Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 01-10-2006, 14:59   #61
av.öznur

selam arkadaşlar, bende bir marmara mezunu olarak bişeler yazmak istedim. tüm okul hayatı boyunca ben bunları neden öğreniyorum diye yakındığınız mukayeseli hukuk, bi çok okulda sınavlar test usulü iken çarşaf kağıtlarla boğuşmanızın ( ki bazen o sorulara çarşaf kağıtlar bile yetmez ama ikinci kağıt yasaktır) mezun olunca size yorum yapabilme yeteneği kazandırdığını farkediyorsunuz..
okulum güzeldir, küçük ama içinde herhangi bir siyasi grubun masası olmayan kantinimiz de güzeldir. pastane gibidir, ne ararsanız bulursunuz bahçenin eskiden ayrı bi tadı vardı, basket ya da voleybol için her an müsaitti, bahçeyi yenilemişler çok güzel olmuş diyolar görmek isterdim.
boğaza nazır olması ayrı birgüzelliktir. dersten sıkıldığınızda manzaraya dalarsınız..
okulun bakımsız olduğunu düşünen aradaşlara birde istanbul ünv. ni ziyaret etmelerini öneririm o kadar eski ve köklü bir okul nasıl berbat edilir ve pis bırakılır orda gördüm.
okul kadıköydedir. bizim kampüs daha çok kadıköydü erciyeste yüksek lisans yapıyorum okul dağ başında diye hala garip geliyo.
öğrenci işlerine gelince; içerde her soruya 'bilmiyim' diyen bir memur vardı eskiden. bilmem hala ordamı.
biraz savaşırsınız öğrenci işleriyle, traskript mi gerekti, unutun gitsin zaten siz ona ulaşana kadar 1ay geçecektir.
eğitimine gelince... zordur mezun olmak..daha önce 50 aldım diye sevineceğimi söyleseler açıkçası inanmazdım,
adı pek duyulmasa da bir burak hocamız vardı dillere destan dersinde yer bulabilmek için 2 saat önceden yer ayarlardık. okulun kalteli bir eğitimi vardır çünkü mezun olduğunuzda sadece hukuk bilen insan değilsinizdir. okul sizi kanun tasarılarına yorum yapacak kadar mukayeseli hukukçu yapmıştır,birde, medeni usul ve icra denince neler hissettiğimi tüm marmaralılar anlayacaktır, ünlü bir atasözümüz vardır.. 'tek çift farketmez kamil affetmez' anlayan arkadaşlara saygılar
biraz uzun oldu ama marmara diyince kendimi tutamıyorum
sonuç olarak yapısı ihtişamlı, eğitimi kaliteli ama idari işleri zayıf bir okuldur..
Old 01-10-2006, 15:24   #62
Fethi

Karar merhaba

Bende Cag Universitesi 1. sinifta okuyorum burda dersleri ingilizce agirlikta goruyoruz ve hazirlik egitimide aldim ama inaniyorum ki ingilizce egitim ileride cok isime yarayacak bu sebeple bu yaz amerikada 3 ay kaldim ve dilimi gelistirdim bu senede amerikan ve ingiliz hukuk sistemi adinda bir ders almaktayim insallah gelecekte uluslararasi hukukta basarili olurum.Herkese basarilar dilerim.
Old 02-10-2006, 02:03   #63
İsmail Oray Ayhan

ankara hukuk 2. sınıf öğrencisiyim. bizim fakültenin en kötü bölümü öğrenci işleridir. öğrenci işlerinde işini yaptıran altın bulmuş gibi sevinir.
Old 02-10-2006, 12:36   #64
adalet_

ben adalet kırıkkale hukuk 2. sınıftayım kendi üniversitemin farkında değilim çünkü idealimdeki hukuk ile 2006 türkiyesinin dayattığı sistem ideallerimi yıkmakla kalmadı hukuka inancımı da azalttı
Old 02-10-2006, 14:53   #65
SEZIN

Selçuk Üniverstesi mezunuyum. Her bakımdan mükemmel bir fakülte. Tekrar seçme şansım olsa idi bir saniye bile düşünmeden yine aynı okulu seçerdim.Anfiler okul kalitesi,hocaların kalitesi ,birebir ilişki,sosyal faaliyetler ,şehirde yaşam Erzurum hariç bütün hukuk fakülterini gezip gördüğümü söyleyebilirim.Kıbrıs dahil olmak üzere, bir çok eksiklikler gözüme çarptı. Yeni seçim yapacak arkadaşlara ve halen okuyan arkadaşlara fırsatları kaçırmamaları açısından duyrulur...
Old 03-10-2006, 12:00   #66
Aysel Çınar

Neşeli PİŞman DeĞİlİmm..

Bende Selçuk Ünv. Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim...Gerçekten çok iyi bir üniversitede olduğumu düşünüyorum.Bu nedenle Sezin'e katılıyorum.Selçuk Hukuk gerçekten çok iyi..Hem okul hem hem de hocaları...
Old 04-10-2006, 21:50   #67
heyyou

9 eylül hukuk fak. 3üncü sınıf öğrencisiyim,selamlar,saygılar...
Old 08-10-2006, 13:04   #68
hosserdar

Varsayılan Ankara Hukuk

Ankara Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim.Yeni kazanan arkadaşlara tavsiyem okulun görünüşü bakımından ilk beklentinizi çok yüksek tutmamanız.Tarihi bir bina olduğu kesin,o merdivenlerden bir zamanlar Atatürk'ümüz,şu anda ki Cumhurbaşkanımız ve nice büyük insanların geçtiğini unutmayın yeter.Hocalarımızın kalitesini tartışmaya gerek yok fakat tabii bizim de eksiklerimiz var.Kütüphane geçen sene onarıma girdi ama bu sene çok güzel bir kütüphaneye kavuşacağız(Türkiye'nin en büyük Hukuk kütüphanesi olacakmış)Fakat tabi okulun kalabalığı ve her sene 450 bu sene 410 oldu öğrenci alınması biraz dezavantaj oluyor.Öğrenci işleri biraz ağır aksak ilerliyor onlarada hak vermek lazım 3000 kişi ile uğraşıyorlar bunda en büyük etken hocalarımızın bizi çok sevmesi ve yıllarca bizi bırakamamaları .Fotokopi sektörü heralde bizim sayemizde bir sanayi sektörü haline gelecek(beta,final vs)Bir hafta önce not değişim masasına ilk 2 senenin notlarını götürdüm fakat canım çıktı koskoca bir torbadan taşıyorlardı.Diğer fakültelerdeki arkadaşlara derslerinde başarılar.Ankara Hukuk'tan son derece memnunum diğer fakültedeki arkadaşlara selamlar,inşallah ilerde Türkiye'yi hep birlikte aydınlığa çıkarırız.
Old 11-10-2006, 01:39   #69
Erkut

Yakın Doğu Üniversitesi, Hukuk 3. sınıftayım
Old 11-10-2006, 13:28   #70
mustafaors7668

Olumlu Dİclelİ

selam arakdaslar benım adım mustafa bende dıcle unıv. ogrencısıyım ama ben gercekten unıversıteye gelınce butun ıdeallerım yıkıldı dıyebılrıım vede benım gıbı butun arkadaslarımızında burayı haketmedıgını dusundugunu sanıyorum cunku gercekten buranın egıtım sevıyesı eskıyı artır olmus artık kalıfıye eleman yetırtıremez olmus bu fakulte vede kapatılma tehlıkesıyle karsı karsıya yenı arkadaslara tavsıyem burayı tercıh etmemelerı bazıları benı bu dusuncelerımden dolayı yargılayabılır ama bu bır gercek ve gercekler acıdır ama yınede unıversıte yasadık dıyecez oda baska bır celıskı artık dıcle hukuk ıcın dıyebılecegım tek sey soylemek ıstemıyorum bundan anlıyacaksınız ıste bu artık dıcle aut oldu herkese ıyı gunler
Old 11-10-2006, 18:28   #71
şebeke

Selamlar, ben Başkent üniversitesi hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim, okulumuzda çok değerli hocalar olmasına rağmen öğrencilerin bu hocalardan faydalanabildiği meçhuldür, fakültemizde tam anlamıyla bir yönetmelik problemi önemli derslerin öğleden sonra görülüyo olması gibi bir problem var, pratikler her dersle ilgili olmayıp bi takım derslere mahsustur, sınıf geçme metodu ise dersi dinlemek yerine (istisnalar mutlaka vardır) kağıt kalem alıp hocanın her söylediğini yazıp sınavdan öncede onları geçme metodudur, icra hukuku hocamız (yrd. doç.dr. mustafa özbek) ve ticaret hukuku hocamız ( yrd.doç. hamdi pınar) benim şahsen en faydalandığım hocalardı, prof.dr. turgut akıntürk ise derslere girmemektedir, bir çok arkadaşımızda turgut hocanın kitabı ile medeni hukuku almıştır, ancak kendisi rahatsızlığın ötürü derslere girememektedir, borçlar özel gibi son derece önemli bir ders tek döenmde okutulmaktadır, ancak fikret eren gibi son derece değerli bir hocanın olması bu açığı kapatmaktadır, yalnız bu derste ders yükünün fazla olması nedeni ile yetiştirilememektedir, konular hızlı bi şekilde geçilmekte ve fikret hocanın ders notları her sene aynı şeyler anlatıldığı için ( örnekler bile aynı) verimli olduğu tam bir muammadır, ankara da vakıf ünv. içinde başkentin saygın bir yeri olduğu aşikar almasına rağmen derslerin çok verimli olarak işlendiği kuşkuludur, ama yine de faydalanmak isteyen insan başknet hukukta da başarılı olacaktır,
Old 12-10-2006, 00:04   #72
gülgüzeli

mrb arkadaşlar.bende yakındoğu danım.okulumdan memnunum,fakat kalabalık olması,hocalarla birebir irtibat kurmanın çok zor olması ve uzaklığından şikayetçiyim.ama hukukta olduğum için kendimi şanslı görüyorum.saygılarımla............
Old 12-10-2006, 03:08   #73
Erkut

Alıntı:
Yazan gülgüzeli
mrb arkadaşlar.bende yakındoğu danım.okulumdan memnunum,fakat kalabalık olması,hocalarla birebir irtibat kurmanın çok zor olması ve uzaklığından şikayetçiyim.ama hukukta olduğum için kendimi şanslı görüyorum.saygılarımla............

Merhaba
Ben de YDÜ denim. Evet biraz kalabalığız ama bu hocalarla görüşmen için engel değil. Ders aralarında yada dersten sonra görüşebilirsin.(Ben kimi hocalarla ders arasında çok tartışırım) Üstelik hocalarımız gerçekten çok iyi(yani akademik anlamda).
Old 13-10-2006, 08:38   #75
cihanguvenc

çağ üniversitesine gelip vakıf üniversitelerinde iyi yanlarının çok olduğunu görün...
Old 15-10-2006, 13:37   #76
lawer

merhaba ben 9 eylül üniversitesi hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.Fakülteye geldiğim ilk günü hatırlıyorumda benim için tam bir kabusdu.özellıkle aktif sistem çok yorucuydu.ancak zamanla sistemin ne kadar iyi yararlı bir sistem olduğunu anladım.şu hukuk duşunen öğrencilere şidedetle 9 eylülü tafsiye ederim.
Old 15-10-2006, 13:50   #77
av.ilyasmeral

ben ilyas meral istanbul üniversitesi hukuk fakültesi ikinci sınıftayım.
okulumu övecek değilim hoşuma gıden tek bırsey var burda her sabah o muhtesem kapıdan içeri girmek
Old 15-10-2006, 14:22   #78
lavania

bir dokuz eylül hukuk öğrencisi olarak,arkadaşıma katılıyorum.. aktif eğitim canınızı çıkarır belki ama gerçekten değer...
Old 15-10-2006, 20:32   #79
Avukat Emre Burak Onat

Selamlar bende Ankara Hukuk 1. sınıf öğrencisiyim.Bu dev kadroya katılmaktan inşallah memnun olurum. 2. sınıftaki arkadasların taktik ve ödev konusundaki yardımlarını bekliyorum herkese kolay gelsin
Old 18-10-2006, 23:27   #80
dilek_65

YDÜ 1. sınıf öğrencisiyim kadromuz mükemmel şu an Sayın Tunçer Karamustafaoğlu,Murat Şeker, Bülent Tahiroğlu, Ayşe Havutçu, Eser Köker, Zeki Beşiktepeli, Pıtırcık Uler'den ders alıyoruz hazırlık yok.Tek sorun Türkiye'ye gidiş gelişlerde zorlanmamız.
Old 29-10-2006, 17:52   #81
karakız

aynı dertten muzdarip olarak ahmetsacit arkadaşıma katılıyorum.bende marmaradayım.eğitim ne kadar iyi olsa da evet okulun şartları çok daha iyi olabilirdi.binamız bence süper ama çok daha dikkatli bakılabilir.gerçekten anfilerin falan bakıma ihtiyacı var.ve en büyük eksiğimiz bence doğrudüzgün bir kantin.o güzelim,kocaman binada sanki hiç mi yer yok da o küçücük kafeste sıkışıyoruz. diğer arkadaşlarda birazcık okullarının ortamından bahsetse hoş olcak sanki
Old 29-10-2006, 18:37   #82
semaakd

bende akdeniz üniversitesinde okuyorum (3. sınıf) hani şu antalya'da olan..
birçok farklı fakülteden katılan arkadaşlar olmuş buna çok sevindim ve herkes mutlu buna daha çok sevindim..Önemli olan bu diye düşünüyorum çünkü bulunduğunuz yer sizin için iyi ise ve siz doğru yerde olduğunuza inanıyorsanız yeteneklerinizi önplana çıkarabilirsiniz..
ünlü hocalar- pratik yapabilme- kütüphane hepsi artık heryerde ve çok karamsar olmadan ulaşılabilecek şeyler..
hukuk eğitimi kolay olmayan ve sonuçta bizlerde fark yaratan bir dönem. bence yeni katılan arkadaşlar için de söylüyorum herkes hem keyifli bir üniversite hayatı hemde zor hukuk eğitimi sınırlı zamanda bitecek.
En güzel şekilde bitirmek dileğiyle..
Old 01-11-2006, 15:22   #83
CeZa_OmEr

ben erzincan üniversitesi hukuk fak. öğrencisiyim ilk bu yazıyı bilgisayarda gördüğümde çok üzüldüm ama burda çok güzel bir eğitim var ve şuanda çok şanslı olduğumu düşünüyorum bide şehir güzel olsa
Old 04-11-2006, 14:44   #84
Ramazan ŞAHİN

Polis Akademisi öğrencisiyim. Hukuk Fakültelerinden bahsetmişsiniz ama olsun bi ibret-i alem olsun diye sizlere yazayım dedim. kıymetinizi bilin arkadaşlar. Kendi hocalarınızla eğitim görüyosunz. İzmirde ki okulumuza, genellikle Dokuz Eylül'ün Hocaları geliyor. Hukuk derslerimiz "Cevher" arkadaşında dediği gibi yaklaşık 1000 kişilik mevcutla ayrıca uğraşmak istemeyen hocalar geldiği için hep test usülüyle geçiştirilir. Bu sebeple DEÜ hukuk ta yaşanan hocaların peşinde koşturma olayı bizim koridorlarımız da da yaşanmakta. Ayrıca hukuk dersi olmayan diğer derslere işi öğretmek olmayan, basit bir enformasyona tabi tutulmuş, sırf ek ücret alabilmek için ders talep eden Emniyet Müdürlerinin gelmesi, doğal olarak uyuduğumuzda idari işlem yapılması da cabası...Ha sicil dosyasının belli bir kabarıklığa ulaşmasından sonra bazı tedbirler veya ihraç da ayrı bi konu...
Old 05-11-2006, 14:31   #85
hukukcuadayı

Ben AÜhf Bİrİncİ Sinif ÖĞrencİsİyİm..gerÇekten Duayen Sayilan Hocalrdan Ders Almak Çok GÜzel..
Old 12-11-2006, 15:23   #86
dalman

Ben Selçuk üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Okulumdan o kadar memnunum ki 6 yıldır okumaya doyamadım. Şaka bi yana yeliz arkadaşımızın da söylediği gibi selçuk üniversitesinde ki kampüs hayatını başka hiç bir yerde göremedim. Dışardan sanıldığının aksine gerçekten çok kaliteli eğitimi ve çok güzel etkinlikleri olan bir okul.
Old 17-11-2006, 12:48   #87
SelinDoğan

bende auhf 3.sınıf ogrencısıyım.okulda cok kalıtelı bı kadroyla bu ısı yapmak daha dogrusu boyle bı kadrodan bu ısı ogrenmek cok guzel.tarıhı bı yapı buyuk anfıler ve kalabalık gecen derslere ragmen ıyıkı burdayım...ayrıca okumak ve ankarada okumak bana farklı gelıyor..ayrıca 2004 gırıslıyım sıstem erasmus uyumlu oldugundan oldukca zorlanıyorum ama hukuk okuncaksa zor olmalı
Old 22-11-2006, 18:46   #88
gülcan

just1ce ben de yeditepe 2,sınıf öğrencisiyim sana şimdiden kolay gelsin.bu işi istiyorsan yaparsın.istemeyen birinin hukuk okuması imkansız.başarılar dilerim!
Old 23-11-2006, 11:28   #89
ankara hukuklu

Varsayılan hangi üniversitdeyim

ben ankara üniversitesi 1. sınıftayım
Old 24-11-2006, 19:21   #90
allegria

Ben de Selçuk Üniversitesi 2. sınıfta okuyorum
Gerçekten de arkadaşların dediği gibi çok kaliteli bir fakülte.Eğitimden gerçekten tad alıyorsunuz ve hukukta okuduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu düşünüyorsunuz.Kampüsümüz de oldukça güzel ve öğrenciye birçok imkanı sunuyor.Ben burda okuduğum için çok mutluyum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi