Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

Meslektaşlarımız sorularına arzu ettiği cevaplar gelmeyince ya da beğenmeyince niye teşekkür butonuna basmıyorlar?

Yanıt
Old 22-02-2018, 14:21   #1
Cumhur Okyay

Varsayılan Meslektaşlarımız sorularına arzu ettiği cevaplar gelmeyince ya da beğenmeyince niye teşekkür butonuna basmıyorlar?

Genç ya da aramıza yeni katılan değerli meslektaşlarımız, sorularına arzu ettiği cevaplar gelmeyince, ya da beğenmeyince, niye teşekkür butonuna basmıyorlar ki? Oysa, cevapların pek çoğu, E. Hirschin bir hukukçuya öğrettiği gibi; inceleme ve araştırma sonucudur.
Sevgilerimle.
Old 22-02-2018, 16:18   #2
Av. Can DOĞANEL

Haklısınız eskiden beri vardı bazı üyelerde öyle "faydacı" bir anlayış.

Ancak son zamanlarda genele ciddi yaygınlaşmaya başladı enteresan bir şekilde.

Olmayacak işi oldurmaya yönelik bir cevap veremiyorsan hiç cevap verip canımızı sıkma dercesine..
Old 22-02-2018, 17:41   #3
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Haklısınız eskiden beri vardı bazı üyelerde öyle "faydacı" bir anlayış.

Ancak son zamanlarda genele ciddi yaygınlaşmaya başladı enteresan bir şekilde.

Olmayacak işi oldurmaya yönelik bir cevap veremiyorsan hiç cevap verip canımızı sıkma dercesine..
Çok sağ olun, Sayın Doğanel, ben de canımı hiç sıkmayacağım, sıkmayacağım da ayağını uzatıp (bazı üyeler) yan gelmek de olmuyor
Old 23-02-2018, 11:40   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Cumhur Okyay
Genç ya da aramıza yeni katılan değerli meslektaşlarımız, sorularına arzu ettiği cevaplar gelmeyince, ya da beğenmeyince, niye teşekkür butonuna basmıyorlar ki? Oysa, cevapların pek çoğu, E. Hirschin bir hukukçuya öğrettiği gibi; inceleme ve araştırma sonucudur.
Sevgilerimle.

Üstadım ben bu konuyla yıllarca uğraştım ama sonuç alamadım. Gençler hadi kadir kıymet bilmiyor diyelim. Üniversitede hocalıktan ayrılıp burada soru soran biz yaşlardaki bir meslektaş defalarca (sorusuna)cevap yazmama rağmen, tek teşekkür etmedi.

Ben çözümü buldum. Böyle üyeleri mimledim. Yeni sorularına cevap yazmıyorum.
Old 23-02-2018, 12:32   #5
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Üstadım ben bu konuyla yıllarca uğraştım ama sonuç alamadım. Gençler hadi kadir kıymet bilmiyor diyelim. Üniversitede hocalıktan ayrılıp burada soru soran biz yaşlardaki bir meslektaş defalarca (sorusuna)cevap yazmama rağmen, tek teşekkür etmedi.

Ben çözümü buldum. Böyle üyeleri mimledim. Yeni sorularına cevap yazmıyorum.

Kaldı ki Felek ve kul, bende mimliyecek kafa bırakmadı
Old 23-02-2018, 23:26   #6
Admin

Yanıtlara teşekkür eklenmesi hiç kuşkusuz yanıt yazan üyelerimizi motive ediyor, bu nedenle biz de değerli bulunan, emek harcanan yanıtlar için sadece soru soran üyelerimizin değil, tüm üyelerimizin teşekkür linkine tıklamasını rica ediyoruz.

Ancak "teşekkür etmeyen üyenin sorusuna ben de yanıt yazmam" görüşüne de ben ne yazık ki katılamıyorum. Burada yazdığımız yanıtlar belki ilk etapta soru soran üyemizce kullanılıyor ama uzun vadede aynı konuda bilgi arayan binlerce ziyaretçiye ve meslektaşa yararlı oluyor. En azından ben bir soruya yanıt yazarken bu şekilde düşünerek yazıyorum.

Dolayısıyla soru sahibinin bastığı teşekkür düğmesinden çok daha anlamlı olan olan aslında emek vererek yanıt yazdığınız bir konunun 2 sene sonra girip okuyucusu sayısını görmektir diye düşünüyorum. THS'yi ağırlıklı olarak "soru yanıtlamak" veya "şerh eklemek" misyonuyla kullanan meslektaşlarımızın olaya bu şekilde de bakmasını diliyorum (ve ayrıca onlara hepimiz adına buradan aleni teşekkür ediyorum!)
Old 28-02-2018, 15:55   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Admin
Yanıtlara teşekkür eklenmesi hiç kuşkusuz yanıt yazan üyelerimizi motive ediyor, bu nedenle biz de değerli bulunan, emek harcanan yanıtlar için sadece soru soran üyelerimizin değil, tüm üyelerimizin teşekkür linkine tıklamasını rica ediyoruz.

Ancak "teşekkür etmeyen üyenin sorusuna ben de yanıt yazmam" görüşüne de ben ne yazık ki katılamıyorum. Burada yazdığımız yanıtlar belki ilk etapta soru soran üyemizce kullanılıyor ama uzun vadede aynı konuda bilgi arayan binlerce ziyaretçiye ve meslektaşa yararlı oluyor. En azından ben bir soruya yanıt yazarken bu şekilde düşünerek yazıyorum.

Dolayısıyla soru sahibinin bastığı teşekkür düğmesinden çok daha anlamlı olan olan aslında emek vererek yanıt yazdığınız bir konunun 2 sene sonra girip okuyucusu sayısını görmektir diye düşünüyorum. THS'yi ağırlıklı olarak "soru yanıtlamak" veya "şerh eklemek" misyonuyla kullanan meslektaşlarımızın olaya bu şekilde de bakmasını diliyorum (ve ayrıca onlara hepimiz adına buradan aleni teşekkür ediyorum!)

Old 10-03-2018, 05:38   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Cumhur Okyay
Sevgilerimle.

Emeksiz, zahmetsiz ve kolaylıkla bilgiye ulaşıyorsa, emeğin, bilginin değerini anlayamaz ki... Bu işin aslı. Ben hiç takılmıyorum bu teşekkür konusuna.

Gelinen noktada teşekkürlerin de büyük çoğunluğu eş dost, arkadaşların karşılıklı motivasyonuna dönmüş durumda. Al gülüm ver gülüm. Buna da bir çare bulunmalı sayın Admin.
Old 10-05-2018, 07:56   #9
Av.Duygu Işık Behrem

Bu konuyu okuyunca, geçmişe gittim ben, THS'deki ilk günlerime.

Siteye ilk üye olduğum dönemlerde, yaşım da küçücük, meslekte yeni ve 20'lerin başlarındayım o zamanlar; birileri teşekkür ettiğinde deli gibi mutlu oluyorum. Hiii hem de bir üstad mı teşekkür ediyor, takdirlerini iletiyor, kendimden geçiyorum, daha da motive olup daha da çok soru yanıtlıyorum! Yanlış anımsamıyorsam, o dönem teşekkür butonumuz da yok, birbirimize özel mesaj yolu ile teşekkür ediyoruz; ne nazikmişiz.

Kendi hatıramdan yola çıkarak diyebilirim ki teşekkür(butonu), aslında sadece biz eski üyeleri değil, yeni üyeleri de ciddi anlamda motive eden bir araç. Kullanın, kullandırın!

Kendi adıma, teşekkür edildiğini görünce ya da ben birilerine teşekkür ettiğimde hala mutlu oluyorum fakat teşekkür edenim olmasa da Admin'imizin belirttiği gibi, "bu yazdığım ileride başkalarına da dokunacak" diye düşünüyorum. Her şeyi geçtim ben o mesajı yazarken, kendi bilgilerimi tazeliyor, kendime de katkıda bulunuyorum. Hatta yeni meslektaşlarıma da önerimdir, bilmediğinizi düşünseniz bile araştırın ve soru yanıtlayın arkadaşlar, çok katkısını göreceksiniz!

Emeği takdir etmek, toplumumuzun eksik erdemlerinden birisi. Bunun yanında, karşımızdakinin zamanını, çabasını, bilgisini, tecrübesini, paylaşım isteğini de umursamıyoruz belli ki! Karşımızdaki meslektaş, oturmuş, zaman ayırmış, bir şeyler yazmış, okudum bitti, alacağımı aldım hop tamam, gerisi mühim değil!

Kendi soruma yanıt verene teşekkür etmek bir yana dursun, tesadüfen denk gelip okuduğum ve aslında o an için benimle bir ilgisi bulunmayan yanıtlara teşekkür etmeyi de çok seviyorum ben. Teşekkür edince, kendim de mutlu oluyorum bir şekilde.

Bu kadar çok anlatmışken, ben de beni en çok üzen şeyi itiraf edeyim madem:

Bugüne kadar sitede yüzlerce, belki binlerce soru yanıtlamaya çalıştım ve buna karşılık çok az sayıda soru sordum. Fakat bugüne kadar yardım aradığım ve soru yönelttiğim konularda inanılmaz düzeyde az yanıt aldım(ve hatta o az sayıdaki yanıtı da çoğu zaman hep aynı iki üç kıymetli meslektaşımdan aldım, kendilerine tekrar sonsuz teşekkürler), bir çok zaman kendi çaremi kendim bulmak zorunda kaldım ve ardından bunca paylaşım isteği içerisinde, THS'de kendi derdime çözüm bulamadığımı fark ettim. Ben biraz da detaycı bir karakter olduğumdan, kendim araştırıp soruşturup okuyup en içinden çıkılmaz noktaya geldiğimde ya da meslek hayatımda hiç uğraşmadığım bir konuysa soru soruyorum. Belki de sebebi bu fakat beni en çok üzen, teşekkür alamamak değil, bir elin parmağını geçmeyecek kadar az sayıdaki soruma, belli meslektaşlarım haricinde hiç yanıt alamamak oldu.

Yeri gelmişken en büyük teşekkürümü tekrar Admin'e iletmek isterim. Yıllardır THS için ayırdığı zaman, emek, çaba, maddi manevi tüm fedakarlıkları ile bu koskoca, yaşayan Hukuk Okulunu yarattığı için.

Herkese selam ve sevgiler,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04323792 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.