:23   #1106
Av. Hatun Olguner

Meslektaş Soruları forumundaki bir sorusuna ilgi gösteren ve telefonla yardımcı olmak isteyen,Adana"ya yakın bir ilden olan bir meslektaş,Mehmet Saim Bey"i aramış,telefonda uzun süre kalmış,ama hiçbir bağlantı kuramayınca ve nedeni hakkında telefondaki sekreter,bilgi vermeyince,çok üzülmüş,bu olayı 1 ay kadar önce bana telefonla anlatmış,sitem ederek üzüntüsünü bildirmişti. Ben de,arayan arkadaşın çok üzgün olduğunu görünce,hem üzüntüsünü hafifletmek için,hem de Mehmet Saim Bey"i gıyabında savunmak için " onlar metropolde yaşıyor,yoğunlukları,arayan,soranları çoktur,farketmemiş ve telefonunuza çıkmamıştır. Üzülmeyin,herkesi kendi koşulları içinde değerlendirelim,demeye çalıştım;ama arkadaş,"hayır,özellikle telefonda beklettiler,yoğun ise açıklama yaparak daha sonra aramamı söyleyebilirdi" diyerek itiraz etti. Ben de " boşver o zaman,arama,yardımcı olma,kendini de üzme veya,foruma yaz cevabını" demiştim. Ama arkadaş hakikaten üzgündü,benimle de çekinerek,rahatsız ettiği için özür dileyerek konuşmuştu. Mehmet Saim Bey"in arkasından öyle ufak bir dedikodu yaptık,şimdi burada karşılaşınca itiraf edip vicdanımı rahatlatmak istedim.
Old 24-09-2007, 17:48   #1107
Av.Görkem TURGUT

Bugün okulun açıldığını,ama okula devam etmeme hakkımı kötüye kullanarak tatili bayrama kadar uzattığımı itiraf ediyorum

Okula gidince dersleri nasıl toparlayacağımı bilmediğimi itiraf ediyorum

Birinin bana tatiller nedeniyle durdemesi gerektiğini itiraf ediyorum.

Aslında itiraf edilecek çok şey olduğunu itiraf ediyorum

Saygılarımla.......
Old 24-09-2007, 18:36   #1108
Gülümse

Eyvah dostlar, Gorkemm'in durumu vahim..

Onun kulagindan cekecek biri yok mu?

Sevgi ile kalin
Ve tatilin uzamasinin sakincalari hakkinda bir konferansa hazir olun..
Old 24-09-2007, 20:03   #1109
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Olguner,

Arayan arkadaşınız kimdir, ne zaman aramıştır neden aramıştır inanın ki fikrim yok. Ancak gün içinde her büroda olduğu gibi bizde de toplantılar oluyor. Bu toplantılar sırasında kimse ile görüşmüyoruz, bu büromuzun ortak kararıdır. Toplantıda değilsem ve uygun olursam mümkün olduğunca dinliyorum.

Ama siz de takdir edersiniz ki internetten geçmiş tarihlerdeki herhangi bir yazımızı okuyup, kendi sorununa benzeten o kadar çok kişi arıyor ki bunlara cevap vermeye kalksam inanın ki işimi yapamam.

Bir diğer husus: Bana hangi konuda yardımcı olacakmış arkadaşımız çok merak ettim. Lütfedip, ilgili alana yazarsa memnun olacağım.

Teşekkürler...
Old 24-09-2007, 21:44   #1110
Gülümse

Ah ah... Mutlu Son ve benzeri bolumlere bakip gipta ettigimi itiraf ediyorum dostlar..

Hayatim yazmak ile gecmesine ramen kimseye soylemeyin ama asla siir yazamiyorum...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09295702 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.