Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İcratek' de ilamsiz icra takipi harci hesaplama

Yanıt
Old 16-11-2018, 23:15   #1
umutlaw

Varsayılan İcratek' de ilamsiz icra takipi harci hesaplama

Sayın meslektaşlarım,
İcra tek üzerinden ilamsiz icra takip harci hessplama bölümünde, "takip sonrası masraflar" ve "faiz miktari" sormaktadir, bu bölümlere ne yazılmalıdır ve esasen ikamsiz bir icra takip harcini hesaplamak için icratek girmiş olduğum yer doğru mu?

Bilgisi olan arkadaşların cehaletimi giderlemesini saygıyla temenni ederim.
Teşekkürler
Old 20-11-2018, 16:36   #2
efgan

Üstad şu anda kontrol ettim. Ben de takip sonrasına ilişkin herhangi birşey sormadı bilginiz olsun, çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.
Old 21-11-2018, 02:28   #3
umutlaw

Alıntı:
Yazan efgan
Üstad şu anda kontrol ettim. Ben de takip sonrasına ilişkin herhangi birşey sormadı bilginiz olsun, çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Nezaketiniz ve yanıtınız için teşekkürler.
Sorun şu ki ben icra takibini hiç bilmiyorum, mesela 95000 tl lik ilamsiz bir icra takibi için sistem bir yerde yaklaşık 4000 tl ve daha sonraki denemelerde 500 tl gider avansı ve harçlar çıkarıyor, kafam iyice karışı, borç 19.10.2015 den itibaren temerrütte ve %9 faiz ile hrsaplandı ve değişik sonuçlar verdı. Peki siz bu rakam için ilamsiz bir takip açmak isterseniz belirttiğim tarihi dikkate alarak ne kadar bir harç ve gider avansı ödenmesi gerek?
Yardımınız için teşekkürler.
Old 21-11-2018, 09:12   #4
efgan

100.000-TL üzerinden düşünelim. Pratik bir hesap yapmak için önce peşin harcı hesaplayın, tutardan iki sıfır atın 1000-TL, bu tutarı ikiye bölün 500-TL peşin harç olacak. Artı 35 lira başvurma harcı, 5 lira vekalet harcı, 8 lira baro pulu, 20 lira posta masrafı diyelim, peşin harç dışında kalan kısma yaklaşık 100 lira diyelim. 500+100=600 lira yaklaşık masrafı olur, icrada gider avansı yatırmıyorsunuz. Faiz konusu başka bir mesele, işlettiğiniz faiz türüne göre takip çıkışı değişecek, diyelim 120.000 lira oldu. Bu tutar üzerinden hesabı da siz yapın, en fazla 100-150 lira fark eder. İyi Çalışmalar.
Old 21-11-2018, 14:02   #5
Av. Can DOĞANEL

Ana sayfada üst kısımda Araçlar>Hesaplama Aracı>İcra Takip Harcı Hesapla kısmına girerek hesaplama yapabilirsiniz.

Takip sonrası masraflar ve faiz kısmı ile bu aşamada hiçbir işiniz yok.

Faiz kısmı zaten faiz başlangıcını girdiğiniz tarihe ve seçtiğiniz faiz türüne göre her gün otomatik olarak hesaplanır.
Takip sonrası masraflar ise yaparsanız takip sonrasına ait (haciz, muhafaza, yakalama, satış avansı, posta pulu vb.) masraflarınızı girebileceğiniz bölümdür.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi