Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

adliyeye gidiyorum ilanı ile bulduğum meslektaşımının tahsilatı göndermemesi

Yanıt
Old 16-03-2009, 08:28   #1
av.özgekaya

Varsayılan adliyeye gidiyorum ilanı ile bulduğum meslektaşımının tahsilatı göndermemesi

Merhaba sayın meslektaşlarım. Ne yazık ki bu defa pek de hoş olmayan yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak için yazmaya başlıyorum. Bence son derece faydalı olan bu sitedeki, "adliyeye gidiyorum" bölümünden yardım talebinde bulunduğum bir avukat meslektaşımızla yaşadığım sorunu ibret olması için sizinle paylaşacağım.

Kırşehir ilinden bir icra takibi konusunda yardımcı olması için, bu ilden ilan vermiş bir avukat arkadaşa mesaj attım. Kendisi bana yardımcı olabaileceğini söyledi. Bunun üzerine yetki belgesi düzenleyip masraflarıyla birlikte o avukat arkadaşı dosyamla ilgili yetkilendirdim. Arkadaşımız ilgili dosyayı haricen tahsil ettiğini bana söyledi. Ancak 5 aydır bu tahsilatı bir türlü gönderemedi. Kırşehir baro başkanıyla yaptığım görüşmeler ve o avukatın baro başkanınca sözlü uyarılması da sonuç vermedi.

Böyle kötü bir tecrübenin türk hukuk sitesi aracılığıyla yaşanması beni üzdü. Elbette son derece faydalı olan bu siteyi kullanan meslektaşlarıma ibret olmasını diliyorum. Benimde ilanım var ve bende kendi ilimde benden yardım talep eden meslektaşlarıma yardımcı oluyorum. Ama ne yazıkki her meslektaşımız böyle duyarlı değil. Şimdi o meslektaşımız hakkında gerekli şikayetleri yapacağım ama bana 5 aydır yaşattığı üzüntüyü kim telafi edecek?

Herkese iyi çalışmalar.....
Old 16-03-2009, 10:35   #2
Admin

Sayın av.özgekaya,

Konuyu site yönetimine çok daha önce ihbar etmenizi isterdim. Lütfen söz konusu ilanın sahibi meslektaşımızın üye ismini bize özel mesajla iletiniz. Kendisiyle biz de temas kuralım ve bir sonuç alamazsak da, en azından siteyle ilişkisini keselim ki, başka meslektaşlara zarar veremesin.
Old 16-03-2009, 10:52   #3
av_fguz

Sayın meslektaşım çok üzüldüm.Ben de bu sitede çeşitli illerdeki arkadaşlarımla yardımlaştım.Ama böyle bir şey olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi.Neticede hepimiz avukatız.Nasıl böyle birşey olabilir aklım almıyor.Umarım site yönetiminin çabaları fayda verir.Sorununuzun çözülüp çözülmediği konusunda bizleri de bilgilendirirseniz mutlu olacağım.
Old 16-03-2009, 11:10   #4
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.özgekaya
Merhaba sayın meslektaşlarım. Ne yazık ki bu defa pek de hoş olmayan yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak için yazmaya başlıyorum. Bence son derece faydalı olan bu sitedeki, "adliyeye gidiyorum" bölümünden yardım talebinde bulunduğum bir avukat meslektaşımızla yaşadığım sorunu ibret olması için sizinle paylaşacağım.

Kırşehir ilinden bir icra takibi konusunda yardımcı olması için, bu ilden ilan vermiş bir avukat arkadaşa mesaj attım. Kendisi bana yardımcı olabaileceğini söyledi. Bunun üzerine yetki belgesi düzenleyip masraflarıyla birlikte o avukat arkadaşı dosyamla ilgili yetkilendirdim. Arkadaşımız ilgili dosyayı haricen tahsil ettiğini bana söyledi. Ancak 5 aydır bu tahsilatı bir türlü gönderemedi. Kırşehir baro başkanıyla yaptığım görüşmeler ve o avukatın baro başkanınca sözlü uyarılması da sonuç vermedi.

Böyle kötü bir tecrübenin türk hukuk sitesi aracılığıyla yaşanması beni üzdü. Elbette son derece faydalı olan bu siteyi kullanan meslektaşlarıma ibret olmasını diliyorum. Benimde ilanım var ve bende kendi ilimde benden yardım talep eden meslektaşlarıma yardımcı oluyorum. Ama ne yazıkki her meslektaşımız böyle duyarlı değil. Şimdi o meslektaşımız hakkında gerekli şikayetleri yapacağım ama bana 5 aydır yaşattığı üzüntüyü kim telafi edecek?

Herkese iyi çalışmalar.....

Sayın meslektaşım,

Çok ciddi bir iddiayı forumda dile getiriyorsunuz. Baro Başkanı ile telefon yoluyla konuşup, bahsettiğiniz avukatın uyarılmasını sağlamak ve bu durumu şikayet olarak THS forum alanına aktarmak yerine, o avukat hakkında "Şikayet" yolunu kullanmanızın hem size, hem müvekkilinize hem de mesleğimize fayda sağlayacağını söylemeye bile gerek yoktur.

Gerçekten haricen tahsilat yapmış ise, bir makbuz da vermiş olmalıdır. Borçlu ile irtibat kurup, ondan makbuz örneğini talep edin ve derhal o paranın size faizi ile birlikte ödenmesini "avukata" ihtar edin! Ödemezse veya eksik öderse suç duyurusnda bulunun ve baroya da şikayete din.

THS'nin bu olayla doğrudan veya dolaylı olarak bir ilgisi olamaz. Yardımlaşma amacıyla bir alan açılmış, siz o avukatla irtibat kurup dosyaya bakmak, bilgi almak vs.gibi sıradan yardımların da dışına çıkarak, işin takibini de birlikte yapmak istemişsiniz. Tanımadığınız bir insana, o kişi "avukat" dahi olsa yetki belgesi verilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü verdiğiniz temsil yetkisi, müvekkilinize aittir. Sizin şahsi işleriniz için göstereceğiniz özenden daha fazlasını göstermek lüzumu vardır.
Old 16-03-2009, 16:08   #5
av.özgekaya

Saim bey çok doğru söylüyorsunuz. Bana da tecrübe oldu artık. Kimsenin böyle sorunlar yaşamaması dileğiyle...
Old 16-03-2009, 17:00   #6
PINAR YILMAZ

Yazılanları okuyunca o kadar şaşırdım ki anlatamam. Bende iki defa sitemiz aracılığıyla Uşaktaki ve İzmirdeki meslektaşlarımızdan yardım aldım. Ama yardım alırken böyle bir tereddüte kapılmadım hiç. Çünkü her şeyden önce hukuk nosyonuna sahip olan bir insanın bu derece çirkin bir davranışa yeltenmesi mesleğimiz açısından onur kırıcı bir şey. Ama bu tarz insanların binde bir denecek kadar az olduğunu tahmin ederek kendimizi teselli edelim en azından. Sonucu bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. Saygılar...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi