Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

BorÇlar Ne Olacak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-10-2012, 14:21   #1
Konuk

Varsayılan BorÇlar Ne Olacak

Selamlar..EŞİMLE boşanmaya karar verdik.ancak benim üzerime telefon şirketlerine ve bankalara ayrıca bazı iş yerlerinin aldığımız mal karşılığı borçlar var ,,bazıları mahkemelik..bir iş yeri açmıştık ve tüm bu saydıklarımı benim adıma yapmıştı..maalesef işler yürümedi ve ödemedi hiç birini..şimdi ben ayrılmak istiyorum ama bunlardan kurtulup nasıl temizlenecem..ödeyemem ki..borçları üzerine alacağını söylüyor ..bunu yapabilirmi..*?ne tavsiye edersiniz? saygılarımla
Old 24-10-2012, 16:03   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Selamlar..EŞİMLE boşanmaya karar verdik.ancak benim üzerime telefon şirketlerine ve bankalara ayrıca bazı iş yerlerinin aldığımız mal karşılığı borçlar var ,,bazıları mahkemelik..bir iş yeri açmıştık ve tüm bu saydıklarımı benim adıma yapmıştı..maalesef işler yürümedi ve ödemedi hiç birini..şimdi ben ayrılmak istiyorum ama bunlardan kurtulup nasıl temizlenecem..ödeyemem ki..borçları üzerine alacağını söylüyor ..bunu yapabilirmi..*?ne tavsiye edersiniz? saygılarımla

"Borçları üzerine alabilmesi" ancak alacaklıların muvafakatıyla olur. Birlikte alacaklıya gidersiniz, alacaklı sizi borçlarınızdan ibra eder, eşinizi borçlu yapar. Bankalar bunu yapabilir. Ancak Telekom'un yapacağını sanmıyorum.

Eşinizin malvarlığı hakkından bilgi vermemişsiniz. Borçları ödeyecek mali durumu varsa ve "anlaşmalı boşanma" davası açmayı düşünüyorsanız, vekalet vereceğiniz avukat bunu formüle edebilir. Kısacası sizi borçların ödenmesi için güvence altına alabilir.
Old 28-10-2012, 21:30   #3
Konuk

Varsayılan Borçlar ne olacak

Kendi üzerine hiç birşey yok..Başkasının üzerine iş yeri açmış ve ticareti ordan yapıyor.bu durumda bankalar ve alacaklı firmalar buna güvenirmi..Şayet güvenmiyorsa ve kabul etmezlerse ,ayrıca kendisi ödemezse ,cayarsa benim başıma ne gelir.ufacık bir çocukla..çok zordayım ne olur cevap.Ailemin yanına taşınmak istiyorum ama ya borçlar onlardan talep edilirse diyede çok çekiniyorum..böyle bir şey olur mu..*
Old 29-10-2012, 14:24   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Kendi üzerine hiç birşey yok..Başkasının üzerine iş yeri açmış ve ticareti ordan yapıyor.bu durumda bankalar ve alacaklı firmalar buna güvenirmi..Şayet güvenmiyorsa ve kabul etmezlerse ,ayrıca kendisi ödemezse ,cayarsa benim başıma ne gelir.ufacık bir çocukla..çok zordayım ne olur cevap.Ailemin yanına taşınmak istiyorum ama ya borçlar onlardan talep edilirse diyede çok çekiniyorum..böyle bir şey olur mu..*

Alacaklıları bir şekilde ikna edemezsiniz, borçları ödemek zorunda kalırsınız. Ailenizin yanına taşınırsanız, sizin borçlarınızdan onlar sorumlu olmaz. Ancak bu durumda da hukuken yapılması gerekenler vardır. Böyle bir durumda yine bir avukattan destek almalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi